Про освітній івент на тему: «Проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності»
22 жовтня 2021 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Альоною Дідик організовано освітній івент на тему «Проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності».
Метою проведення такої зустрічі було обговорення проблемних питань щодо проведення навчання та перевірки знань працівників закладів освіти, проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності з учасниками освітнього процесу.
Під час івенту обговорювались різні запити від педагогів, також вчителі ділились власним досвідом вирішення тих чи інших проблемних питань і ситуацій.
Досвідом роботи з питання проведення навчання і перевірки знань з охорони праці з новопризначеними працівниками поділилась, заступник директора КЗ «НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-ГЕК №29 ВМР», Світлана Мазур.
На підсумок заходу учасникам було запропоновано ряд ситуативних завдань.
Сподіваємось, що зустріч у колі однодумців допомогла зорієнтуватись в основних аспектах проведення навчання та перевірки знань працівників закладів освіти, проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності з учасниками освітнього процесу.
Матеріали вебінару розміщені за посиланням: https://mmk.edu.vn.ua/rozroblennya-dokumentyav-zakladu-osvyati
Про семінар-практикум «Сучасні методики роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі».
22 жовтня 2021 року відбулася І частина дводенного семінару-практикуму «Сучасні методики роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі» спільно з ГО “Справа Кольпінга в Україні” Родиною Кольпінга у м. Вінниці.
Учасники заходу обговорили особливості створення інклюзивного середовища для дітей з аутичним спектром розладу та ментальними порушеннями, зміни в законодавстві щодо організації інклюзивного навчання, особливості роботи команди психолого-педагогічного супроводу та складання ІПР. Розглянули основні принципи адаптації та модифікації навчальних програм в інклюзивному навчанні.
У підсумку педагоги обговорили почуте у форматі «Запитання -відповіді».
Дякуємо за участь у семінарі-практикумі учасникам навчальних закладів №№: 1, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 19, 22, 24, 29, 30, 33, 35, Вінницько-Хутірського ліцею.
В рамках спільного проєкту Управління патрульної поліції у Вінницькій області та КУ « ЦПРПП ВМР», який стартував 05.04.2021 року, 22жовтня 2021 року відбувся вебінар на тему « Домашнє насильство в сім’ї: причини, види, наслідки»».
Класні керівники ЗЗСО вінницької міської територіальної громади отримали кваліфіковану правову оцінку видів, наслідків домашнього насилля для дитини та винуватців. Інформацію надала Олена Вотякова – начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Вінницькій області, яка також відповіла на чисельні питання учасників вебінару.
Методичні рекомендації та презентацію « Сім’я, рід, родина- ключ до щастя людини» для роботи з учасниками освітнього процесу - батьками, особами, що їх замінюють, педагогічними працівниками – класним керівникам надані консультантом КУ « ЦПРПП ВМР» Клавдією Маліцькою.
Про І (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу»
З 8 вересня по 13 жовтня 2021 року відбувся І (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу». У конкурсі брали участь учителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти. Учасники представили на розгляд журі відео уроки, плани-конспекти уроків та методичні розробки. Конкурсанти (під час відео уроків) продемонстрували фахову підготовку, рівень володіння методикою викладання навчального матеріалу, уміння творчо використовувати найновішу інформацію, застосовувати інноваційні технології. .
За підсумками Конкурсу журі визначило переможців:
І місце - Мельник Михайло Борисович, вчитель фізичної культури КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №27 ВМР»
ІІ місце - Мисак Юліан Юліанович вчитель фізичної культури КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №16 ВМР»
ІІI місце - Гончарук Борис Станіславович вчитель фізичної культури КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №19 ВМР».
Про семінар для педагогів-інтернів з іноземних мов
20 жовтня 2021 року відбувся семінар -практикум для педагогів-інтернів з іноземних мов. На зустрічі були розглянуті важливі для інтернів питання, а саме: основні компоненти концепції Нової української школи, Професійний стандарт вчителя, проєкт Положення про педагогічну інтернатуру, нормативно-правова база для роботи вчителя та інші. Було проведено моніторинг труднощів, які виникають у роботі педагога-інтерна з метою подолання цих труднощів під час подальшого консультування педагогів-інтернів. Молоді педагоги активно брали участь і проявляли високу зацікавленість у всіх питаннях, які обговорювались під час заходу.
Про хід Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади в 2021-2022 навчальному році
Протягом чотирнадцяти днів учні 35 ЗЗСО ВМТР приймали участь в спортивних змаганнях з футболу в рамках Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади в 2021-2022 навчальному році.
На 4-х стадіонах вирували неймовірні емоції. Гравці демонстрували справжню командну гру, особисту майстерність. Кожна гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалася за звання найкращої.
Переможцем стала команда КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. Д. І. Менделєєва ВМР».
Команда КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №27 ВМР» виборола друге місце, команда КЗ «НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія №23» посіла третє місце.
Вітаємо переможців змагань!
Бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.