Про семінар-практикум «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО»
Питання психологічного супроводу дітей знаходиться на перетині функцій багатьох спеціалістів, а тому не можуть бути віднесені до сфери професійної діяльності виключно одного фахівця. Тому, у рамках співпраці комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» з "Інклюзивно-ресурсним центром № 2 ВМР» за ініціативи психолога КУ «ЦПРПП ВМР» Антоніни Рогаль 20 жовтня 2021 року на базі HUB «Місто змістів» для практичних психологів дошкільних закладів було проведено семінар – практикум «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО».
Своїм досвідом та корисною інформацією поділилися представники інклюзивно-ресурсного центру: директор Очеретна Алла Леонідівна та практичний психолог Коновалюк Тетяна Степанівна.
20 жовтня 2021р. в режимі онлайн відбулася зустріч із заступниками директорів ЗЗСО на тему "Складаємо. Оформлюємо. Дотримуємося", який провела консультантка КУ "ЦПРПП ВМР" Тетяна Непочатенко.
На вебінарі були розглянуті питання оформлення та складання нормативних документів закладу освіти згідно вимог Інструкції з діловодства від 25 червня 2018 року № 676 та нового ДСТУ 4163:2020 "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаціно-розпорядчої документації. Вимоги до формлення документів", який набрав чинності з 01 вересня 2021 року. Були розглянуті обов'язкові реквізити документу, що надають йому юридичної сили й доказовості, а також вивчені нові реквізити, які були внесені до ДСТУ 4163:2020. Презентація до вебінару "Складаємо. Оформлюємо. Дотримуємося"
Про тренінг "Оцінювання на основі психології, якості, правдивості" з педагогами (молодими спеціалістами) ЗЗСО Вінницької міської територіальної громади
Відпрацювання навичок ефективного оцінювання навчальної діяльності здобувачів освіти, розвивати здатність до самоаналізу та самопізнання, комунікабельності, взаємоповаги - з такою метою відвідали тренінг «Оцінювання на основі психології, якості, правдивості» педагоги (молоді спеціалісти) ЗЗСО Вінницької міської територіальної громади, який відбувся 19 жовтня 2021 року на базі Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат». Тренером заходу була Воловодівська Ж.О., психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР».
Про інструктивно - консультаційну нараду вихователів - методистів ЗДО ВМТГ.
13 жовтня 2021р. в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» консультанти Сокиринська Н.Д., Бондарчук Л.В. провели інструктивно - консультаційну нараду для слухачів школи молодого майстра - вихователів - методистів ЗДО (зі стажем роботи до 3-х років). До заходу долучилося 15 педагогів.
В ході зустрічі обговорювалися наступні питання:
1.Про роботу школи молодого майстра у 2021-2022 н.р.
2. Про оформлення документації з атестації та підвищення кваліфікації педпрацівників у жовтні-листопаді 2021р..
3. Про конкурс освітніх проєктів у дошкільній освіті ВМТГ.
4. Про конкурс професійної майстерності серед вихователів ЗДО ВМТГ «Вихователь року».
5. Про реєстрацію до професійних спільнот.
Під час години консультування молоді педагоги мали змогу отримати відповіді на проблемні питання.
Звертаємо увагу, що від 01.09.2021 року набув чинності новий ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів". Знайти документ для ознайомлення та застосування у своїй роботі можна за покликанням https://mmk.edu.vn.ua/rozroblennya-dokumentyav-zakladu-osvyati
5 жовтня 2021 року в КЗ « Гуманітарна гімназія №1 ім. М.Пирогова Вінницької міської ради» консультант КУ « ЦПРПП ВМР» Маліцька К.П.провела майстер-клас спільно із шкільними бібліотекарями Добриднюк О.П., Бартенєвою Н.В. для учнів 6-Д класу ( класний керівник- Головатюк Т.М.). Учні вчилися досліджувати, розпізнавати історію рідного міста на сторінках посібника « Історія міста Вінниці». Особливо зацікавила дітей історія міста в особах, імена яких носять вулиці рідного міста.
Юні дослідники визначали якості особистостей, що характеризували їх як активних і відповідальних громадян, патріотів.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.