Завершився І (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020» у м. Вінниці!
18 листопада 2019 року в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» вчителі початкової школи переконливо довели: до «Методичного експромту» досвідчені педагоги завжди готові.
Наступного дня розпочалась естафета конкурсних «Уроків».
19 листопада вчителі хімії разом з учнями 8-9-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 Вінницької міської ради» дослідили теми «Полярний і неполярний ковалентний зв’язок» та «Класифікація хімічних реакцій».
20 листопада вчителі історії разом із учнями 7-8-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Вінницької міської ради» познайомилися з видатною постаттю Володимира Великого, умовами укладення й наслідками Берестейської унії.
21 листопада учні 5-х класів КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 6 Вінницької міської ради» разом із конкурсантами у номінації «Зарубіжна література» прослідкували еволюцію образу Хлопчика Зірки з казки Оскара Уайльда.
22 листопада 2019 року учні 2-х класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Вінницької міської ради» разом із конкурсантами в номінації «Початкова освіта» з’ясували правила вживання великої літери у власних назвах.
Оргкомітет Конкурсу висловлює щиру вдячність учнівським та педагогічним колективам закладам загальної середньої освіти, що стали базою для проведення конкурсних випробувань.
Протоколи оцінювання розміщено на сайті КУ «Міський методичний кабінет».
Підведення підсумків І (зонального) туру Конкурсу відбудеться 27 листопада о 16.00 в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет». Запрошуються всі учасники Конкурсу, представники адміністрації відповідних закладів освіти та члени фахового журі.
Про конкурс « Учитель року-2020» ( номінація « Історія»)
Завершальний етап конкурсних випробувань «Методичний експромт» (11.11.2019) , «Методичний практикум» (14.11.2019) та «Урок» засвідчив досконале володіння учасниками традиційними та інноваційними методами і прийомами навчання, також власними розробками технологій критичного мислення. Конкурсанти Роїк С.В. ( КЗ «ЗШ ІІ-ІІІ ст..№31 ВМР») , Кіслова В.А. (КЗ «ЗШ ІІ-ІІІ ст..№31 ВМР») ,Герасимович І.С. (КЗ «ЗШ ІІ-ІІІ ст.№33 ВМР»), Каптола Т.І .(ЗСО І-ІІІ ст.№9 ВМР) обґрунтували свій вибір технологій для ефективного засвоєння 6-тикласниками понять «республіка», « демократія», обмеженість рабовласницької демократії. Відповіді конкурсантів в ході співбесіди із членами журі були чіткими, лаконічними.
Тема « Українська держава періоду гетьманату П.Скоропадського» (10-й клас)найсприятливіша, на думку самих конкурсантів для демонстрації уміння визначати та характеризувати ракурси висвітлення подій Української революції, перспективи їх розвитку з огляду на визначений історичний ракурс. Робота в групах із джерелами, оцінками різних істориків політичного курсу викликала живий інтерес і тих , хто був запрошений в якості учнів для проведення конкурсного випробування « Методичний практикум», адже переважно це були молоді вчителі. Наявність різних поглядів на події, явища, прогнозування варіантів розвитку подій і процесів – це важлива складова завдання історичної освіти в Україні.
Фінальне конкурсне випробування «Урок» ( 20.11.2019) продемонстрував рівень методичної компетентності , творчості конкурсантів, уміння добирати такі прийоми навчальної діяльності, які оптимально формують предметні та ключові компетентності, цілісність знань,реалізацію змістових ліній.
Про майстер-клас для практичних психологів закладів загальної середньої освіти.
19 листопада 2019 року в комунальному закладі «ЗШ І-ІІІ ст. № 22 ВМР» відбувся майстер-клас для практичних психологів закладів загальної середньої освіти. «Вправи психологічного розвантаження для роботи з учнями, педагогами, батьками». Перед учасниками презентувала свій досвід роботи Смалківська Наталя Вікторівна, практичний психолог КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. № 22 ВМР».
Практичні психологи виконували ряд вправ на психологічне розвантаження у роботі з дітьми, педагогами, батьками.
Про семінар для вчителів музичного мистецтва «Творчий учитель-творчі учні».
13.11.2019 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №33 Вінницької міської ради» відбувся семінар для вчителів музичного мистецтва «Творчий учитель-творчі учні».
Щирими вітальними словами зустріла вчителів музичного мистецтва директор закладу Сидоренко Наталя Анатоліївна. Вона познайомила гостей з особливостями роботи навчального закладу та налаштувала на позитивні емоції.
Методист з навчальних дисциплін КУ «Міський методичнй кабінет» Побережна Ірина Віталіївна, яка координувала роботу семінару, підкреслила, що професійне вдосконалення учителя музичного мистецтва стимулює його творчість, мотивує до саморозвитку та самовдосконалення.
Теоретико-практична частина семінару ілюструвала:
-використання інтерактивних прийомів та методів на уроках музичного мистецтва;
-впровадження інклюзивнї освіти на уроках музичного мистецтва;
-вокально-хорову роботу з учасниками семінару, яку на високому професійному рівні підготували учителі музичного мистецтва закладу Семенова Клавдія Семенівна, Куцак Людмила Володимирівна та Ляміна Людмила Едуардівна. Учасників семінару порадували виступи учнівських колективів закладу.
Цікавим завершенням семінару стала музикотерапія, про яку розповіла
доктор психологічних наук, професор кафедри психології Донецького національного університету ім. В.Стуса Шпортун О.М.
Учасники семінару брали активну участь у всіх формах роботи, запропонованих колегами. Вони отримали позитивні емоції та нові знання.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам семінару-практикуму!
Триває І (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020»
Відбулися випробування «Хімічний експеримент», «Методичний практикум», «Практична робота» в номінації «Хімія», «Проєкт», «Практична робота», «Методичний експромт» у номінації «Початкова освіта», «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Практична робота» в номінації «Зарубіжна література», «Практична робота», «Методичний експромт», «Методичний практикум» у номінації «Історія».
Хвилювання й зосередженість, цілеспрямована підготовка й відновлення в пам’яті вивченого раніше, узагальнення досвіду та вдалі імпровізації, очікування й несподіванки – так у форматі конкурсу народжується мікс думок, почуттів, вражень, що врешті сприяє головному – підвищенню рівня професійної компетентності учасників конкурсу.
Дякуємо закладам загальної середньої освіти, що стали базою для проведення конкурсних випробувань: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 ім. Д. І. Менделєєва Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Вінницької міської ради», «Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради».
Висловлюємо вдячність членам фахового журі за відповідальність, виваженість у формулюванні конкурсних завдань та об’єктивність оцінювання.
Протоколи оцінювання розміщено на сайті КУ «Міський методичний кабінет».
На черзі найвідповідальніше конкурсне випробування – урок! Бажаємо всім успіхів!
Про роботу соціального педагога в проведенні інформаційно-просвітницької діяльності з питань профілактики булінгу в молодших класах.
13 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. №20 ВМІР» відбувся майстер – клас для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти на тему «Робота соціального педагога в проведенні інформаційно-просвітницької діяльності з питань профілактики булінгу в молодших класах».
Сокор Світлана Сергіївна, соціальний педагог КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. №20 ВМІР» поділилася власним досвідом роботи з профілактики булінгу в початковій школі. В практичному занятті учасники мали змогу відчути на собі: як почувається «біла ворона», як запобігти виникненню протистояння між дітьми, як замість прикрих образ спонукати дітей до приязного спілкування.
По завершенню практичної частини соціальні педагоги обмінялися враженнями та власними ідеями здійснення профілактики булінгу в початковій школі.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.