Про педагогічну майстерню для вчителів початкових класів з теми «Формування компетентної особистості учнів початкових класів через впровадження програми «Уроки для сталого розвитку»
14 березня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 Вінницької міської ради» проведена педагогічна майстерня для вчителів початкових класів першої кваліфікаційної категорії з теми «Формування компетентної особистості учнів початкових класів через впровадження програми «Уроки для сталого розвитку»». До вступного слова була запрошена методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. Вчитель початкових класів Гріщенко Тетяна Петрівна поділилася досвідом роботи по впровадженню «Уроків для сталого розвитку». Усі присутні перейнялися основною ідеєю програми, яка полягає у реалізації основних принципів сталого розвитку забезпечення діалектичного взаємозв’язку між цінностями і поведінкою особистості. Запропонована програма передбачає досягнення у звичках, поведінці та стилі повсякденного життя учнів змін, спрямованих на раціональне ставлення до використання ресурсів планети і їх свідоме заощадження.
Про семінар учителів фізики та інформатики на тему "Компетентісний підхід у викладанні фізики та інформатики"
2 березня 2018 року на базі КЗ "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 ВМР", згідного перспективного плану роботи, відбувся семінар вчителів фізики та інформатики міста на якому господарі продемонстрували власні методи компетентісного викладання предметів.
У вступному слові заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель фізики та інформатики, Мосендз О.Г. висвітив науковий базис цієї проблеми. Учителі фізики Муженко І.В. та Яковенко Н.Л. розповіли про використання у своїй роботі домашнього експерименту та проектної діяльності з учнями.
На завершення теоретичної частини семінару, пан Мосендз О.Г. продемонстрував слухачам можливості безкоштовного веб-сервісу для проведення вікторин triventy.com
В практичні частині учителі закладу Муженко І.В, Мосендз О.Г. та Шевчук В.В. разом із слухачами розглянули наступні компетентісні задачі:
Задачі з використанням відеофрагментів
Експериментальні задачі
Моделювання фізичних явищ в PowerPoint
Обробка даних в Excel
Обробка даних в Python
Учасники семінару дякують директору закладу Сидоренко Наталіїї Анатоліївні, адміністрації та учителям закладу за гостинність та цікавий та корисний методичний захід
Про підсумкові засідання атестаційної комісії Департаменту освіти Вінницької міської ради
03 та 04 квітня 2018 року на базі КУ «ММК» відбулись підсумкові засідання атестаційної комісії Департаменту освіти Вінницької міської ради.
Дата засідання
Порядок денний
Початок роботи
Заклади освіти, педагогічні працівники яких підлягають атестації
03.04.2018
1) Про підсумки атестації керівних кадрів закладів освіти м. Вінниці.
2) Про підсумки атестації педагогічних та бібліотечних працівників закладів освіти міста.
3) Прийняття рішення про присвоєння кваліфікаційних категорій (педагогічних звань), встановлення відповідності раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям (педагогічним званням).
14.00
НВК №1 – ЗШ №15
15.30
ЗШ №16 – ЗШ №26
04.04.2018
14.00
ЗШ №27 – НВК №36, ВТЛ, приватні, позашкільні заклади освіти
15.00
Заклади дошкільної освіти
На засіданні були присутні члени комісії, керівники закладів освіти міста, педагогічні працівники яких підлягали атестації комісією Департаменту освіти Вінницької міської ради, та педагоги, що претендували на присвоєння (встановлення відповідності раніше присвоєній) кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», педагогічних звань.
За рішенням комісії 465 педагогам присвоєно (встановлено відповідність раніше присвоєній) кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
136 педагогічних працівників міста нагороджені грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради. Порушено клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації про нагородження 86 педагогів відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України, 137 – Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації.
Про показовий «День цивільного захисту» Комунальному закладі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради»
На виконання наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради від 01.12.2017 р. №670 «Про підготовку та проведення «Дня цивільного захисту» в загальноосвітніх закладах міста в 2017-2018 навчальному році» 06.04.2018 року у Комунальному закладі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради» був проведений показовий «День цивільного захисту».
У День ЦЗ в школі було проведено такі заходи:
загальношкільний інформаційний вісник, на якому було поставлено завдання та оголошено графік проведення Дня ЦЗ;
«Уроки історії, про які маємо пам’ятати»;
«Дітям про Чорнобильську трагедію»;
«Трагедія Чорнобиля в житті та літературі»;
«Збережемо нашу землю блакитною і зеленою»;
«Наодинці вдома»;
«Якщо застало лихо?»;
«Екологічні проблеми світу та України»;
«Цивільний захист непроста задача»;
«Антропогенне забруднення»;
інтелектуально - інтерактивна гра «Грайте на здоров’я»;
практичне заняття «Пошиття ватно-марлевих пов’язок»;
«Надання першої медичної допомоги»;
«Правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами»
Про семінар Шмолодого учителя англійської мови на тему «Формування пізнавального інтересу до вивчення англійської мови учнів початкової школи шляхом ознайомлення зі звичаями й традиціями країни,мова якої вивчається»
23 березня 2018 року на базі КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. №4 ВМР» відбулось заняття (семінар) ШМУ англійської мови на тему «Формування пізнавального інтересу до вивчення англійської мови учнів початкової школи шляхом ознайомлення зі звичаями й традиціями країни,мова якої вивчається». Метою заняття було розвинути методичну компетенцію як сукупність професійних умінь планування навчального процесу та організації педагогічної діяльності,а також технологічна готовність професійно використовувати у навчальному процесі інформаційні і комунікаційні технології навчання.
Про Всеукраїнський практичний семінар для вчителів англійської мови за участі представників видавництва «Пірсон» на тему :«Dinternal Education Fest 2018»
20 лютого 2018 року на базі Центру сучасного мистецтва «ІнтерШик» відбувся Всеукраїнський практичний семінар для вчителів англійської мови за участі представників видавництва «Пірсон» на тему :«Dinternal Education Fest 2018». Метою заняття було усвідомлення учнями значення іноземної мови для життя в мультилінгвальному та полікультурному світовому просторі,а також здатності переносити знання й уміння в нову ситуацію шляхом виконання проблемно-пошукової діяльності»
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.