Про семінар-практикум для вчителів англійської мови тему «Підвищення ефективності освітнього процесу з іноземних мов шляхом впровадження сучасних технологій навчання»
22 листопада 2018 року на базі КЗ «ЗШ І-ІІІст. №20 ВМР» відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови вищої кваліфікаційної категорії на тему «Підвищення ефективності освітнього процесу з іноземних мов шляхом впровадження сучасних технологій навчання» Метою семінару було успішно реалізовувати творчі комунікативні завдання,яким не властиві раніше запрограмовані способи виконання,а також доцільно добирати вправи і завдання як засоби оволодіння мовними операціями і мовленнєвими діями.
Про тренінгове заняття в рамках майстерні психологічних практик на тему «Робота психолога з дітьми з легкою розумовою відсталістю. Корекція дисграфії»
20 листопада 2018 року у КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. із спеціалізованими класами з поглибленим вивченням математики і фізики № 34 ВМР» в рамках майстерні психологічних практик Назарова Л.М., практичний психолог даного закладу провела тренінгове заняття на тему «Робота психолога з дітьми з легкою розумовою відсталістю. Корекція дисграфії». Практичні психологи закладів середньої освіти міста, які були учасниками тренінгового заняття знайомилися з вправами на розвиток емоційно-вольової сфери, розвиток пізнавальних психічних процесів, розвиток дрібної моторики руки.
Про хід І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»
Триває І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019». 19 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 23 Вінницької міської ради» відбулися конкурсні випробування «Методичний практикум» у номінації «Географія» та «Практична робота» у номінації «Французька мова».
Вчителі географії разом із учнями 6 класів занурилися до глибин Землі, пройшли віртуальний шлях від земної кори до ядра. Вчителі французької мови розмірковували з учнями 9 класів про логістику подорожей та дискутували, чи впливають подорожі на виховання особистості.
20 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Вінницької міської ради» проведено конкурсне випробування «Практична робота» у номінаціях «Захист Вітчизни» та «Основи здоров’я».
Учні 10-х класів дізналися про історію розвитку українського війська, військової зброї, познайомилися з повсякденним порядком військової частини. Учні 6-7 класів навчалися правилам безпечної поведінки в побуті й навколишньому середовищі, не оминули увагою й питання пожежної безпеки.
Дякуємо адміністрації, педагогічним та учнівським колективам КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 23 Вінницької міської ради» та КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Вінницької міської ради» за співпрацю та допомогу в проведенні конкурсу.
21 грудня на базі КУ «Міський методичний кабінет» пройшов «Методичний практикум» у номінації «Вчитель інклюзивного класу». Конкурсанти разом із членами журі переглянули відеозапис уроку в класі з інклюзивним навчанням та здійснили його письмовий аналіз.
Екватор конкурсу пройдено. Надалі учасників очікують конкурсні «Проект» та «Урок». Бажаємо успіхів!
Про семінар вчителів фізичної культури на тему «Використання творчих можливостей вчителів щодо формування в учнів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя»
14 листопада 2018 року в КЗ «Навчально-виховний комплекс:ЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія № 30 ім. Т. Шевченка ВМР» пройшов семінар для учителів фізичної культури на тему «Використання творчих можливостей вчителів щодо формування в учнів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя».
В ході семінару відбулися наступні заходи:
виступ шкільного психолога про «Роль та місце психологічних технологій на уроках фізичної культури» (Практичний психолог Гаврилюк Г.М.)
демонстрація фрагментів уроку фізичної культури:
(модуль аеробіки) «Базові кроки у поєднанні з рухами рук» (Марченко Т. М.)
«Розвиток фізичних якостей за допомогою швидкісної драбини та гімнастичних лав з учнями середньої школи» (Костюк О. І.)
«Спеціальні підвідні та підготовчі вправи в спортивних іграх» (Швед Н. В.)
Спортивно-сімейне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я» (2-гі класи) (Колібабчук В. Г.)
В завершальному слові методист КУ "ММК" Маринович Володимир Михайлович подякував адміністрації закладу та шкільному методичному об'єднанню учителів фізичної культури за гостинність та змістовний захід.
Про семінар для вчителів початкових класів з теми «Педагогічна нейропсихологія в освітньому процесі»
14 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів гуманітарно-естетичний колегіум №29 Вінницької міської ради» проведено семінар для вчителів початкових класів вищої кваліфікаційної категорії з теми «Педагогічна нейропсихологія в освітньому процесі». Захід проходив у формі тренінгу де вчителі початкових класів закладу Корніюк Л.Л., Федорова Н.Ю., Лавренова Н.М., Скирда О.Г. поділились теоретичними відомостями про використання педагогічної нейропсихології в освітньому процесі та запропонували учасникам практичні вправи для розвитку пам’яті, уваги, асоціативного мислення, уяви та розвитку мовлення. Також до уваги учасників семінару були запропоновані «Кінезіологічні вправи». Методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т підвела підсумки семінару.
Про педагогічну майстерню для вчителів початкових класів на тему «Інтеграція освітнього процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів»
13 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 Вінницької міської ради» проведена педагогічна майстерня для вчителів початкових класів до 3 років роботи з теми «Інтеграція освітнього процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів». До вступного слова була запрошена заступник директора з навчально-виховної роботи закладу Подорожняк О.П. Мартинюк С.П., заступник з навчально-виховної роботи по школі І ступеня, познайомила з теоретичними основами інтеграції освітнього процесу як чинника розвитку пізнавальної активності учнів. Вчителі початкових класів закладу Нефьодова А.М., Черешнюк О.М., Марценюк М.М., Шипова Н.О., Миць А.В., Замушинська О.О. представили фрагменти інтегрованих уроків. Вчитель початкових класів закладу Тарасюк Г.Б. провела майстер-клас «Інтелект-карти: технології креативності». Методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. підвела підсумки педагогічної майстерні.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.