Про семінар для учителів історії на тему: «Історія боротьби за українську державність: ОУН, УПА»
25.02.2019р. відбувся семінар на тему: «Історія боротьби за українську державність: ОУН, УПА». Організатори семінару - керівники закладу, вчителі історії комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 Вінницької міської ради» - зуміли для педагогів міста розкрити маловідомі сторінки з історії створення організацій ОУН, УПА, діяльності С.Бандери, Т.Боровця, О.Грабця, Р.Шухевича, Г.Дидик.
Історіографія , пісні вояків УПА, великодні та різдвяні листівки довели вагомий внесок політичної організації ОУН у процес формування української нації як політичної. Дослідження у формі учнівських проектів викликали загальне захоплення в учасників семінару,як і економічна програма українських націоналістів, яка потребує глибоко вивчення і популяризації.
Виховання толерантності з використанням прийомів історичної емпатії, «Кілець Вена» сприяли руйнування усталених стереотипів,що мали місце тривалий час на сторінках підручника з історії України.
Багатонаціональний склад учасників боротьби за незалежність переконливо довів, що ідея самостійної суверенної Української держави належить не одному поколінню людей України від Заходу до Сходу її кордонів.
Завершився відбірковий етап міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2019»
20 лютого 2019 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 Вінницької міської ради» проведено конкурсні випробування «Фаховий іспит» і «Методичний практикум». 22 учасники продемонстрували рівень знань із предметів викладання, методики, педагогіки й психології, обізнаності з чинною нормативною базою.
Протокол оцінювання конкурсного випробування «Фаховий іспит» розміщено на сайті КУ «ММК». Матеріали конкурсу «Методичний практикум» будуть розглянуті на засіданнях фахових Шкіл молодого вчителя та загальноміської Школи молодого вчителя.
З 21 лютого розпочинається фінальний етап. Рішенням журі визначено склад фіналістів. Учасникам, що не дійшли до завершального випробування, дякуємо за участь і бажаємо потужного професійного зростання й реалізації особистісного потенціалу. 10 конкурсантів мають можливість показати свою майстерність у проведенні конкурсного «Уроку». Бажаємо успіхів!
Про семінар-практикум для керівників методичних об’єднань класних керівників 1-4 класів «Розвиток літературознавчої компетенції молодшого школяра засобами позакласної роботи»
19.02.2019 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради» відбувся семінар-практикум для керівників методичних об’єднань класних керівників 1-4 класів «Розвиток літературознавчої компетенції молодшого школяра засобами позакласної роботи».
Координувала роботу семінару методист з виховної роботи КУ «Міський методичнй кабінет» Побережна Ірина Віталіївна.
Директор закладу Наталія Анатоліївна Кучма познайомила присутніх із особливостями роботи навчального закладу та висвітлила тему «Нова українська школа: реалії і перспективи». Теоретичну частину семінару продовжив виступ керівника МО класних керівників 1-4 класів Боровської Яни Олександрівни, в якому була розкрита тема «Розвиток літературознавчої компетенції молодшого школяра засобами позакласної роботи».
Практичну частину розпочала поетеса, письменниця Галина Іванівна Рибачук-Прач, яка розповіла про свою творчість, презентувала збірки поезій та пригодницьких оповідань для дітей. Цікаві та змістовні майстер-класи «Створення летбуків «Майстерня письменниці»» та нетрадиційні батьківські збори «Місце дитячої книги в сім’ї» провели Лисюк Вікторія Василівна та Баришева Лілія В’ячеславівна. Гарний настрій та посмішки на обличчях колег викликала інтерактивна музична вистава «У пошуках чарівних фарб», яка з любов’ю та майстерністю була представлена учасниками театрального гуртка під керівництвом Василенко Галини Василівни та Менченко Наталії Михайлівни.
Учасики семінару отримали позитивні емоції та нові знання. Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам семінару!
Про майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва «Реалізація інтегрованого навчання та наскрізних змістовних ліній на уроках естетичного циклу»
13.02.2019 року о 14.00. на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 Вінницької міської ради» відбувся майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва «Реалізація інтегрованого навчання та наскрізних змістовних ліній на уроках естетичного циклу».
Заступник директора з навчально-виховної роботи Артемкіна Тетяна Федорівна презентувала кафедру художньо-естетичних дисциплін. В теоретичній частині тему майстер-класу розкрили вчителі Осіпова Світлана Миколаївна, вчитель математики та фізики, Кравець Валентина Станіславівна, вчитель інформатики , Заболотна Марія Петрівна, вчитель трудового мистецтва. Чудовим завершенням заходу став майстер-клас «Багатство кавового живопису у техніці «Монотипія»», який провела Тарасенко Надія Ігорівна. Захід сприяв розширенню меж усвідомлення ролі мистецтва, важливості застосування наскрізних змістових ліній на уроках естетичного циклу.
Підсумки засідання підвела методист з виховної роботи КУ «ММК» Побережна Ірина Віталіївна, яка наголосила на необхідності розвитку творчого потенціалу учнів та застосування нових нестандартних технік на уроках образотворчого мистецтва.
Дякуємо за участь у роботі всім присутнім та організаторам майстер-класу!
Про навчально-методичний семінар для учителів біології «Виклики Нової української школи: стандарт, освітній процес, оцінювання. Біологічні студії»
19.02.2019 року на базі комунальної установи «Міський методичний кабінет» відбувся навчально-методичний семінар для учителів біології «Виклики Нової української школи: стандарт, освітній процес, оцінювання. Біологічні студії».
Перед присутніми виступив заслужений учитель України, автор підручників та методичних комплектів для учнів та вчителів, автор завдань ЗНО з біології Шаламов Руслан Васильович.
На зустрічі були презентовані нові роботи: підручник та зошит з біології для 10 класу. Презентація до виступу (PDF формат)
Про педагогічну майстерню для вчителів початкових класів 1-3 років роботи з теми «Розв’язування завдань нестандартного змісту»
21 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» проведена педагогічна майстерня для вчителів початкових класів 1-3 років роботи з теми «Розв’язування завдань нестандартного змісту». До вступного слова були запрошені заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня закладу Васкевич О.В. та методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. Для вчителів працювали 3 робочі осередки, у яких вони мали змогу познайомитись з певними типами задач та їх розв’язанням. У першому осередку працювали вчителі початкових класів Совко Н.М., Лиса О.В, Мироненко Т.Л. та Рибак Н.С, які представили задачі на зважування, хибні та істинні судження та задачі, пов’язані з поняттям «частина». У другому осередку працювали вчителі початкових класів Крутенюк Л.А., Боголюбова М.М., Матющенко О.І. та Васкевич О.В., які презентували задачі на переливання, розв’язування задач методом графів та задачі з множинами. У третьому осередку ділися досвідом вчителі початкових класів Головащенко Ю.В, Соловей Л.А., Головко Н.Д., Дідух В.В., Власюк А.С. та Чайка В.В., які продемонстрували логічну мозаїку, метод вилучення та логічні задачі геометричного змісту.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.