Про проведення міського конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій
15-17 березня 2019 р. в Вінницькому міському Палаці дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної буде проведено міський конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій в номиінаціях "Початкове програмування", "Web-дизайн", "Програмування". В конкурсі бере участь учнівська молодь, яка вивчає інформатику або відвідує комп'ютерні гуртки та не досягла 18 років.
Заявка на конкурс від навчального закладу подається в Палац дітей та юнацтва до 12.03.2019 р. в к. №101.
Нижче наводимо посилання на наказ, умови та правила проведення конкурсу.
15 cічня 2019 року розпочалася реєстрація учасників міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2019». Нагадуємо, що участь у Конкурсі на добровільних засадах можуть брати молоді вчителі, керівники гуртків, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти м. Вінниці всіх типів власності за основним місцем роботи (1 учасник від закладу освіти), які мають відповідну фахову освіту, стаж педагогічної роботи від 1 до 3 років і не були учасниками цього Конкурсу в попередні роки.
30 січня о 15.00 в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» відбудеться інформаційно-методична зустріч із педагогами, що виявили бажання взяти участь у Конкурсі.
До 05 лютого учасники Конкурсу повинні розмістити фотографії та інформацію про себе за допомогою Coogl-форми, що знаходиться в розділі «Актуально» головної сторінки сайту КУ «Міський методичний кабінет».
Чекаємо на активних і небайдужих! Бажаємо успіхів!
Про фестиваль міських предметних методичних об’єднань «Вільний вибір»
9-11 січня 2019 року відбувся фестиваль міських предметних методичних об’єднань «Вільний вибір». До його організації та проведення долучилися комунальні заклади, що посіли І та ІІ місця у міському конкурсі «Методичне об’єднання закладу загальної середньої освіти - 2018»: «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №6 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивчення іноземних мов №25 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 Вінницької міської ради», «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гуманітарно-естетичний колегіум №29 Вінницької міської ради». З вітальним словом до керівників шкільних методичних об’єднань звернулася завідувач КУ «Міський методичний кабінет» Н. Москальчук, ознайомивши присутніх із підсумками конкурсу методичних об’єднань. З досвідом роботи методичних об’єднань – переможців конкурсу познайомили представники адміністрації закладів та голови шкільних методичних об’єднань. Про перспективи освіти дорослих та участь закладів загальної середньої освіти м. Вінниці в заходах (конференціях, семінарах, форумах, тренінгах тощо) обласного, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів, реалізованих в контексті неформальної освіти, розповіла методист з навчальних дисциплін Т. Дрозд. Питання використання ІКТ як запоруки модернізації діяльності методичної служби ЗЗСО, на основі власного досвіду роботи, висвітлила заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 Вінницької міської ради» О. Подорожняк. Нові можливості інформаційно-консультативного супроводу педагогічних працівників висвітлила методист з навчальних дисциплін КУ «ММК» М. Федчишена.
Методичні об’єднання працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти й вихователів груп продовженого дня відбулися на базі комунальних закладів «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 Вінницької міської ради».
Бажаємо всім педагогам результативного року, творчості, професійного й особистісного зростання, що стане запорукою якості знань учнів, бажання здобувати знання в новій українській школі.
Про методичне об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти. Тема: «Проблемний дошкільник – виклик для психолога. Супровід та профілактика»
11 січня 2019 року у комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти № 60 Вінницької міської ради» відбулося методичне об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти.
Тема: «Проблемний дошкільник – виклик для психолога. Супровід та профілактика».
На методичному об’єднанні були заслухані питання:
Методичні засади діяльності практичного психолога по супроводу дітей, які мають ускладнення поведінки. (Ж.О.Воловодівська, методист з практичної психології та соціальної роботи).
Супровід та корекція емоційно-вольової сфери дошкільника. (Нідзельська З.І., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 60 ВМР», голова МО практичних психологів ЗДО).
Розвиток навичок соціальної поведінки: комунікативні вміння (Слизькоуха О.О., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 7 ВМР»).
Форми роботи з педагогами, батьками у напрямку соціально-емоційного благополуччя дошкільника (Чимирис Т.О., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 75 ВМР»).
Про методичне об’єднання соціальних педагогів закладів середньої освіти на тему «Методи та прийоми в роботі соціального педагога з формування соціально – корисної життєвої перспективи учня»
11 січня 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа
І-ІІІ ст. №20 Вінницької міської ради» відбулося методичне об’єднання соціальних педагогів закладів середньої освіти на тему «Методи та прийоми в роботі соціального педагога з формування соціально – корисної життєвої перспективи учня».
На методичному об’єднанні були заслухані питання: «Застосування соціальними педагогами методів та прийомів роботи по формуванню соціально корисної життєвої перспективи учнів», Докійчук Т.В., методист з практичної психології та соціальної роботи; «Розуміння внутрішнього світу дитини у складних життєвих обставинах. Допомога у пошуку внутрішніх ресурсів самовдосконалення особистості», Сокор С.С., голова міського методичного об’єднання, соціальний педагог КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»; «Стратегія з використання механізмів регуляції поведінки учнів з метою сприяння соціалізації в ЗСО», Грицик Л.А, соціальний педагог КЗ «НВК: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія № 30 ім. Тараса Шевченка Вінницької міської ради»; «Використання інтерактивної освітньої виставки – гри «Маршрут безпеки» з протидії торгівлі людьми в просвітницькій роботі соціального педагога», Щорс В.В., соціальний педагог КЗ «Вінницький технічний ліцей».
Про методичне об’єднання практичних психологів ЗЗСО на тему «Ефективні методи роботи практичного психолога по формуванню переконань до ведення здорового способу життя»
9 січня 2019 року у комунальному закладі «ЗШ І-ІІІ ступенів № 26 Вінницької міської ради» відбулося методичне об’єднання практичних психологів закладів загальної середньої освіти.
Тема: «Ефективні методи роботи практичного психолога по формуванню переконань до ведення здорового способу життя».
На методичному об’єднанні були заслухані питання:
Методичні засади діяльності практичного психолога у профілактиці ризикованої поведінки. (Ж.О.Воловодівська, методист з практичної психології та соціальної роботи).
Ефективні методи роботи практичного психолога по формуванню переконань до ведення здорового способу життя.(О.В.Мазуровська, практичний психолог комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 26 ВМР», голова МО практичних психологів ЗСО).
Діагностичний інструментарій для учнів у визначенні ставлення до здорового способу життя (Клименко Н.А., практичний психолог комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 35 ВМР»).
Форми роботи з батьками щодо формування свідомого ставлення дитини до власного здоров’я (Колосовська В.В., практичний психолог комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 29 ВМР»).
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.