Про робочу майстерню (workshop) для керівників МО вчителів початкових класів з теми «Цінності Нової української школи та роль вчителя у ретрансляції цих цінностей»
28 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Вінницької міської ради» проведена робоча майстерня (workshop) для керівників методичних об’єднань вчителів початкових класів з теми «Цінності Нової української школи та роль вчителя у ретрансляції цих цінностей». До вступного слова були запрошені директор закладу Касіяненко Г.А. та методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. Заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня Левчук Н.Ф. нагадала присутнім цінності НУШ та продемонструвала роль вчителя у ретрансляції цих цінностей за допомогою ділової гри «Сучасній школі – сучасні вчителі». Вчителі початкових класів Мельник І.І., Білозор Н.І., Рокоман О.М., Огньова І.І., Мелах Т.В. та вчитель мистецтва Стахова І.О. презентували присутнім майстер-класи з формування цінностей у молодших школярів.
Про майстер-клас для вчителів початкових класів теми «ТРИЗ – педагогіка творчості»
26 лютого 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради» проведений майстер-клас для вчителів початкових класів ІІ кваліфікаційної категорії та кваліфікаційної категорії «спеціаліст» з теми «ТРИЗ – педагогіка творчості». До вступного слова були запрошені директор закладу Нальотова-Дубкова Т.Г. та методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет» Зима Л.Т. Заслужений вчитель України Олійник Ю.М. познайомила присутніх з історією виникнення ТРИЗ-педагогіки. Піч час практичної роботи в групах вчителі опрацювали прийоми «системний оператор», «морфологічний аналіз», «думай про інше» та «метод фокальних об’єктів».
Про методичне об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти міста на тему «Потенціал гри з LEGO у роботі з дітьми середнього дошкільного віку»
27.02.2019 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» на базі КЗ «ДНЗ № 30 ВМР» відбулося методичне об’єднання вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти міста на тему «Потенціал гри з LEGO у роботі з дітьми середнього дошкільного віку».
Педагоги закладів дошкільної освіти міста під час виставки ознайомились із методичними надбаннями працівників КЗ «ДНЗ № 30 ВМР».
Методист з дошкільної освіти Комунальної установи «Міський методичний кабінет» Сокиринська Н.Д. під час інформаційної скарбнички донесла до відома присутніх інформацію про Міжнародний проект LEGO FOUNDATION «Сприяння освіті»: мета, завдання, можливості…
Питання «Навчання через гру. Програма «Безмежний світ гри з LEGO» презентувала Оксана Артоуз, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 30 ВМР».
У практичному блоці вихователем закладу Шлопак Л.О. проведено інтегроване заняття з дітьми середнього дошкільного віку на тему: «Подорож країнами».
Проведення вихователем-методистом Артоуз О.А. міні-тренінгу з педагогами «Партнерська взаємодія педагога з дитиною» сприяло розширенню уявлення педагогів про можливості використання конструктора LEGO в роботі з дітьми.
Підсумки засідання підведено під час «Хвилинок відкритих думок».
Всі зазначені заходи допомогли учасникам методичного об’єднання розширити знання педагогів про можливості використання конструктора LEGO у роботі з дітьми.
Про проведення спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя - 2019»
22 лютого 2019 року на базі КЗ «ЗШ I-III ст. №22 ВМР», відповідно до програми міської спартакіади школярів, відбувся спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя».
Основна мета цього заходу: привити любов до фізичної культури та спорту, зміцнювати здоров’є, виховувати почуття дружби, покращити знання про Олімпійські традиції. Переможцями спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя», відповідно до програми міської Спартакіади школярів у 2018-2019 н. р. серед збірних команд закладів загальної середньої освіти м. Вінниці, стали:
I місце – КЗ «ЗШ II-III ст. №31 ВМР»
II місце – КЗ «ЗШ I-III ст. №33 ВМР»
III місце – КЗ «ЗШ I-III ст. із спеціалізованими класами з поглибленим вивченням математики і фізики №34 ВМР»
Про педагогічну майстерню для вчителів предмету «Основи здоров’я» тему: «Реалізація компетентнісного підходу у вивченні основ здоров’я в сучасній школі»
21 листопада 2019 року в КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гімназія № 23 ВМР» відбулася педагогічна майстерня для вчителів предмету «Основи здоров’я», спеціалістів усіх кваліфікаційних категорій на тему: «Реалізація компетентнісного підходу у вивченні основ здоров’я в сучасній школі». Захід був цікавий, продуктивний, насичений, вдало поєднані науково-теоретична та практична частини. Припало до душі гостинність, доброзичливість господарів, психологічно позитивний клімат спілкування.
Про заняття міської школи молодого вихователя-методиста ЗДО Тема: «Функції педагогічної ради. Підготовка та проведення» (Ділова гра)
25.02.2019 року на базі КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» відбулося заняття міської школи молодого вихователя-методиста, під час якого розглядались питання підготовки та проведення педагогічної ради в закладі дошкільної освіти.
Слухачі ознайомились із загальними положеннями щодо повноважень педагогічної ради, видами педагогічних рад та структурою річного циклу засідань, алгоритмом підготовки до педагогічної ради, комплексом взаємопов’язаних дій і заходів, які забезпечують участь кожного педагога, його активну та свідому позицію на педагогічній раді, розкритих методистом кабінету дошкільної освіти КУ «ММК» Сокиринською Н.Д.
Довгань Л.С., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» ознайомила присутніх з алгоритмом ведення засідання педагогічної ради.
Молоді спеціалісти стали учасниками ділової гри «Педагогічна рада» в процесі якої у них формувалися вміння вносити конкретні та реальні пропозиції, практичні навички пошуку конструктивних рішень.
Слухачі школи набули нових знань, засвоїли алгоритм підготовки та проведення педагогічної ради, що сприяло їхньому професійному зростанню, вмінню спрямовувати спільні зусилля на поліпшення якості освітнього процесу та розв’язання актуальних проблем.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.