Про науково-практичний семінар «Мистецькі традиції рідного краю» для учителів художньо-естетичного циклу.
08.10 .2019 року комунальним закладом «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради» був проведений науково-практичний семінар «Мистецькі традиції рідного краю» для учителів художньо-естетичного циклу. Захід відбувся о 14.00. у «Музеї гончарного мистецтва ім. О.Г.Луцишина».
Директор комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради», вчитель курсу «Мистецтво» та «Образотворче мистецтво» Надія Іллівна Лепко акцентувала увагу колег на поглибленні розуміння специфічних рис культурно-мистецької палітри Вінниччини. Побережна Ірина Віталіївна, методист з навчальних дисциплін КУ «ММК», наголосила на необхідності формування у сучасної молоді почуття патріотизму та поваги до культурної спадщини власного регіону. Зі зразками глиняних виробів найвідоміших гончарних осередків Вінниччини та з експонатами музею гончарного мистецтва ім. О.Г.Луцишена учасників семінару-практикуму ознайомила методист науково-дослідницького відділу Вінницького обласного художнього музею Ольга Іванівна Романишен.
У практичній частині заходу вчителі опанували мистецтво роботи з глиною на майстер-класі майстра гончарної справи Володимира Михайловича Діденко.
Кожен учасник науково-практичного семінару отримав незабутні враження та сертифікат, який вручила директор закладу Лепко Надія Іллівна.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам семінару!
Про І-ІІ тури змагань в рамках «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX) серед школярів 8-10-х класів м. Вінниці та Вінницької області
28-29 вересня 2019 р. на базі комунального закладу «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М. І. Пирогова Вінницької міської ради» співробітниками організації Американські Ради з міжнародної освіти ARTACCELS (AmericanCouncils) Київ, яка фінансується Державним департаментом США, Тетяною Кобиць та Карлою Маршалік було проведено І-ІІ тури «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX) серед школярів 8-10-х класів м. Вінниці та Вінницької області, які народились в період з 01 січня 2003 року по 15 липня 2005 року та володіють англійською мовою.
У І турі брали участь 464 учасника з Вінницької області.
В ІІ тур вийшли 155 учнів. 124 учасника ІІ туру американського тестування за «Програмою обміну майбутніх лідерів» (FLEX) є учнями закладів загальної середньої освітим. Вінниці:
КЗ: "Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова ВМР"; «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназії №2 ВМР»;«ЗШ І-ІІІ ст. №4 ВМР»; «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназії №6 ВМР»; «ЗШ І-ІІ ст. – ліцею №7 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №10 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №15 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №16 ВМР»; «ФМГ №17 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №18 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №22 ВМР»; «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназії №23 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №26 ВМР» «ЗШ І-ІІІ ст. №27 ВМР»; «НВК: ЗШ І-ІІІ ст.- гум.-ест.кол. №29 ВМР»; «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназії №30 ВМР»; «ЗШ ІІ-ІІІ ст. №31 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №33 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №35 ВМР»; «ЗШ І-ІІІ ст. №36 ВМР»; «Вінницький технічний ліцей»; ПЗШ «Школа Аіст», Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді
Про майстер-клас для практичних психологів ЗДО на тему «Особисті кордони. Як про них розповідати дітям»
25 вересня 2019 року у КЗ «ЗДО № 59 ВМР» відбувся майстер-клас для практичних психологів ЗДО на тему «Особисті кордони. Як про них розповідати дітям». Своїм досвідом роботи ділилася Поплавська О.В., практичний психолог даного закладу.
Учасники заняття знайомилися з технікою «Кола моєї особистої безпеки». Оговорювали та виробляли алгоритм поведінки дітей в ситуаціях небезпеки.
Практичні психологи ЗДО отримані знання можуть використовувати у роботі з дітьми, вихователями, батьками.
Про перше засідання творчої групи практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО та ЗДО на тему: «Методи корекції афективних станів дітей (агресивність, гіперактивність, тривожність, імпульсивність)
26 вересня 2019 року на базі комунальної установи «Міський методичний кабінет» відбулося перше засідання творчої групи практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої та дошкільної освіти на тему: «Методи корекції афективних станів дітей (агресивність, гіперактивність, тривожність, імпульсивність).
Члени творчої групи розглядали сучасні методи корекції афективних станів дітей.
Про семінар-практикум для вчителів образотворчого мистецтва «Застосування природнього матеріалу соломки у створенні аплікаційних композицій «Солом’яне Диво»
19.09.2019 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №16 Вінницької міської ради» відбувся семінар-практикум для вчителів образотворчого мистецтва «Застосування природнього матеріалу соломки у створенні аплікаційних композицій «Солом’яне Диво».
Роботу семінару координувала методист з виховної роботи КУ «Міський методичнй кабінет» Побережна Ірина Віталіївна, яка акцентувала увагу на тому, що національне виховання спрямовується на формування у дітей національних-патріотичних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури.
У своєму виступі вчитель образотворчого мистецтва загальноосвітньої школи №16 Герасимчук Аліна Миколаївна зазначила, що серед основних пріоритетів Національної доктрини розвитку освіти в Україні названо принцип органічного зв'язку освіти з національною історією, культурою, народними традиціями.
У практичній частині Герасимчук А.М. розповідала про особливості створення картин та панно з соломи, про те, як правильно її зібрати, обробити та підготувати для роботи. Солома- теплий, приємний матеріал, який має зберігатись у коробках або прозорих пакетиках, що дає змогу бачити різні її кольори та відтінки. Все це давало можливість занурити гостей семінару – практикуму у казковий, дивовижний світ чудових робіт з соломи. Вчителі образотворчого мистецтва були дуже зацікавлені у створенні свого маленького шедевра. Можливо, не все одразу виходило, але терпіння, увага, охайність та наполегливість зробили свою справу.
Учасники семінару отримали позитивні емоції та нові знання.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам семінару-практикуму!
Про Всеукраїнський семінар за участю представників видавництва «Пірсон» на тему :«Пріоритетні методи розвитку комунікативних умінь маленьких учнів через усні продуктивні види діяльності,гру та інтеракцію у початковій школі.Ефективне використання аудіоматеріалу для інтенсифікації процесу вивчення та запам’ятовування лексики»
04 вересня 2019 року на базі Центру сучасного мистецтва «ІнтерШик» відбувся Всеукраїнський практичний методичний семінар для вчителів англійської мови, які викладають у початковій та середній школі, за участю представників видавництва «Пірсон» на тему :«Пріоритетні методи розвитку комунікативних умінь маленьких учнів через усні продуктивні види діяльності,гру та інтеракцію у початковій школі.Ефективне використання аудіоматеріалу для інтенсифікації процесу вивчення та запам’ятовування лексики»
Метою семінару було створення умов для розкриття творчих здібностей учнів початкової та середньої школи з різним рівнем підготовки іноземної мови;розвиток інтересу учнів до вивчення іноземної мови та популяризації вивченню англійської мови серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.