Про панорамне заняття «Суїцидальна поведінка підлітків: причини виникнення та алгоритм подолання» з практичними психологами ЗЗСО ВМТГ
Коли людина залишається наодинці зі своєю проблемою, то проблема здається надміру великою і нерозв’язною. Зважаючи на загрозу кризового психоемоційного стану для будь-якої дитини у сучасному егоцентричному й агресивному світі, слід заздалегідь налаштувати підлітків на доцільність пошуків допомоги у разі виникнення важких особистих проблем.
Цю проблему обговорили практичні психологи закладів загальної середньої освіти ВМТГ 29 вересня 2021 року в рамках зустрічі обміну досвідом роботи, на панорамному занятті з теми «Суїцидальна поведінка підлітків: причини виникнення та алгоритм подолання», головним спікером якого виступила Шведова Т.І., практичний психолог КЗ « Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 ім. Д.І. Менделєєва Вінницької міської ради».
Причини, ознаки, рекомендації — всім цим ділилася з власного досвіду Тетяна Іванівна. Також фахівці ознайомилися та виконали вправи, які доцільно проводити з дітьми для відпрацювання стратегій виходу з кризової ситуації.
Про методичний семінар-практикум для вчителів іноземних мов
24 вересня 2021 року директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників ВМРКачур В.О.та консультантка ЦПРПП ВМР Лановенко А.О.спільно з видавництвом Express Publishing Ukraine на базі КЗ « Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 ВМР» провели методичний семінар-практикум для вчителів англійської мови.
Спікер заходу Вікторія Плишкова, методист видавництва Express Publishing Ukraine, CELTA, TKT (YL), IHCYLT, автор індивідуальних навчальних програм у першому блоці програми розглянула цілі та етапи ефективного планування уроку, а також були представлені готові шаблони плану уроку для зручного використання вчителями іноземних мов під час підготовки до уроків.
У другому блоці програми учасники зустрічі отримали багато практичних порад щодо успішного формування навичок письма англійською мовою.
Усі учасники семінару-практикуму отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.
Також серед учасників зустрічі були розіграні цінні подарунки від видавництва.
Про тренігове заняття "Комунікація педагога з батьками. Використання технік встановлення та підтримки контакту" з педагогами ЗЗСО ВМТГ
Можна запобігти багатьох конфліктів, якщо без амбіцій, уважно та сторонньо розглянути ту чи іншу ситуацію, критично поставитись до власних учинків і рішень відповідно до педагогічних ситуацій.
Про все це обговорювалося 24 вересня 2021 року в ході онлайн-тренінгу з педагогами ЗЗСО на тему «Комунікація педагога з батьками. Використання технік встановлення та підтримки контакту», метою якого стало набуття ефективними технологіями спілкування для побудови партнерських стосунків з батьками. Більш детально учасники опрацьовували техніку «Я-повідомлення, розглянули практичні ситуації з коментарями психолога КУ «ЦПРПП ВМР» Воловодівської Ж.О.
Про онлайн-зустріч практичних психологів Вінницької МТГ та Калинівської ТГ
23 вересня 2021 року відбулася онлайн-зустріч практичних психологів Вінницької міської територіальної громади та Калинівської територіальної громади. Зустріч пройшла у форматі обміну досвідом практичних психологів на тему «Застосування психологічних ігор, спрямованих на стимуляцію сенсорних відчуттів у дітей».
Досвідом роботи від Вінницької МТГ ділилася Слободянюк О.І., практичний психолог КЗ «ДНЗ № 24 ВМР» - «Світ у коробці» (комплекс ігрових завдань для розвитку сенсорно-пізнавальної сфери дітей у процесі корекційно-розвиткової роботи).
Про вебінар із вчителями спільнот української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури
23 вересня 2021 року консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Тетяна Непочатенко провела вебінар з вчителями спільнот української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури на тему: «Діти мають навчатися разом. Інклюзія».
Мета заходу обговорити питання роботи з дітьми з особливими потребами та організація уроку в інклюзивному класі. Під час заходу була проведена вправа «Сніжинка», яка дала змогу зрозуміти, що всі люди одну й ту саму інформацію сприймають неоднаково і завдання виконують по-різному, а тим більше коли ми говоримо про організацію уроку та вправ для дітей з особливими потребами. Крім того, в ході вебінару були переглянуті короткометражні відео, які можна використати під час годин спілкувань, на виховання в учнів толерантного ставлення до дітей з особливими потребами.
Матеріали вебінару розміщені на сторінках спільнот української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури
Про педагогічну майстерку для вчителів-інтернів початкових класів
17 вересня 2021 року для вчителів-інтернів початкових класів було проведено педагогічну майстерку за темою «Застосування формувального оцінювання у практичній діяльності педагога». Тренер НУШ, вчитель початкових класів КЗ «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія №30 ім. Т.Г. Шевченка ВМР» Марія Данилюк поділилася власним досвідом застосування формувального оцінювання на етапі І циклу навчання, надала практичні поради щодо використання онлайн-ресурсів та платформ, які вчителі зможуть використовувати у своїй роботі. Консультант Юлія Антонішина наголосила на важливості формування ключових компетентностей, практичних вмінь, веденні педагогічного спостереження та фасилітації роботи здобувачів освіти. Презентація
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.