Про підсумки І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»
Підведено підсумки І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»!
22 грудня 2018 року в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» зустрілися учасники конкурсу в номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу», члени журі, представники адміністрації закладів загальної середньої освіти. Приємно й те, що Конкурс став початком співпраці міської методичної служби із закладами професійно-технічної освіти, зокрема Вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м. Вінниці.
Спогади й враження про конкурс, вітання переможців, фотосесія біля ялинки й побажання професійних успіхів і життєвих гараздів – загальний святковий настрій об’єднав усіх присутніх.
Сподіваємось, що досвід участі в Конкурсі стане ще однією сходинкою в подальшому фаховому зростанні вчителів.
А переможцям міського туру Конкурсу зичимо підкорення нових вершин! Радіємо і вболіваємо за вас!
Про майстер-клас для вчителів музичного та образотворчого мистецтва «Нова Українська школа: інтеграція уроків художньо-естетичного напрямку»
13.12.2018 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради» відбувся майстер-клас для вчителів музичного та образотворчого мистецтва «Нова Українська школа: інтеграція уроків художньо-естетичного напрямку».
Координувала роботу засідання методист з виховної роботи КУ «Міський методичнй кабінет» Побережна Ірина Віталіївна.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Сокольвак Олена Костянтинівна познайомила присутніх із особливостями роботи навчального закладу та висвітлила тему «Компетентнісний та інтегрований підхід у викладенні предметів художньо-естетичного циклу в умовах переходу до НУШ».
Майстер-класи «Виготовлення жіночих прикрас в етностилі» та «Виготовлення помандерів – сучасних оздоб святкового столу» провели вчителі перших класів Штурма Юлія Василівна, Лузихіна Людмила Олегівна, Гушевата-Зралко Марина Дмитрівна, Мурга Ольга Володимирівна.
Дзюрак Тетяна Вікторівна та Іванченко Ірина Леонідівна з учнями 3-х, 4-х класів продемонстрували виховний захід «Андріївські вечорниці». Чудовим завершенням заходу став кулінарний квест «На гостини до бабусі» під керівництвом Пальонко Тетяни Василівни.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам майстер-класу!
Про педагогічну майстерню на тему: «STEM - навчання як освітній ресурс ХХІ століття»
12 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради». Була проведена педагогічна майстерня на тему: «STEM - навчання як освітній ресурс ХХІ століття».
Учителі математики, фізики, біології, хімії шкіл міста ознайомились із інноваційною моделлю «STEM - сходинки творчості і самореалізації», яка з 2016 року впроваджується в закладі (автори моделі – директор закладу Нальотова-Дубкова Тетяна Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Стецюк Людмила Іванівна, вчитель інформатики Луценко Віктор Юрійович). Педагоги відвідали інтегрований урок у 3-Г класі (класний керівник Савчук Лариса Валентинівна); самі «перевтілювались» у школярів 7 класів і виконували цікаві завдання у творчих групах за STREAM - технологією (біологія + робототехніка + література + географія + англійська мова + математика + проектування).
Учитель інформатики Луценко В.Ю. ознайомив учасників заходу із роботою шкільного гуртка робототехніки «МеханікLife».
Завершальним акордом педагогічної майстерні стало опитування (цілком серйозно і жартома) в он-лайн сервісі «Kahoot».
Про майстер – клас для соціальних педагогів ЗСО «Використання методів емпатійного спілкування в роботі соціального педагога»
18 грудня 2018 року в комунальному закладі «Гуманітарна гімназія №1 імені М.І. Пирогова Вінницької міської ради» відбувся майстер – клас «Використання методів емпатійного спілкування в роботі соціального педагога».
Білик Ю.О., соціальний педагог комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 імені М.І. Пирогова Вінницької міської ради» поділилася власним досвідом роботи. Вона продемонструвала метод ННК Розенберга, розповіла про світ відчуттів і потреб дитини, познайомила соціальних педагогів з вправами, які допоможуть покращити емпатійне спілкування.
Учасники майстер – класу тренували свої вміння виконуючи вправи: «Бачу – Думаю - Відчуваю», «Реакція на критику. Метод «5 стільців», «Почуття і потреби». По завершенню майстер - класу соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти від рефлексували свої враження.
Про майстер-клас для класних керівників 5-11 класів «Робіть як ми…»
07.12.2018 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Вінницької міської ради» відбувся майстер-клас для класних керівників 5-11 класів «Робіть як ми…»
Заступника директора з виховної роботи Бондар Ганна Адольфівна презентувала роботу комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІст. №10 ВМР».
Методист з виховної робота КУ «Міський методичний кабінет» Побережна Ірина Віталіївна привітала усіх присутніх і закликала до активної співпраці.
Тимощук Наталія Вікторівна керівник методичного об’єднання класних керівників 5-11 класів наголосила, що в умовах Нової української школи класні керівники приділяють велику увагу всебічному розвитку та вихованню учнів.
Класні керівники Куба Зінаїда Олександрівна(11-А клас), Лисюк Анна Анатоліївна (5-В клас), Сапон Світлана Григорівна (7-А клас) провели майстер-клас з використанням елементів стимулюючих здоров’язбережувальних технологій.
Арт-терапевтичні вправи з профілактики та подолання синдрому професійного вигорання провела соціальний педагог Власюк Аліна Олександрівна. Анастасія Валеріївна, практичний психолог закладу, продемонструвала, яким чином бути ефективним і цікавим педагогом сучасної школи. Школа молодого учителя представила театралізовану мініатюру під назвою «Клуб анонімних учителів». Одна із нетрадиційних фори роботи з батьківським колективом «Фітовітальня» була представлена досвідченим класним керівником Снігур Оленою Андріївною. Захід сприяв розширенню меж усвідомлення ролі класного керівника у формуванні здорової, морально зрілої особистості.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам педагогічної майстерні!
Про засідання Школи молодого класного керівника з теми «Мистецтво спілкування з батьками»
05.12.2018 року о 14.00. на базі КЗ «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради» в рамках Інституту класного керівника відбулось засідання Школи молодого класного керівника з теми «Мистецтво спілкування з батьками».
Координувала роботу засідання методист з виховної роботи КУ «Міський методичнй кабінет» Побережна Ірина Віталіївна. Вона привітала молодих класних керівників та налаштувала їх на плідну роботу та позитивні емоції.
Заступник директора з виховної роботи Тимошенко Алла Євгеніївна познайомила присутніх з особливостями роботи навчального закладу. Досвідом роботи з питання організації співпраці класного керівника з батьками учнів в освітньому процесі поділилася голова МО класних керівників міста Кротна Світлана Миколаївна.
В практичній частині майстер-класу методист з практичної психології та соціальної роботи КУ «ММК» Воловодівська Жанна Олексіївна розповіла про емоційну самореалізацію як індивідуальний ресурсу підтримки в напружених ситуаціях.
Соціальний педагог гімназія №1 Білик Юлія Олегівна провела практичне заняття з молодими класними керівниками з теми «Визначення командних цінностей у батьківському колективі».
Підсумки засідання підвела методист з виховної роботи КУ «ММК» Побережна Ірина Віталіївна.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам майстер-класу!
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.