Про проведення заняття міської школи молодого вихователя ЗДО (ІІІ-й рік роботи)
26 лютого 2021 року в рамках діяльності школи молодого вихователя ЗДО (ІІІ-й рік роботи) в онлайн - режимі проведено заняття на тему: «Формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільників».
До теоретичного блоку увійшли методичні рекомендації «Формування комунікативних навичок у дошкільників» та методичний анонс «Організація роботи з розвитку мовлення у закладі дошкільної освіти», які представили консультанти КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська та Лариса Бондарчук.
Досвідом роботи з впровадження технологій, які допоможуть у роботі з дошкільниками з даної теми поділилися педагоги КЗ «ДНЗ №31 ВМР», зокрема Гаврилюк М.М., «Розвиток мовлення дошкільників засобами ТРВЗ», ШньоркоТ.В. «Методика використання схем-моделей у граматично-лексичній роботі з дітьми», Шиманська Л.О. «Використання інноваційних технологій – вивчення віршів за методикою С. Лисенкової», Коломацька Н.І. «Роль коректурних таблиць у мовленнєвому розвитку», ТупченкоІ.А. «Сприяння розвитку дітей раннього віку за методикою Глена Домана».
Для самостійного опрацювання матеріалів щодо формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільників молодим педагогам надано Інтернет посилання.
Матеріали презентації розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» (сторінка «Професійні спільноти». Рубрика «Вихователі ЗДО».
Про онлайн – семінар для вихователів – методистів ЗДО Вінницької територіальної громади «Профілактика професійного вигорання педагогів ЗДО як засіб мотивації до активної взаємодії учасників освітнього процесу».
25 лютого 2021 року комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» в онлайн – режимі зібрала спільноту вихователів – методистів ЗДО Вінницької територіальної громади на платформі Meet на онлайн – семінар «Профілактика професійного вигорання педагогів ЗДО як засіб мотивації до активної взаємодії учасників освітнього процесу». Зустріч проведена на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №3 Вінницької міської ради» та мала на меті сприяти пошуку шляхів і засобів профілактики та подолання професійного вигорання педагогів ЗДО, окреслити систему мотивації педагогів – дошкільників як засобу попередження професійного вигорання.
Онлайн – семінар розпочав директор КУ «ЦПРПП ВМР» Качур Владислав з експрес – інформації «Сучасний педагог закладу дошкільної освіти: вектори змін та протиріч», в якій розкрив актуальність проблеми професійного вигорання педагогів – дошкільників та наголосив на необхідності формування позитивного іміджу професії вихователя ЗДО.
Лариса Бондарчук, консультант, модератор професійної спільноти працівників ЗДО КУ «ЦПРПП ВМР» у відео презентації «Професійне вигорання педагогів - дошкільників: від причин до наслідків» детально висвітлила питання детермінант та характерних ознак синдрому професійного виснаження та зазначила, що особливо гостро постає проблема професійного вигорання педагогів у теперішній час, коли карантинні обмеження вносять нові корективи в життя суспільства.
Систему адміністративно – методичних заходів попередження професійного вигорання презентувала вихователь – методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №3 Вінницької міської ради» Кравчук Наталія Іванівна.
Особливе місце серед вищевказаних заходів в закладі займає мотивація педагогічних працівників до професійного зростання, формування у них ціннісних орієнтацій та створення сприятливого психологічного мікроклімату у колективі.
Цікавими для учасників онлайн – семінару стали зустрічі з Жанною Воловодівською,психологом, модератором професійної спільноти працівників психологічної служби КУ «ЦПРПП ВМ» та Юлією Моргун кінотренером, істориком, учителем - методистом, практичним психологом, психотерапевтом. В ході практичного заняття з елементами тренінгу Жанна Олексіївна надала присутнім ефективні прийоми подолання особистісних та професійних бар’єрів щодо уникнення професійного вигорання. Юлія Моргун запросила усіх до виконання техніки «Колесо життєвого балансу», в ході якої присутні мали змогу визначити пріоритети у професійній діяльності, власному житті та окреслити шліхи їх вдосконалення.
В рамках проведення онлайн – семінару Наталія Кравчук, вихователь – методист КЗ «ДНЗ №3 ВМР» презентувала учасникам зустрічі тімбілдінг з педагогами закладу «У пошуках втраченого елементу», який запросила переглянути за посиланням, вказаним у прес – релізі, та надала посилання на довідкові матеріали з питання профілактики професійного вигорання педагогів - дошкільників.
Під час підведення підсумку зустрічі учасники онлайн – семінару висловили думку про актуальність та важливість окресленої теми.
Про заняття в Школі удосконалення професійних компетентностей
26.02.2021р. в комунальній установі « Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» для вчителів історії ( педагогів - інтернів та вчителів зі стажем до 3-ох років ) відбувся онлайн семінар-практикум на тему « Вивчення письмових історичних джерел». Консультантом К.Маліцькою були надані практичні рекомендації щодо прийомів, форм опрацювання письмових джерел, формування завдань з урахуванням вікових особливостей учнів та системи роботи вчителя з історичними джерелами.
Матеріали семінару –практикуму розміщені на сайті КУ ЦПРПП
( сторінка « Педагогічна інтернатура»)
Про інструктивно-методичний вебінар для вчителів української мови та літератури на тему
26.02.2021 р. консультантка Тетяна Непочатенко провела інструктивно-методичний вебінар на тему «Складаємо успішно ЗНО-2021 з української мови та літератури» для вчителів української мови та літератури, які викладають в 10-11 класах.
На вебінарі були розглянуті питання: особливості складання ЗНО з української мови та літератури у 2021 році, зміст сертифікаційних робіт з УМ та УМЛ та найпоширеніші питання щодо особливостей складання ЗНО з української мови та літератури.
Консультантка надала педагогам перелік онлайн-ресурсів від українських навчальних платформ, які допоможуть учням систематизувати свої знання з української мови та літератури й ефективно підготуватися до складання зовнішнього незалежного оцінювання.
Після теоретичної частини, вчителі були поділені на групи і працювали з дошкою Padlet «Складаємо успішно ЗНО з української мови та літератури», де вони мали змогу обговорити певні кроки та труднощі у підготовці учнів до ЗНО, а також поділитися своїми лайфхаками. Робота була плідною та конструктивною. На завершення вчителі зайшли за посилання на гугл-форму для отримання зворотнього зв’язку, щодо проведеного вебінару.
Матеріали вебінару розміщені на сторінці «Професійні спільноти» - «Середня та старша школа» - «Вчителі української мови та літератури».
Про методичний івент на тему "Супервізія в сучасному освітньому контексті. Нормативно - правове забезпечення".
10.02.2021 року на платформі Zoom, з метою інформування та консультування, проведено методичний івент за участю заступників керівників закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи І, ІІ ступенів та керівників методичних об’єднань початкової ланки освіти на тему: «Супервізія в сучасному освітньому контексті. Нормативно-правове забезпечення».
Організаторами заходу були консультанти «КУЦПРПП ВМР» Дідик А.П. та Непочатенко Т.М.
Спікери обговорили із слухачами новації щодо проведення супервізії. З учасниками заходу було опрацьовано Типове положення про проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа».
Матеріали івенту можна знайти в розділі "Консалтинг" на сторінці "Супервізія".
23 лютого 2021 року на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №26 Вінницької міської ради» за підтримки комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» в online - режимі відбулося засідання методичного об'єднання музичних керівників ЗДО з теми «Використання мультимедійних технологій у роботі музичного керівника», з метою підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей через застосування комп'ютера, мультимедіа та інформаційних технологій у ЗДО.
Під час інформаційного блоку консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська виступила з інформаційним повідомленням «Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для підвищення професійної компетентності педагогів та необхідність упровадження їх у освітній роботі з дітьми дошкільного віку», яке супроводжувалось мультимедійною презентацією. Зауважила на необхідності оволодіння основами використання комп’ютерної техніки як засобу навчання, широкого впровадження інформаційних технологій в практику роботи з дітьми.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Наталія Романюк презентувала досвід роботи закладу «Використання комп'ютерних технологій в закладі дошкільної освіти. Поняття «мультимедіа»». Зокрема, розповіла про офіційний Web сайт закладу, створення особистогоYouTube каналу, де батьки мають можливість переглядати відео занять, свят, конкурсів, розваг, майстер - класів. Зазначила, що використання ІКТ в ЗДО здійснюється в управлінській, методичній, освітній діяльності закладу. З власного досвіду навчила, як створити безкоштовний блог, надавши посилання на покрокову презентацію. Також ознайомила присутніх з інтерактивною технологією «мультимедіа», яка за допомогою технічних і програмних засобів забезпечує роботу з комп’ютерною графікою, текстом, мовленнєвим супроводом, високоякісним звуком, статичними зображеннями й відео.
Під час практичного блоку питання «Особливості мультимедійних презентацій для музичних занять у дитячому садку» розкрила Катерина Зоря, музичний керівник КЗ «ДНЗ №26 ВМР». Зокрема, зауважила, що використання мультимедіа у навчанні - є найефективнішим способом сприйняття інформації, при якій можна і слухати, і бачити одночасно. Це допомагає задіяти і слухові, і зорові аналізатори дітей, а отже комплексно скерувати їхню увагу на вивчення або повторення матеріалу. Музичний керівник поділилася досвідом роботи в програмах: Microsoft Word – для ведення документації; Microsoft Excel – для ведення моніторингу, картотек; Pаint та Photoshop – для обробки фотографій та картинок; Muse Score – для набору та редагування нотного тексту; IcecreamVideo Editor – для роботи з відео файлами; Format Factory – для конвертації форматів будь якого файлів; Sound Forge – для професійної роботи з аудіо файлами; Power Point – для створення презентацій.
Катерина Зоря провела відео майстер-клас «Опанування основних системних програм для створення мультимедійних презентацій», в якому покроково розповіла про усі етапи створення відео, анімації за допомогою програм: Power Point, Photoshop, Sound Forge, скачування відео з Youtube за допомогою «SaveFrom.net помічника».
Рівень своєї компетентності з використання інформаційно-комунікаційних технологій учасники методичного об’єднання визначили, заповнивши онлайн - анкету «Моніторинг ІКТ – компетентності музичного керівника».
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.