Про тренінгове заняття "Методи корекції негативної поведінки та особистісних якостей у дітей" з педагогами ЗЗСО
18 березня 2021 року Воловодівською Ж.О., психологом КУ «ЦПРПП ВМР» проведено тренінгове заняття (онлайн) з педагогами ЗЗСО на тему «Методи корекції негативної поведінки та особистісних якостей у дітей».
В ході заняття педагоги дійшли висновку, що діти демонструють різні емоційні реакції в критичних ситуаціях, тому умовно входять в дві групи «проблемно пасивні» та «проблемно активні».
Учасники виділили характерні ознаки емоційно-вольових проявів у дітей. Разом з психологом учителі обговорили прояви емоційно-вольового реагування дорослих на поведінку дитини та техніки співпраці з дітьми даних груп.
Поради за посиланням https://drive.google.com/file/d/17waPU1wZjpa6u445KMBlOX_GJp2gdDJr/view?usp=sharing
в розділі "Психологічна підтримка", підрозділ "Практико-конструктивна підтримка":
Про чергове заняття в Школі удосконалення професійної майстерності
18 березня 2021 року педагоги-інтерни на третьому занятті в Школі удосконалення професійних компетентностей під керівництвом консультанта КУ" ЦПРПП ВМР" К.Маліцької опрацьовували теоретичні відомості і практичні навики роботи із візуальним історичним джерелом - карикатурою, яка зайняла чільне місце на сторінках шкільних підручників з історії, ЗНО.Презентація матеріалів даного заняття розміщена на сторінці сайту Центру" Педагогічна інтернатура. Педагогу і наставнику"
Про перше випробування «Сам собі іміджмейкер» в рамках конкурсу «Надія-2021»
16.03-17.03.2021 року у форматі відео-конференції (з використанням платформи ZOOM) відбулося перше конкурсне випробування «Сам собі іміджмейкер».
Конкурс проводився у формі самопрезентації з використанням постера, розробленого за допомогою онлайн-сервісу lino. На першому етапі конкурсанти розкрили власний шлях до обраної професії: презентували себе, свої освітні заклади, колег-наставників, розповіли хто вплинув на їхній вибір і чого прагнуть досягнути. Крім того, вони розкрили/показали на власному прикладі своє бачення сучасного іміджу вчителя. За результатами виступів журі мали оцінити як і дотримання технічних вимог до оформлення постера, так і емоційність, креативність, ораторську та акторську майстерність учасників.
За підсумками першого випробування можна з упевненістю сказати, що Вінничина має креативних, талановитих, амбіційних молодих педагогів і боротьба буде запеклою. Конкурс триває, тож бажаємо учасникам сил та натхнення. Результати тут
Про проведення міського методичного об’єднання професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО за темою «Використання новітніх педагогічних технологій у корекційному навчанні дошкільнят»
15.03.2021 року консультантом КУ «ЦПР ПП ВМР» Л.Бондарчук в онлайн - режимі проведено міське методичне об’єднання професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО за темою «Використання новітніх педагогічних технологій у корекційному навчанні дошкільнят», метою якого було актуалізація й розширення знань педагогів щодо використання інноваційних методик з формування та розвитку порушень мовлення дошкільників, сприяння формуванню методичної культури педагогів, стимулювання їхньої педагогічної активності та прагнення до творчого пошуку.
До заходу долучились - вихователі-методисти КЗ «ДНЗ №23 ВМР» Чорна Т.В.; Нейер Л.А.; керівник ММО, вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №31 ВМР» Горобець Т.Л.; вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №23 ВМР» Мозалевська О.А.; директор КУ «ІРЦ №1 ВМР» Гарлінська О.М.; директор КУ «ІРЦ №2 ВМР» Очеретна А.Л.
Бондарчук Л.В. у своєму виступі зазначила, що застосування освітніх логопедичних інновацій, упровадження їх в діяльність вчителів-логопедів значно підвищують ефективність корекційно-розвиткової роботи, допомагають організовувати заняття з дітьми у формі сучасної, доброзичливої гри.
Вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №23 ВМР» Мозалевська О.А. презентувала свою систему роботи з використання новітніх педагогічних технологій.
Керівник ММО вчителів-логопедів Горобець Т.Л. ознайомила учасників з питанням впровадження корекційно-розвиткової роботи в спеціалізованих групах компенсуючого типу на основі діючих програм, рекомендованих МОН України у 2020-2021 навчальному році.
Директор КУ «ІРЦ №1 ВМР» Гарлінська О.М. надала інформацію про діяльність інклюзивно-ресурсного центру та окреслила можливості співпраці з вчителями-логопедами ЗДО.
Директор КУ «ІРЦ №2 ВМР» Очеретна А.Л. розкрила питання взаємодії ІРЦ із ЗДО у напрямку консультування вчителів-логопедів спеціальних та інклюзивних груп.
У практичному блоці учасники мали змогу переглянути логопедичне відео-заняття вчителя-логопеда Мозалевської О.А. з використанням інноваційних технологій з дітьми старшого дошкільного віку.
Матеріали заходу розміщені на сайті КУ «ЦПР ПП ВМР» (Сторінка «Професійні спільноти. Дошкільна освіта. Вчителі-логопеди ЗДО).
Про проведення методичного івенту на тему: «Використання технологій дистанційного навчання на уроках географії».
15.03.2021 року на платформі Zoom було проведено методичний івент на тему «Використання технологій дистанційного навчання на уроках географії». Метою проведення такої зустрічі було поповнення інструментарію вчителів географії та обговорення проблемних питань щодо ефективного застосування технологій дистанційного навчання.
Організатор заходу, консультант «КУЦПРПП ВМР» Дідик А.П., ознайомила учасників івенту з інтернет ресурсами, які можна застосувати для підвищення якості освітнього процесу під час організації дистанційного навчання.
Про проведення заняття міської школи молодого майстра, спільнота вихователів (ІІ-й рік роботи)
12 березня 2021 року в рамках діяльності школи молодого майстра, для професійної спільноти вихователів ЗДО (ІІ-й рік роботи) в онлайн - режимі проведено заняття на тему: «Партнерська взаємодія з родинами: сучасний формат».
До теоретичного блоку увійшли інформаційне повідомлення «Партнерська взаємодія з родиною – актуальний вектор в роботі сучасного ЗДО» та консультація «Онлайн-сервіси для анкетування- зворотній зв'язок з батьками по-новому», які представили консультанти КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська та Лариса Бондарчук.
В практичній частині заняття вихователь-методист КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Ольга Долганова надала практичні поради молодим вихователям з теми «Нетворкінг у роботі педагога: нові можливості для активних і креативних».
Психолого-педагогічні рекомендації «Техніки та прийоми конструктивного спілкування з батьками, про які варто знати педагогам» презентувала практичний психолог КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Тетяна Хоронжук. Також були запропоновані поради від досвідченого вихователя КЗ «ДНЗ №38 ВМР” Міхаліної О.Б. «Молодий педагог і батьки, або як стати партнерами».
Для самостійного опрацювання матеріалів щодо організації партнерських відносин з родинами молодим педагогам надано Інтернет посилання.
Матеріали заходу розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» (сторінка «Професійні спільноти». Рубрика «Вихователі ЗДО»).
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.