Про методичне об’єднання для вихователів старших груп на тему: «Розширення знань старших дошкільників про природу Космосу шляхом співпраці ДНЗ та планетарію»
12 квітня 2018 року, у Всесвітній день космонавтики, відповідно до плану інформаційно-методичного вісника КУ «ММК» «Перспектива» (дошкілля) на базі Вінницького планетарію КЗ « ДНЗ №1 ВМР» провів методичне об’єднання для вихователів старших груп на тему: «Розширення знань старших дошкільників про природу Космосу шляхом співпраці ДНЗ та планетарію».
Метою заходу були презентація досвіду співпраці закладу з планетарієм та ознайомлення з алгоритмом створення та діяльністю гуртка «Космічні цікавинки» ( керівник гуртка Курдеша Н.П.).
Вихователі старших груп закладів дошкільної освіти міста ознайомилися з планетарієм, переглянули відкритий показ квесту «Свої секрети Космос має, дослідникам малим їх відкриває» та повнокупольну програму планетарію «Зміна дня і ночі».
Про зустрічі з педагогами закладів дошкільної освіти № 3, 6, 10, 25 в рамках функціонування методичного майданчика «Підвищення психологічної культури педагога в контексті сучасних викликів»
Протягом травня (08.05.2018, 11.05.2018, 29.05.2018) в рамках функціонування методичного майданчика для педагогів ЗДО «Підвищення психологічної культури педагога в контексті сучасних викликів» відбулися зустрічі з педагогами закладів дошкільної освіти № 3, 6, 10, 25.
Методисти з психологічної служби КУ «ММК» Воловодівською Ж.О., Докійчук Т.В. в ході зустрічей проводили тренінгові заняття з вихователями з метою покращення психологічного мікроклімату, ефективності взаємодії педагогів з дітьми, батьками.
Про Всеукраїнський практичний семінар для вчителів англійської мови, які викладають у початковій школі, за участю представників видавництва «Пірсон»
22 травня 2018 року на базі Центру сучасного мистецтва «ІнтерШик» відбувся Всеукраїнський практичний семінар для вчителів англійської мови, які викладають у початковій школі, за участю представників видавництва «Пірсон» на тему: «What’s new in the primary classroom? Формування іншомовної комунікативної компетентності в учнів початкових класів згідно засад Нової української школи та нового Державного Стандарту освіти.
Метою заняття було створення умов для розкриття творчих здібностей учнів початкової школи з різним рівнем підготовки іноземної мови;розвиток інтересу учнів до вивчення іноземної мови та популяризації вивченню англійської мови серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Про третє засідання Школи молодого спеціаліста соціальних педагогів закладів середньої освіти на тему: «Формування готовності соціального педагога до попередження домашнього насильства. Робота з батьками»
18 травня 2018 року відбулося третє засідання Школи молодого спеціаліста соціальних педагогів закладів середньої освіти на тему: «Формування готовності соціального педагога до попередження домашнього насильства. Робота з батьками».
На засіданні соціальні педагоги демонстрували власний досвід з проведення корекційно – розвивальної роботи, зокрема проведення практичних вправ з питань попередження домашнього насильства.
Про засідання Школи молодого спеціаліста практичного психолога закладу дошкільної освіти на тему: «Робота практичного психолога щодо особистісного зростання»
18 травня 2018 року відбулося заключне засідання Школи молодого спеціаліста практичного психолога закладу дошкільної освіти на тему: «Робота практичного психолога щодо особистісного зростання». В ході практичного заняття керівник школи Ратушняк М.В., демонструвала власний досвід особистісного зростання, зокрема застосування практичних вправ з даного питання.
16 травня 2018 року у КЗ «Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної» відбулося традиційне щорічне загальноміське свято «Ярмарок фахових сподівань».
Підведено підсумки міського конкурсу «Навчально-методичний посібник - 2018».
Вінницький міський голова Сергій Моргунов особисто привітав переможців конкурсу, володарів «Подільської Вікторії»:
Аллу Порхун, учителя інформатики комунального закладу «Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради»,
Наталію Підлісну, заступника директора з виховної роботи комунального закладу «Вінницький міський палац дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної»,
авторський колектив комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №72 Вінницької міської ради» під керівництвом завідувача закладу Наталії Волкової.Нагороджено також переможців міських, регіональних, всеукраїнських конкурсів, що були проведені впродовж 2017-2018 навчального року: міського туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2018», міського конкурсу «Методичне об’єднання закладу загальної середньої освіти - 2018», міського туру обласного конкурсу «Творча скарбничка – 2017», міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2018», міського огляду-конкурсу «Сучасне освітнє середовище початкової школи – 2018», міського конкурсу «Вихователь року – 2017».
З вітальним словом до освітян міста звернулися директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко та голова Вінницької міської організації профспілки працівників освіти і науки України Петро Соловей.
Департаментом освіти Вінницької міської ради оголошено подяку закладам загальної середньої та дошкільної освіти − переможцям міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти» за вагомий внесок у розвиток освіти міста, системну діяльність з інноваційного оновлення національної освіти.
Відзначено й заклади освіти Вінницької міської ради, що здійснюють експериментальну діяльність на регіональному та всеукраїнському рівнях, активно долучаються до впровадження новітніх освітніх програм та проектів, до грантової діяльності.
Підсумки методичної роботи закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти за 2017-2018 навчальний рік підвела завідувач КУ «Міський методичний кабінет» Наталія Москальчук.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.