Про засідання фокус – групи молодого спеціаліста соціального педагога ЗЗСО на тему:«Робота соціального педагога з категорійними сім’ями»
17 жовтня 2019 року на базі комунального закладу «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія №30 ім. Тараса Шевченка Вінницької міської ради» відбулося засідання фокус – групи молодого спеціаліста соціального педагога ЗЗСО на тему:«Робота соціального педагога з категорійними сім’ями».
З молодими спеціалістами розглядалися питання: «Алгоритм роботи соціального педагога із сім’ями соціально – незахищених категорій (сім’ї дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки, сім’ї учасників АТО)», «Організація просвітницької роботи з батьками з питань труднощів спілкування в батьківсько-дитячих стосунках».
Про заняття в рамках міської школи молодого вихователя «Творення» (другий рік роботи) на тему «Сучасні підходи до організації освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти»
15.10.2019 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» (дошкілля) на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 38 Вінницької міської ради» в рамках міської школи молодого вихователя (другий рік роботи) «Творення» відбулось заняття на тему «Сучасні підходи до організації освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти».
В інформаційній частині заняття методист з дошкільної освіти КУ «ММК» Ніна Сокиринська розкрила особливості організації освітньої роботи в ЗДО в контексті сучасних вимог дошкільної освіти.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 38 ВМР» Ольга Долганова проаналізувала документи, відповідальність за формування й зберігання яких несе вихователь.
Під час практичної частини засідання вихователь-методист КЗ «ЗДО №11 ВМР» Анна Пляцок провела майстер-клас «Блочно - тематичне планування за принципом методичного конструктора як метод інтегрування освітнього процесу».
Досвідчені педагоги КЗ «ДНЗ №38 ВМР» поділились лайфхаками оптимізації освітнього процесу, а керівник школи Ольга Долганова спільно з молодими педагогами виробили старт-поради - як налагодити партнерську взаємодію з батьками вихованців.
В ході тренінгових вправ, проведених практичним психологом Тетяною Хоронжук, учасники школи розширили знання про вікові та психологічні особливості дітей, їх індивідуальні можливості та потреби.
Таким чином, проведене заняття сприяло формуванню сучасної освітньої парадигми у педагогічній діяльності молодих вихователів закладів дошкільної освіти.
Про семінар-практикум для вчителів початкових класів з теми «Впровадження компетентісного підходу до організації освітнього простору Нової української школи»
17 жовтня 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №21 Вінницької міської ради» проведено семінар-практикум для вчителів початкових класів І та ІІ кваліфікаційних категорій з теми «Впровадження компетентісного підходу до організації освітнього простору Нової української школи». До вступного слова були запрошені заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня закладу Матвієнко Т.В. та методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т., яка висвітлила необхідність впровадження компетентісного підходу в Новій українській школі. Керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів закладу Гречанюк Л.В. висвітлила роль цінностей компетентісного підходу в організації освітнього простору НУШ. Вчителі початкових класів Вільчінська І.В. та Шпортун Н.В. продемонстрували ранкову зустріч з теми «Осінь золотава». Вчитель Кравченко О.В. познайомила з роботою над твором за допомогою методу «Ромашка Блума». Вчителі Парнивода Т.І та Матвійчук О.Б. презентували тренінгові вправи з використанням Lego. Вчитель Капустянчик В.І. поділилась досвідом впровадження дослідницької діяльності у роботу учнів початкової школи. Майстер-клас «Інтерактивна пака лепбук» провели вчителі початкових класів Гончар І.В., Талаш Т.М.
Розпочався І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020»!
16 жовтня 2019 року в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» відбулася інформаційно-методична зустріч «Сходинки майстерності конкурсанта», до участі в якій долучилися:
учасники І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020». А це 34 педагогічних працівника закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти нашого міста;
переможці І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019», які щиро поділилися своїми враженнями, спогадами, досвідом та порадами;
переможці міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2019», для яких конкурс «Учитель року», можливо, стане найближчою перспективою;
методисти з навчальних дисциплін КУ «ММК» К. П. Маліцька, І. О. Любчак, Л. Т. Зима та члени фахового журі конкурсу «Учитель року - 2020», які пліч-о-пліч із конкурсантами пройдуть всі етапи, здійснюючи об’єктивне професійне оцінювання.Із щирими словами вітань і підтримки до присутніх звернулася завідувач КУ «ММК» Н. І. Москальчук.
Детально про умови та порядок проведення конкурсу розповіла Т. М. Дрозд, методист КУ «ММК», координатор міського туру.
Особливу зацікавленість присутніх викликав виступ О. М. Слушного, директора КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради», переможця конкурсу «GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE - 2019» у номінації «Вибір українців».
Отож, вдалого старту! Бажаємо всім конкурсантам успіхів і перемог, позитивних вражень, цікавих знайомств, нових ідей і бажання їх втілювати в життя!
Про семінар-практикум для вчителів англійської мови на тему «Проблемні аспекти у проходженні ЗНО з іноземних мов та інтеграція типових завдань у освітній процес»
17 жовтня 2019 року на базі КЗ «ВТЛ» відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови на тему «Проблемні аспекти у проходженні ЗНО з іноземних мов та інтеграція типових завдань у освітній процес». Метою семінару було успішно реалізовувати творчі комунікативні завдання,яким не властиві раніше запрограмовані способи виконання,а також доцільна добірка вправ і завдань як засіб оволодіння мовними операціями і мовленнєвими діями.
Про брейн-стормінг з вихователями, асистенами вихователів, практичними психологами ЗДО по роботі з дітьми з синдромом Дауна
16 жовтня 2019 року в Центрі «Сонечко» ГО «Вінниця Даун Синдром» відбувся брейн-стормінг - колективна творча діяльність в ході якої висувалися, обговорювалися й приймалися групові та індивідуальні ідеї щодо комплексного підходу у роботі з дітьми з синдромом Дауна.
Спікером заходу була Кустош М.О., практичний психолог КЗ «ЗДО № 20 ВМР»
Учасниками брейн-стормінгу стали вихователі інклюзивних груп, асистенти вихователів ЗДО та практичні психологи ЗДО.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.