Про проведення заняття з елементами тренінгу на тему: «Система роботи молодого вчителя зі створення та систематизації комплексного методичного забезпечення предмету що викладає»
28 жовтня 2021 року в актовій залі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» було проведено заняття з елементами тренінгу з вчителями-інтернами природничого циклу предметів. Метою даного заходу була допомога молодим фахівцям у їхньому професійному становленні, розв'язанні конкретних проблем методики викладання предмета, сприяння розвитку їх творчого та професійного потенціалу.
Учасникам надано рекомендації щодо планування роботи вчителя, особливостей навчальних програм, пояснювальних записок до них, роботи з шкільною документацією. В ході заняття було проведено інтерактивні вправи «Моя буква» та «Казковий магазин», які педагоги зможуть застосовувати в своїй діяльності.
Для продовження ефективної співпраці проведено анкетування молодих вчителів під час якого педагоги дали відповідь на ряд запитань щодо складностей, які виникають в ході їх професійної діяльності.
Організатором заходу була консультант ЦПРПП Альона Дідик.
Матеріали розміщені за посиланням: https://mmk.edu.vn.ua/pryrodnychi-dystsypliny
Про семінар з елементами тренінгу для вчителів-інтернів (українська мова та література, російська мова та зарубіжна література)
27 жовтня 2021 року в актовій залі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» о 15.00 консультанткою Тетяною Непочатенко була організована зустріч з вчителями-інтернами спільнот українська мова та література, російська мова та зарубіжна література, на тему «Перші здобутки».
На зустрічі були висвітлені питання заповнення та ведення класного журналу, вимоги до робочих та контрольних зошитів з мови та літератури, перевірка та оцінювання письмових робіт, обсяг домашніх завдань тощо. Крім того були проведені інтерактивні вправи «Чарівний ящик», «Сурдопереклад», «Подарунок», які вчителі зможуть застосувати в своїй практиці.
Про обговорення актуальних питань в професійній діяльності з соціальними педагогами ЗЗСО ВМТГ
З метою підвищення ефективності професійної діяльності соціальних педагогів ЗЗСО ВМТГ 26 жовтня обговорювалися актуальні та проблемні питання у роботі даних фахівців. Особливу увагу було приділено питанню соціально-педагогічної діагностики дітей з складною життєвою ситуацією. Соціальні педагоги працювали над алгоритмом соціально-педагогічної діагностики разом з Жанною Воловодівською, психологом комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР». Також учасники, застосовуючи метод діагностики – інтерв'ю, як збір інформації про особистість, працювали в парах. По завершенню учасники отримали пам'ятку «Інструкція для інтерв'юера».
Про другий день роботи семінару-практикуму «Сучасні методики роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі»
23 жовтня 2021 року відбулася ІІ частина дводенного семінару-практикуму з елементами тренінгу «Сучасні методики роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі», організованого спільно з ГО "Родина Кольпінга у місті Вінниці". Голова громадської організації "Родина Кольпінга у Вінниці" Самойленко О. ознайомила учасників семінару із особливостями застосування прикладного аналізу поведінки (АВА-терапії) при роботі з дітьми із порушеннями спектру аутизму в інклюзивному освітньому просторі. Учасники вчилися аналізувати, виявляти причини та усувати небажану поведінку дітей з ООП, формувати алгоритм відпрацювання корисних навичок. Про особливості використання ресурсної кімнати, альтернативної комунікації, візуального розкладу та допоміжних матеріалів при роботі з дітьми з ООП розповів заступник голови ГО "Родина Кольпінга у місті Вінниця".
Під час тренінгово заняття учасники ознайомилися із основними принципами використання та розуміння сенсорної дієти та адаптованої фізкультури в роботі з дітьми з ООП .
У заключній частині заходу педагоги мали змогу спілкуватися зі студенткою Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, що має розлади спектру аутизму. Такий діалог допоміг учасникам краще зрозуміти прагення та потреби осіб з ООП.
По завершенню семінару присутні отримали сертифікати, що засвідчують їхню участь у заході.
20.10.2021 року в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2021 «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» консультанти Нарольська К.В.та Маліцька К.П. провели вебінар для шкільних бібліотекарів «Вінниця історична та сучасна». Під час заходу учасники мали змогу заглибитися в історію Вінниці, подивитися на давно знайомі речі під новим кутом та, врешті, відкрити для себе таємниці та загадки рідного міста. Бібліотекарі ознайомилися з методикою роботи із навчально-методичним посібником Маліцької К.П. "Історія міста Вінниці (найдавніші часи: початок XXІ століття)", отримали від автора корисні поради щодо використання матеріалів посібника на бібліотечних заняттях (презентація). Консультант Нарольська К.В. провела для учасників віртуальну екскурсію-дослідження "Характер та історія Вінниці у вуличних скульптурах" (презентація). На вебінарі був прослідкований зв'язок між історією та сучасністю, висвітлені несподівані та цікаві факти з історії міста.
Про вебінари для вчителів історії та громадянської освіти
19 і 23 жовтня 2021 року вчителі історії та громадянської освіти ЗЗСО Вінницької міської територіальної громади мали нагоду ознайомитися із проєктом Донецького національного університету ім. В.Стуса із підготовки інтерактивного підручника, який розробляється факультетом історії та міжнародних відносин в рамках програми Європейського Союзу ERASMUS+Центр Жана Моне.
Мета проєкту- надати молодому поколінню знання про спільну європейську спадщину та практичні уміння бути мобільними , соціально здібними, здатними до комунікації та захисту своїх прав.
Зустріч з педагогами ЗЗСО відкрив декан факультету доктор наук, професор Юрій Теміров.
Змістові блоки « Ідея « Об’єднаної Європи» , « Ціннісні підвалини діяльності Європейського союзу», з наступним їх обговоренням, у лекційній формі учасникам вебінару виклав Максим Прихненко, кандидат політичних наук, старший викладач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики ДоНУ ім.Василя Стуса .
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.