Про семінар для завідувачів шкільних бібліотек за темою «Роль шкільної бібліотеки в реалізації проектної діяльності як важливого аспекту розвитку компетентнісного підходу до навчання школярів»
07.05.2018 року на базі комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №6 Вінницької міської ради» відбувся семінар для завідувачів шкільних бібліотек за темою «Роль шкільної бібліотеки в реалізації проектної діяльності як важливого аспекту розвитку компетентнісного підходу до навчання школярів». Запрошених ознайомили із комплексною роботою закладу, спрямованою на виховання в учнів ціннісного ставлення до читання, підвищення рівня інформаційної культури. На семінарі широко висвітлювався досвід закладу у реалізації поставленого завдання за допомогою проектних технологій як ефективного засобу розвитку творчого потенціалу учнів, активізації пізнавальної діяльності, виховання всебічно розвиненої, самостійної та успішної особистості.
Про дискусію на тему "Проблеми сучасної атомної енергетики"
8 травня на базі КУ "Міський методичний кабінет" пройшла дискусія на тему "Проблеми сучасної атомної енергетики" для учнів 10 класів Вінницького технічного ліцею.
На початку заходу учасникам було запропоновоно взяти участь в опитуванні щодо викликів сучасного технологічного світу та відношення молоді до них .
Спікер зустрічі, методист Мельник Т. у свому виступі розглянув наступні питання:
Історія відкриття та фізині основи ланцюгової ядерної реакції
Побудова ядерної зброї та історія ядерного протистояння
Ядерні реактори та принципи їх роботи
Ядерний паливний цикл та галузевий потенціал України
Найкрупніші аварії на АЕС та роль людського фактору в них
Про засідання Школи молодого заступника директора ЗЗСО на тему: «Ефективна робота з педагогічними кадрами – основа розвитку загальної середньої освіти»
24 квітня 2018 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради» відбулося засідання Школи молодого заступника директора ЗЗСО на тему: «Ефективна робота з педагогічними кадрами – основа розвитку загальної середньої освіти».
«Настав час учитись у майбутнього, випереджаючи його», − слова провідного спеціаліста ЮНЕСКО Раджі Рой Сингх стали слоганом зібрання. Саме тому першим питанням на порядку денному стали теоретичні основи й поради щодо практичної реалізації: «Нова українська школа. Використання активних форм навчання в рамках експериментальної роботи». Досвідом з молодими управлінцями поділилась Воложаніна О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗШ І ст. №25 – пілотного закладу освіти.
Зацікавленість та численні запитання викликала також тема «Організація інклюзивної освіти в закладі та робота з дітьми з особливими освітніми потребами», запропонована Марчук С.П., заступником директора з навчально-виховної роботи СЗШ І-ІІ ст. з дошкільним відділенням.
Питання «Менеджмент освітніх інновацій у ЗНЗ» було всебічно висвітлено у виступі Сокольвак О.К., заступника директора з навчально-виховної роботи ЗШ І ст. №5.
Про міський конкурс на кращого знавця англійської мови серед вихованців гуртка «Спілкуємось англійською»
26 квітня 2018 року на базі КЗ «ЗШ І-ІІІ ст.№9 ВМР» відбувся міський конкурс на кращого знавця англійської мови серед вихованців гуртка «Спілкуємось англійською». Конкурс проходив у формі гри-квеста, в ході якого команда,що складалася з трьох учасників проходила поетапно 4 (для початкового рівня) або 5 і 6 (для середнього та високого рівнів) станцій. Кожна станція була присвячена одній із тем в межах тем комунікативних ситуацій,зазначених у програмі роботи гуртка «Спілкуємось англійською». 34 команди закладів загальної середньої освіти, а це - 102 учасника конкурсу продемонстрували гарні знання,творчий підхід до вирішення комунікативних завдань,невимушеність у спілкуванні, що засвідчує високий рівень їх підготовки до участі у міському конкурсі.
Про семінар для заступників директорів з виховної роботи шкіл м. Вінниці на тему «Педагогічний дайджест діяльності навчального закладу щодо формування в учнів здорового способу життя та впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес»
25.04.2018р на базі КЗ «Загальноосвітня школа № 10 ВМР» було проведено семінар для заступників директорів з виховної роботи шкіл м. Вінниці на тему «Педагогічний дайджест діяльності навчального закладу щодо формування в учнів здорового способу життя та впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес». Під час семінару учасники мали змогу ознайомитись з впровадженням в закладі основних ключових компетентностей, а саме: екологічної грамотності та здорового життя. Учасники семінару ознайомилися з елементами стимулюючих здоров’язбережувальних технологій за методиками А.Уманської, О.Стрельнікової, В.Базарного та П.Деннісона; зі спортивно-матеріальною базою закладу та фізкультурно-оздоровчими технологіями в позакласній діяльності; з реалізаціями Всеукраїнських проектів «Екошкола», «Україна без сміття», «Компола». Для учасників семінару було проведено майстер-класи зі степ-аеробіки та сучасного танцю, творча майстерня з виготовлення тварин з махрового рушничка. Гості закладу завітали до фітовітальні, де мали змогу порелаксувати за чашкою цілющого трав’яного чаю.
Про семінар для директорів ЗЗСО «Впровадження освітніх проектів та створення освітнього середовища в умовах становлення Нової української школи»
23 квітня 2018 року на базі комунального закладу «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради» відбувся семінар для директорів ЗЗСО «Впровадження освітніх проектів та створення освітнього середовища в умовах становлення Нової української школи». Мета методичного заходу - сприяти інформаційній і методичній підготовці директорів до втілення реформаторських ідей Міністерства освіти і науки України щодо становлення НУШу, організувати роботу над розв’язанням низки проблем, а саме: як ефективно та якісно розпочати впровадження нового Державного стандарту початкової школи з 1 вересня 2018 року, як створити якісне освітнє середовище, яке б допомагало перетворити традиційне навчання у процес розвитку особистості дитини.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.