Про педагогічну майстерню для вчителів фізики та інформатики на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках фізики та інформатики в контексті НУШ»
27 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №22 Вінницької міської ради» відбулась педагогічна майстерня для вчителів фізики та інформатики на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках фізики та інформатики в контексті НУШ».
З вітальним словом до гостей звернулась директор Розторгуєва Г.С., яка презентувала роботу закладу, розповіла присутнім про досягнення та пріоритети колективу в умовах Нової української школи.
Педагогічна майстерня проходила у формі інтерактивного уроку, що розпочався з «емоційного налаштування» фрагментом виступу учнів початкової школи, який підготувала вчитель інформатики Максимова Ю.В. Разом із всезнаючими Фіксиками, весело та граючись, діти розповіли про найважливіші складові частини комп’ютера.
Під час «теоретичного екскурсу» учасники заходу ознайомились з можливостями реалізації компетентнісного підходу на уроках фізики та інформатики.
Методист з навчальних дисциплін КУ «Міський методичний кабінету» Мельник Т.С розглянув деякі можливості IKT, які можуть використовувати учителі на своїх уроках , а саме:
трансляція зображення екрану смартфона або планшета за допомогою програми TeemViewer,
знайомство з середовищем програмування застосунків для смартфонів та планшетів MIT App Inventor.
Також ним були представлені приклади використання середовища програмування Scretch для моделювання фізичних процесів.
«Закріплення отриманих знань» учасниками педмайстерні відбувалось в рамках «Лабораторії творчого пошуку», яку провели вчителі фізики Согур І.Б. і Платаш Б.О. та вчитель інформатики Краснов О.В. Присутні мали змогу поглибити свої практичні навички з використання інноваційних технологій BYOD (Bring Your Own Devices – «візьми свій власний пристрій»), QR-кодування, онлайн-сервісів Kahoot, Plickers та Google Forms на уроках фізики та інформатики.
В рамках підведення підсумків гості висловили подяку за надану можливість отримати надзвичайно цікаву та корисну інформацію, а також удосконалити власні практичні навички.
Про відкриті уроки учасників конкурсу "Надія - 2019"
11 березня 2019 року учні 1-Б класу КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Вінницької міської ради» разом зі своєю першою вчителькою Джаламагою Анастасією Вячеславівною здійснили віртуальну подорож центральною вулицею нашого міста. Уважні школярі нової української школи побачили на вул. Соборній представників різних професій і навіть поміркували, кому личить яке професійне вбрання.
12 березня учні 5-Б класу КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради» разом із вчителем математики Антонюк Мариною Михайлівною в досить незвичайний спосіб вивчали тему «Десяткові дроби». П’ятикласники порахували сімейний бюджет, з’ясувавши, скільки коштів на місяць може витратити родина на продукти харчування й розваги, комунальні витрати й засоби зв’язку.
Також 12 березня учні 5 класу КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 2 Вінницької міської ради» разом із вчителем англійської мови Солоненко Наталією Ігорівною приміряли на себе спеціальний одяг представників різних професій, спілкуючись винятково іноземною мовою.
13 березня конкурсну естафету прийняли найстарші учні. 11 клас КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради» під керівництвом вчителя біології Буйного Олексія Віталійовича створив кроссенс, вивчаючи тему «Загальна характеристика біосфери».
А ще 13 березня учні 5-Б класу КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 Вінницької міської ради» стали активними учасниками аукціону знань та умінь. Саме в такій нетрадиційній формі запропонувала тему «Множення десяткових дробів» вчитель математики Павловська Олена Ігорівна.
Конкурс добігає завершення. До фінального випробування готуються ще двоє учасників. А члени журі зізнаються, що всі молоді вчителі вразили своєю професійністю, креативністю, турботою про учнів, позитивом, енергійністю.
Конкурс яскравих особистостей – саме так запам’ятається «Надія - 2019».
Всеукраїнський семінар для вчителів англійської мови за участі автора підручників Буренко В.М. на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках англійської мови у старшій школі»
11 березня 2019 року на базі КУ«ММК» відбувся Всеукраїнський семінар для вчителів англійської мови за участі кандидата педагогічних наук,доцента кафедри методики мов та літератури автора підручників Буренко В.М. на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках англійської мови у старшій школі». Метою заняття було застосування компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень «Нової української школи» згідно з державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.
Про педагогічну майстерню із рубрики «Я роблю це так…» на тему «Педагогічна майстерність. Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках природничого циклу та в позаурочний час»
27.02.2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради» було проведено педагогічну майстерню із рубрики «Я роблю це так…» на тему «Педагогічна майстерність. Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках природничого циклу та в позаурочний час».
Всі присутні мали змогу не тільки отримати цікаву та змістовну інформацію, а також виготовити власноруч леп буки на різну тематику для учнів 5-х класів.
Про тренінгове заняття в рамках майстерні психологічних практик на тему «Психотехніки управління стресом»
26 лютого 2019 року у КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія № 30 ім. Т. Шевченка ВМР» в рамках майстерні психологічних практик відбулося тренінгове заняття на тему «Психотехніки управління стресом». Своїм досвідом роботи з практичними психологами закладів загальної середньої освіти міста ділилася Гаврилюк Г.М., практичний психолог КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія № 30 ім. Т. Шевченка ВМР».
Учасники знайомилися з досягненнями психологічної науки з проблеми дитячих стресів, активізували увагу щодо особливостей перебігу стресу в учнів різних вікових категорій. Гаврилюк Г.М. демонструвала методи і форми роботи практичного психолога щодо профілактики стресів та надання допомоги учням постраждалим у стресових ситуаціях.
Розпочався фінальний етап міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2019».
4 березня 2019 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21 Вінницької міської ради» вчителем англійської мови Фільварковою Анною Вікторівною було проведено урок у 4 класі на тему «Тварини. Зоопарк. Правила в зоопарку».
5 березня у КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради» разом із вчителем географії Шаповалом Ярославом Юрійовичем учні здійснили уявну подорож у Карпати, адже тему уроку визначили як «Гірські ландшафти Українських Карпат».
6 березня Даценко Вікторія Володимирівна, педагог-організатор КЗ «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М. І. Пирогова Вінницької міської ради», разом із лідерами учнівського самоврядування вдосконалили власні лідерські якості та покращили навички командної взаємодії, адже саме так сформулювали тему зустрічі: «Лідерство й командна взаємодія». Особливо творча атмосфера панувала й дякуючи тому, що зустріч відбулася у «Місті змістів», центрі креативних ідей небайдужих вінничан.
На черзі – конкурсні уроки ще 7 фіналістів. Усім бажаємо творчих ідей, впевненості в собі, підтримки від учнів і колег, нового досвіду й позитивних емоцій!
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.