Про онлайн-зустріч з керівниками ЗДО, що приєдналися до ВМТГ.
25 березня 2021 року консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Сокиринська Н.Д. провела в онлайн - режимі консультативно - інформаційну нараду для керівників ЗДО, які приєдналися до ВМТГ.
Під час зустрічі обговорювалися питання щодо завершення атестації педагогічних працівників у ЗДО та подання звітної документації до КУ «ЦПРПП ВМР» та атестаційної комісії ДО ВМР.
Розглянуто питання щодо алгоритму опрацювання в ЗДО та реалізації вимог нового державного стандарту дошкільної освіти – БКДО (базового компонента дошкільної освіти), оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина».
Ніна Сокиринська закцентувала увагу на роботі сайту центру, реагування на запити (замовлення консультацій), роботі у спільнотах педагогічних працівників та ін..
Про співпрацю КУ «ЦПРПП ВМР» з Управлінням патрульної поліції у Вінницькій області
05.04.2021 року стартував спільний проєкт Центру та Управління патрульної поліції у Вінницькій області «У фокусі - безпека дітей». Він триватиме впродовж ІІ семестру 2020-2021 н.р та І семестру 2021-2022 навчальних років.
Мета проєкту – інформаційно-правове забезпечення адміністрації, класних керівників, педагогічних працівників ЗЗСО з питань проведення превентивної та профілактичної роботи серед неповнолітніх, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, сприяння створенню безпечного освітнього середовища в ЗЗСО.
До участі у першому занятті долучилися 46 заступників директорів шкіл з виховної роботи ЗЗСО.
«Шкільний офіцер поліції: завдання, функції, компетенції», «Булінг та його виявлення, алгоритм реагування» - теми, з якими ознайомила учасників вебінару Олена Вотякова - начальник відділу із зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Вінницькій області.
02 квітня за підтримки КУ «ЦПРПП ВМР» відбувся вебінар на тему «Всеукраїнська школа онлайн – (не) аналіз платформи для навчання», який провів Сергій Петрович - к.п.н., фіналіст премії GTPU-2019, вчитель Всеукраїнської школи онлайн.
Під час даного онлайн-заходу вчителі мали змогу дізнатись про переваги використання цього сучасного онлайн-ресурсу для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи, а також були ознайомлені з його особливостями та практичною цінністю викладених на ньому матеріалів, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.
Безумовно, «Всеукраїнська школа онлайн» може стати потужною методичною підтримкою для вчителя в процесі організації освітнього процесу.
Дякуємо пану Сергію за цікавий вебінар і бажаємо йому наснаги у створенні якісного контенту для ВШО!
Про вебінар "Важливість своєчасного зворотнього зв'язку з батьками" для вихователів ЗДО ВМТГ
2 квітня 2021 року відбувся вебінар на тему «Важливість своєчасного зворотнього зв'язку з батьками» для вихователів дошкільних навчальних закладів освіти ВМТГ.
Спікер вебінару Воловодівська Ж.О., психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР», ознайомила учасників з поняттям зворотнього зв'язку, кроки ефективного зворотнього зв'язку та значення зворотнього зв'язку для батьків і дітей.
Про методичне об"єднання професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО
30 березня 2021 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Сокиринською Н.Д. спільно з вихователями-методистами ЗДО №10 Гурською В.М., ЗДО №71 Артемчук В.Ф. проведено в онлайн - режимі міське методичне об’єднання професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО за темою: «Створення умов та використання різних засобів для формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку у різних видах діяльності», метою якого було сприяти удосконаленню теоретичного та практичного рівня знань та умінь педагогів з питань формування логіко-математичного розвитку відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти; ознайомити учасників методичного об’єднання з системою роботи закладу щодо логіко-математичного розвитку та реалізацією підходів, яких вимагають умови сучасної дошкільної освіти.
Консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Сокиринська Н.Д. надала методичні рекомендації щодо використання інтегрованого підходу до логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку».
В інформаційному блоці Валерія Артемчук, керівник методичного об’єднання, висвітлила питання: «Сучасні погляди на проблему логіко-математичного розвитку дитини-дошкільника».
Вихователь - методист КЗ «ДНЗ №10 ВМР» Гурська В.М. презентувала досвід роботи закладу з теми: «Організація роботи щодо формування у дошкільників логіко-математичної компетентності в закладі дошкільної освіти».
Методичний блок «Педагогічний workshop «Лабіринтами математичних арабесок», який провела вихователь - методист Валентина Гурська з педагогами ЗДО №10, був насичений цікавими активними формами роботи. Під час виконання завдань педагоги демонстрували свої професійні знання, вміння, креативний підхід та неординарні рішення.
У практичному блоці за посиланнями можна переглянути заняття – квест на природі зі старшими дошкільниками з пріоритетом логіко-математичних завдань «Математична експедиція» https://www.youtube.com/watch?, інтелектуально - розважальну гру з дітьми середнього дошкільного віку «Хто зверху?» https://youtu.be/q2i2wHaQOFc та майстер-клас для педагогів з паперопластики «Нескінченний календар часу» https://youtu.be/-nOsQTyMPD4.
Матеріали методичного об’єднання розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» на сторінці «Професійні спільноти» - вихователі-методисти ЗДО.
Про вебінар "Ключові функції супервізора або основні ролі наставника" для заступників директорів з навчально-виховноої роботи І-ІІІ ступеня ЗЗСО ВМТГ
1 квітня 2021 року Воловодівською Ж.О., психологом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» проведено вебінар з заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти ВМТГ на тему «Ключові функції супервізора або основні ролі наставника».
В ході вебінару учасники ознайомилися з якостями ефективного наставника: професійна компетентність і досвід, ставлення і риси характеру, навички спілкування, міжособистісні якості.
Також, Жанна Олексіївна, акцентувала увагу на усвідомленні значення ролі супервізора (наставника) у допомозі педагога, співпраці заступника директора навчального закладу з супервізорами.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.