Про майстер-клас на тему:«Розв’язування компетентнісних задач на уроках точних наук»
06 грудня 2018 року згідно інформаційно-методичного вісника "Перспектива" на базі КЗ "Загальноосвітня школа №32 ВМР" відбувся майстер-клас на тему:«Розв’язування компетентнісних задач на уроках точних наук». Організатори заняття учитель фізики Осіпова Світлана Миколаївна та учитель інформатики Лавренчук Іван Вікторович.
Розкриваючи тему доповідачі продемострували як можна за допомогою проблемних життєвих задач на уроках фізики та інформатики виховувати компетентного випускника в усіх потенційно важливих сферах життєдіяльності.
Слухачам були запропоновані ціаві демонстрації, задачі, які потребували складання математичних моделей.
В практичній частині присутнім вчителям було запропоновано створити власноруч анімоване відео за допомогою звичайного смартфону.
Учасники майстер-класу подякували господарям за ціаве заняття.
Нижче пропонуємо матеріали семінару та фотозвіт.
Конспект виступу. Опис задачі "Гальмівний рух"
Триває ІІ тур міського конкурсу професійної майстерності «Вихователь року»
06.-07.12.2018 року на базі закладів дошкільної освіти №№30,60,73 в рамках ІІ туру міського конкурсу професійної майстерності «Вихователь року» учасниці провели навчальні заняття з дітьми:
Павловська Сніжана ( ЗДО №14) - інтегроване заняття в старшій групі « Люмік і Свєтік рятують планету Земля»;
Сич Наталія (ЗДО №15)- заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Велика пригода маленьких Фіксиків та розумних дошкільнят»;
Берецька Світлана (ЗДО №24) - інтегроване заняття в старшій групі «Соковиті апельсини-насолода для дитини» (мультисенсорний підхід до пізнавального розвитку дитини).Місце проведення заняття визначалось жеребкуванням. Базові ЗДО для проведення занять визначались оргкомітетом.
Про міжрайонний семінар для працівників психологічної служби, соціальних педагогів Вінницької області на тему «Робота соціального педагога у напрямку налагодження зв’язків з громадськістю для формування соціально – корисної життєвої перспективи молоді»
6 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Вінницький технічний ліцей» проведено міжрайонний семінар для працівників психологічної служби, соціальних педагогів Вінницької області на тему «Робота соціального педагога у напрямку налагодження зв’язків з громадськістю для формування соціально – корисної життєвої перспективи молоді».
В семінарі прийняли участь: методисти Навчально – методичного центру психологічної служби системи освіти вінницької області, методисти з психологічної служби РМК Барського, Калинівського, Гайсинського, Липовецького районів, м. Жмеринки Вінницької області, соціальні педагоги закладів освіти Вінницької області, соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти м. Вінниці.
З вітальним словом розпочав роботу семінару Пастух С.К., директор комунального закладу «Вінницький технічний ліцей». Він розповів про роботу соціального педагога в закладі «Вінницький технічний ліцей», про систему взаємодії і співпраці із установами, організаціями, громадськістю міста та позашкільними закладами.
У теоретичній частині семінару Докійчук Т.В., методист Центру практичної психології та соціальної роботи комунальної установи «Міський методичний кабінет», представила досвід роботи соціальних педагогів м. Вінниці по формуванню соціально значущих компетентностей у дітей в роботі соціального педагога. Соціальний педагог комунального закладу «Вінницький технічний ліцей» Щорс В.В. розповів про власний досвід із здійснення соціально – педагогічного посередництва у діяльності соціального педагога.
В практичній частині всі учасники семінару стали учасниками соціально – психологічної гри – квесту «Пошук усвідомленого шляху», яку провів Щорс В.В., соціальний педагог комунального закладу «Вінницький технічний ліцей». Квест складався з чотирьох тематичних станцій, розрахованих на цільову групу учнів 8-10 класів. Завдання кожної станції мали мету навчити визначати поведінку, яка зменшує ризики у житті, усвідомити відповідальність за власні вчинки, планувати свою життєву перспективу, знаходити мотивацію до розвитку внутрішніх ресурсів.
До участі в практичній частині долучилася О. Гудімова, психолог Вінницької міської соціальної служби для сім’ї дітей та молоді.
По завершенню роботи семінару методист Навчально - методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Козацишина В.В. з усіма учасниками провела методичний кластер.
Засідання загальноміської школи молодого вчителя на тему «Філософія сучасної освіти: професійні стандарти вчителів Нової української школи»
4 грудня 2018 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради» відбулося засідання загальноміської школи молодого вчителя на тему «Філософія сучасної освіти: професійні стандарти вчителів Нової української школи». Із особливостями роботи закладу присутніх познайомила директор школи, Сидоренко Н.А., роздумами щодо професійної компетентності вчителів НУШ поділилась заступник директора з навчально-виховної роботи Скиба В.А.
Молоді вчителі власноруч створили вітрила, що рухають вперед корабель педагогічної майстерності, відчули себе учнями на уроці англійської мови, який провела переможець міського конкурсу молодих педагогів Крикун А.С., стали учасниками воркшопу з критичного мислення (під керівництвом Форостяної О.О. й Гаврилюк А.Л.) та використання новітніх психотехнологій в освітньому процесі (Дрогобецька А.І., Літвін О.Б.).
Особливу зацікавленість молодих вчителів викликала робота у смарт-класі – анкетування й презентація «Учитель Нової української школи – хто він?» (Кіслова В.А., Лук’янченко Т.Ю., Форсюк Н.В.).
Уважність, зацікавленість, усміхненість, позитивна енергетика й бажання педагогів-початківців професійно зростати – це найважливіший результат проведеного заходу. Щиро дякуємо педагогічному колективу КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради» за високу майстерність!
Завершилися конкурсні випробування І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» у номінації «Основи здоров’я».
Вітаємо! Завершилися конкурсні випробування І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» у номінації «Основи здоров’я».
6 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Вінницької міської ради» учасники провели для учнів 7 класів урок на тему «Чинники, що впливають на здоров’я шкіри та її функції». Тренінгове заняття й робота в групі, вікторина й тести, відеоперегляд і створення власних колажів, інформаційно-комунікаційні технології та слово вчителя – різноманітністю й доцільністю відзначались використані форми й методи роботи.
Дякуємо адміністрації, педагогам та учням закладу за співпрацю й активну участь.
Протоколи оцінювання розміщено на сайті КУ «Міський методичний кабінет».
На черзі – конкурсне випробування «Урок» у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу».
Бажаємо всім успіхів!
Про заняття міської Школи «Молодого музичного керівника» «Камертон» на тему: «Розвиток творчих здібностей дошкільників за системою елементарного музикування К.Орфа»
04.12.2018 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» (дошкілля) на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради» відбулось заняття Школи молодого музичного керівника «Камертон» на тему: «Розвиток творчих здібностей дошкільників за системою елементарного музикування К.Орфа»
Музичний керівник закладу Лариса Задніпровська презентувала слухачам школи навчально - дидактичний посібник «Незвичайна подорож Музичної феї», переможця міського конкурсу «Кращий навчально-методичний посібник -2018» (система роботи з нетрадиційними музичними інструментами).
Поринути у цікаву подорож із Музичною феєю та зануритись у цікавий світ елементарного музикування молодим музичним керівникам допомогло тематичне заняття «Чарівні інструменти Музичної феї», яке музичний керівник Задніпровська Л.П. провела із вихованцями старшої групи.
Методист з дошкільної освіти КУ «ММК» Ніна Сокиринська розкрила значимість музичного мистецтва у розвитку творчих здібностей дошкільників під час різних видів музичної діяльності.
Із системою елементарного музикування за методикою німецького композитора К. Орфа та впровадження її у практику роботи з дошкільниками, слухачів школи «Камертон» познайомила методист з дошкільної освіти КУ «ММК» Лариса Бондарчук.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.