Завершилися конкурсні випробування І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»!
Добігає завершення І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»! Завершилися конкурсні випробування у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова».
12 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 ім. Д. І. Менделєєва Вінницької міської ради» вчителі географії з учнями 7 класів здійснили віртуальну подорож до Південної Америки, адже працювали над темою «Природні зони Південної Америки, вертикальна поясність Анд і зміна природи материка людиною».
13 грудня на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 Вінницької міської ради» вчителі предмету «Захист Вітчизни» провели в 11 класах уроки з вогневої підготовки на тему «Ручні осколкові гранати та поводження з ними».
14 грудня вчителі французької мови у комунальному закладі «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 23 Вінницької міської ради» поділилися з учнями 9 класів роздумами про шкільне життя. Саме так було сформульовано тему уроку ‒ «Шкільне життя».
Дякуємо закладам освіти ‒ керівним кадрам, педагогам, учням ‒ за співпрацю!
Протоколи оцінювання розміщено на сайті КУ «Міський методичний кабінет».
На черзі ‒ конкурсне випробування «Урок» у номінації «Вчитель інклюзивного класу».
22 грудня о 10.00 в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» відбудеться підведення підсумків конкурсу.
До зустрічі!
Про майстер-клас для вчителів початкових класів теми «Впровадження ігрових методів навчання в освітній простір Нової української школи»
12 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №2 Вінницької міської ради» проведений майстер-клас для вчителів початкових класів другої кваліфікаційної категорії з теми «Впровадження ігрових методів навчання в освітній простір Нової української школи». До вступного слова були запрошені заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступня закладу Левіна Л.М. та методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. Черната І.М., вчитель початкових класів, познайомила присутніх з ігровою діяльністю у навчальному процесі початкової школи, Панасюк Л.П., вчитель початкових класів, поділилася досвідом використання Lego як системи в освітньому просторі. Карвацька І.С., вчитель початкових класів, презентувала інтелектуальні ігри для молодших школярів та Муляр О.А., вчитель початкових класів, разом зі своїми вихованцями продемонструвала застосування елементів STEM-освіти в початковій школі.
Про захід «Педагогічна майстерня» для вчителів трудового навчання (чоловіків) на тему: «Світ ажурного випилювання»
3 грудня 2018 року в КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – ГЕК № 29 ВМР» відбувся захід «Педагогічна майстерня» для вчителів трудового навчання (чоловіків), спеціалістів усіх кваліфікаційних категорій на тему: «Світ ажурного випилювання».
Захід був цікавий, продуктивний, насичений, вдало поєднані науково-теоретична та практична частини. Припало до душі гостинність, доброзичливість господарів, психологічно- позитивний клімат спілкування.
Про педагогічну майстерню для вчителів початкових класів з теми «Вправи для розвитку критичного та креативного мислення в початковій школі
4 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради» проведена педагогічна майстерня для вчителів початкових класів першої кваліфікаційної категорії з теми «Вправи для розвитку критичного та креативного мислення в початковій школі». Педагогічна майстерня розпочалася дружнім колом вчителів, де вони обмінялись компліментами. Педагогів об’єднали в групи і запропонували для опрацювання різноманітні вправи з формування критичного та креативного мислення. Тему майстер-класу розгадували за допомогою стратегії «Кроссенс».
Методику «Читання з передбаченням» опрацьовували за твором Оксани Кротюк «Чи легко бути добрим?», вправу «Атоми – молекули» використали для формування нових груп.
Стратегія «Галерея» була використана для опрацювання матеріалу з теми «Креативність». Для зняття емоційної напруги вчителі виконали кінезіологічні вправи.
Методику «РАФТ» опрацьовували в групах і презентували з теми «Як досягти успіху». Під час рефлексії вчителі відмітили корисність використаних методик.
Методист з навчальних дисциплін Зима Л.Т. звернула увагу на приємну, робочу атмосферу проведеного заходу.
Про довготривалий проект комунальної установи «Міський методичний кабінет» «Через правову освіту до громадянських компетентностей»
В довготривалому проекті комунальної установи « Міський методичний кабінет»
«Через правову освіту до громадянських компетентностей» (автор-методист К.Маліцька) активно і систематично працюють учні КЗ « Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Вінницької міської ради» (модератор проекту - Борщевська Катерина Михайлівна, вчитель історії закладу).
Учасники проекту проводять потужну просвітницьку роботу не лише сере педагогів, учнів , їх батьків, а й серед жителів мікрорайону , вчительської громади міста.
Правове регулювання поведінки – не лише застереження неповнолітнім того, як не переступити межу закону, а й порадник того, зберегти власне і чиєсь життя, здоров’я і людську гідність на довгі роки.
Напередодні свят зимового циклу учасники проекту інформували про порядок придбання, користування піротехнічними засобами. Серед тих, хто отримав інформація були учні, батьки, бабусі і навіть … рятувальники.Цікаво було учням поділитися своїми знаннями із поліцейськими.
Ось така вона громадянська зрілість, що закладається в шкільні роки.
Про гру для учнів 9-их класів рамках Всеукраїнського тижня права «Я - дитина і маю права»
В рамках Всеукраїнського тижня права в КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Вінницької міської ради» 12 грудня 2018 року відбулася гра для учнів 9-их класів «Я - дитина і маю права». Організатор і ведучий гри-директор закладу, вчитель правознавства Костюк Володимир Миколайович забезпечив не лише високий методичний супровід дійства, а й зумів знайти такі форми віко відповідних завдань, які дали змогу учасникам продемонструвати свої знання, творчість, відчути дух командної гри і відповідальності.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.