Про методичне об'єднання вихователів-методистів ЗДО на тему: «Зображувальна діяльність як засіб пізнання світу та розкриття творчого потенціалу особистості»
30 листопада 2018 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» (дошкілля) на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №6 Вінницької міської ради» відбулось методичне об'єднання вихователів-методистів на тему: «Зображувальна діяльність як засіб пізнання світу та розкриття творчого потенціалу особистості»
Мета заходу: оновлення змісту роботи щодо формування творчої особистості дошкільника засобами зображувальної діяльності в дошкільному закладі.
Керівник методичного об’єднання Валерія Артемчук розкрила значення зображувальної діяльності для всебічного розвитку та для становлення творчо активної особистості дошкільника.
Методист з дошкільної освіти КУ «ММК» Ніна Сокиринська надала методичні рекомендації щодо створення умов для образотворчої діяльності та розвитку дитячої творчості в дошкільному закладі.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ №6 ВМР» Оксана Іскра презентувала досвід роботи закладу з питань використання різних нетрадиційних технік малювання в освітньому процесі як одним із шляхів реалізації завдань зображувальної діяльності.
Учасники методичного об’єднання переглянули наступні заняття:
- заняття-гра з нетрадиційної техніки малювання світлом на тему: «Світлячок - чарівничок» (вихователь Н. Драмарецька);
- заняття з малювання природнім матеріалом на тему: «Вміє осінь малювати на паркеті чудеса» (вихователь А.Гончарук);
- заняття з малювання за технікою «ебру» на тему: «Барви осінньої пори» (вихователь І.Рижкова).
Крім цього була представлена вокально-хореографічна композиція з елементами пісочної анімації «Намалюю тобі зорі» (музичні керівники Л.Соколовська, Е. Суконнік).
Керівник методичного об’єднання Валерія Артемчук та вихователь-методист КЗ «ДНЗ №6 ВМР» Оксана Іскра провели з присутніми арт - майстерню «Кольоровий калейдоскоп», під час якої вихователі-методисти складали сенквейни, перевірили свою обізнаність з вимогами програми «Дитина» з розділу «Образотворча майстерня», змогли відчути себе в ролі вихованців різної вікової категорії та створити колажі на тему осені, розфарбувати емблеми своїх закладів та утворити чудову карту вінницьких закладів дошкільної освіти.
Про семінар для керівників ШМО іноземних мов на тему «Реалізація компетентнісного підходу у викладанні іноземних мов у контексті Нової української школи»
29 листопада 2018 року на базі КЗ «ЗШ І-ІІІ ст.№22 ВМР» відбувся семінар для керівників ШМО іноземних мов на тему «Реалізація компетентнісного підходу у викладанні іноземних мов у контексті Нової української школи»». Метою семінару було застосування сучасних технологій,які дають можливість не тільки модернізувати навчально-виховний процес з іноземних мов за державним стандартом НУШ,а й надають широкі можливості для індивідуальної допомоги дитині в розвитку її творчих здібностей,нахилів та обдарованості.
Про педагогічну майстерню для вчителів початкових класів теми «Інтегрований розвиток наскрізних умінь учнів початкової школи»
27 листопада 2018 року на базі комунального закладу Загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 Вінницької міської ради проведена педагогічна майстерня для вчителів початкових класів другої кваліфікаційної категорії та категорії «спеціаліст» з теми «Інтегрований розвиток наскрізних умінь учнів початкової школи». До вступного слова були запрошені Капуста В.Д., директор закладу, Зима Л.Т., методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет», Кавка Г.Б., заступник директора з навчально-виховної роботи. Мельник Н.П., заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня, висвітлила теоретичні засади інтегрованого розвитку наскрізних умінь учнів початкової школи. До уваги присутніх також була запропонована візитівка «Жартома і всерйоз» про перспективи сучасної школи, яку підготувала Коцюбинська І.І., вчитель початкових класів. Під час практичної частини педагогічної майстерні до уваги учасників були представлені уроки вчителів закладу Кузовлєвої О.В., Фіщук С.П., Матвєєвої В.І., Білостоцької І.С., Кравчук А.Д., Сельської З.П.
Про майстер - клас для соціальних педагогів ЗЗСО «Розвиток соціально – комунікативних здібностей підлітків як одна з складових успішної особистості»
29 листопада 2018 року в КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 11 ВМР» соціальний педагог Гнатюк В. В. провела майстер - клас «Розвиток соціально – комунікативних здібностей підлітків як одна з складових успішної особистості».
Соціальні педагоги закладів середньої освіти міста стали учасниками заняття з елементами тренінгу, в ході якого ознайомилися з вправами по розвитку комунікативних здібностей учнів, по вмінню активно слухати, висловлювати почуття без оцінок, формувати позитивний образ приємного співрозмовника.
Методист з практичної психології та соціальної роботи Докійчук Т.В. у виступі «Форми роботи соціального педагога з розвитку комунікативних здібностей учнів» розповіла про застосування соціальними педагогами практичних методів роботи з підлітками з метою розвитку успішної комунікації та міжособистісної взаємодії в колективі.
Триває міський тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»
Міський тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» триває.
26 листопада 2018 року на базі КУ «Міський методичний кабінет» відбулися такі конкурсні випробування:
«Проект» у номінаціях «Вчитель інклюзивного класу», «Французька мова», «Захист Вітчизни»,
«Дослідження» у номінації «Географія».Вчителі інклюзивних класів створили технологічні картки проектів із робочою темою «Дружна родина нашого класу» й презентували їх фаховому журі, вчителі французької мови у вигляді проекту долучилися до відзначення найвідоміших свят в Україні та Франції, вчителі предмету «Захист Вітчизни» довели актуальність проектної діяльності з військово-патріотичного виховання. Вчителі географії розробили програму дослідження на тему «Порівняльна оцінка географічного розміщення України з країнами світу».
Активно й зацікавлено приєдналися до роботи члени фахового журі, одностайна думка яких – всі проекти варті того, аби бути реалізованими в освітньому процесі.
Отож, чотири випробування позаду. На учасників чекає завершальний і водночас найвідповідальніший конкурсний «Урок». Успіхів усім!
Про педагогічну майстерню для голів міського методичного об’єднання класних керівників початкових класів «Сучасні підходи до формування громадянсько-патріотичного виховання учнів початкової школи»
23.11.2018 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 Вінницької міської ради» відбулася педагогічна майстерня «Сучасні підходи до формування громадянсько-патріотичного виховання учнів початкової школи». Голів міського методичного об’єднання класних керівників 1-4 класів вітальними словами зустріла та ознайомила з особливостями роботи закладу директор Нечипорук Елла Василівна.
Методист з виховної роботи КУ «ММК» Побережна Ірина Віталіївна налаштувала присутніх на плідну роботу, та акцентувала увагу на методичних аспектах організації роботи класного керівника з учнівським колективом. Заступник директора з навчально-виховної роботи Ройченко Ірина Володимирівна висвітлила тему «Сучасні підходи до формування громадянсько-патріотичного виховання учнів початкової школи».
У практичній частині заходу вчителі відвідали виховний захід «Виростай, дитино, й пам’ятай, Батьківщина – то найкращий край» у 1Б класі, яку провела Зелінська Анжела Анатоліївна, та літературно-музичне свято рідної мови у 4-А класі «Ну що б, здавалося, слова…» під керівництвом Валентини Анатоліївни Зарічної. Діти дарували присутнім багато приємних, позитивних емоцій.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам майстер-класу!
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.