Про практичний семінар для педагогів-інтернів та вчителів зі стажем до 3-ох років, які викладають історію
16.02 .2021 р. в комунальній установі « Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» відбулося заняття в
« Школі удосконалення професійних компетентностей» для педагогів –інтернів та вчителів зі стажем роботи до 3-ох років, які викладають історію в ЗЗСО.
Консультантом Центру К.Маліцькою були надані теоретичні відомості та практичні рекомендації щодо опанування прийомами використання письмових історичних джерел на уроках.
Матеріали презентації розміщені на сайті Центру( стор. « Педагогічна інтернатура»)
Про онлайн-презентацію гри з інфомедійної грамотності "Конструктор квестів" (IREX)
11-12 лютого в рамках всеукраїнського проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси, пройшла серія заходів для освітян та учнів Вінницької міської територіальної громади.
Зокрема, 11 лютого була проведена онлайн-презентація гри «Конструктор квестів» з інфомедійної грамотності, учасниками якої стали заступники директорів з навчально-виховної роботи, педагоги-організатори, соціальні педагоги закладів освіти міста та області. Дана гра була розроблена викладачами факультету іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Зарічна О. В., Киналь А.Ю., Крикун А. С., Петрова А. І., Подзигун О. А.) у співпраці з ФОП Марцинковський А.В. за сприяння ГО «Освіта Інвест».
12 лютого відбулось презентація гри "Конструктор квестів" громадськості у форматі ток-шоу.
Серед запрошених гостей на даних заходах був директор КУ «ЦПРПП ВМР» Владислав Качур, який звернувся до учасників з вітальним словом, поділившись враженнями від участі у онлайн-гри та наголосивши на актуальності формування інфомедійної компетентності вчителів ХХІ століття.
29 січня 2021 року в рамках роботи міської школи молодого майстра «Стажер-вихователь» «Дебют» на базі КЗ «ЗДО №20 ВМР» консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» Ніна Сокиринська та Лариса Бондарчук в режимі онлайн, з використанням платформи ZOOM, провели вебінар з теми: «Ігрова діяльність дошкільників в освітньому процесі ЗДО. Особливості організації та керівництва грою».
В ході вебінару обговорювалися питання щодо організації, планування та методики проведення ігрової діяльності в різних вікових групах закладу дошкільної освіти; структурних компонентів гри.
Досвідом роботи з питань ігрової діяльності поділилася вихователь-методист КЗ «ДНЗ №73 ВМР» Маричева О.Б.
Вихователь-методист КЗ «ЗДО №20 ВМР» Марченко Н.Ю. провела з
учасниками зібрання онлайн - тестування з метою активізації знань щодо видів ігрової діяльності протягом дня.
11лютого 2021 року консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська провела в режимі онлайн консультативно-інформаційну нараду для вихователів-методистів ЗДО.
Розглянуто питання щодо алгоритму опрацювання в ЗДО та реалізації вимог нового державного стандарту – БКДО (базового компонента дошкільної освіти), оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 6 років «Дитина».
Обговорювалося питання щодо участі в онлайн-семінарі “Реалізація парціальної програми “Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на засадах християнських цінностей” та використання даної програми педагогами ЗДО Вінницької ТГ у 2020-2021н.р.
Консультант центру надала роз’яснення та рекомендації щодо участі ЗДО, які використовують в освітньому процесі міжнародну програму соціальної та фінансової освіти дітей від 3 до 6 років «Афлатот», у міжнародному конкурсі «Стійкість партнерів мережі Aflatoun (Aflatoun Partner Resilience Challenge)».
Окремо консультант закцентувала увагу на діяльності центру у 2021 році. Ніна Сокиринська також представила оновлений сайт центру, рубрики, створені на допомогу у виборі індивідуальної траєкторії підвищення кваліфікації педагога, супервізії, реагування на запити (замовлення консультації), роботу у спільнотах педагогічних працівників та ін.
Про заняття з елементами тренінгу "Принципи взаємоповаги та мотивації позитивної поведінки" з вихователями ЗДО
11 лютого 2021 року Воловодівською Ж.О., психологом КУ «ЦПРПП ВМР» в форматі онлайн проведено заняття з елементами тренінгу «Принципи взаємоповаги та мотивації позитивної поведінки». Учасниками заняття стали вихователі дошкільних навчальних закладів Вінницької міської територіальної громади».
В ході заняття розглянули особистісні якості педагога, відповіли на запитання «що нам дає позитивне спілкування, позитивна поведінка?». Психолог разом з учасниками віднайшли джерела мотивації позитивної поведінки.
Про проведення вебінару на тему: «Супервізія в сучасному освітньому контексті. Нормативно-правове забезпечення».
10.02.2021 року на платформі Zoom, з метою інформування та консультування, проведено вебінар за участю заступників директорів з навчально-виховної роботи І, ІІ ступенів та керівників методичних об’єднань початкової ланки ЗЗСО №1-17, на тему: «Супервізія в сучасному освітньому контексті. Нормативно-правове забезпечення».
Організаторами заходу були консультанти «КУЦПРПП ВМР» Дідик А.П. та Непочатенко Т.М.
Спікери обговорили із слухачами новації щодо проведення супервізії. З учасниками заходу було опрацьовано Типове положення про проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа».
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.