Про проведення заняття з елементами тренінгу «Професійний розвиток педагогів «Агенти змін». Спільноти, що навчаються» для керівників закладів дошкільної освіти
06 та 07 лютого 2020 року для керівників закладів дошкільної освіти проведено заняття з елементами тренінгу «Професійний розвиток педагогів «Агенти змін». Спільноти, що навчаються» на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №3 Вінницької міської ради».
Учасникам тренінгу головний спеціаліст відділу дошкільної освіти та обліку дітей ДОВМР Щеголева Т.А. та методист з дошкільної освіти КУ «ММК» Бондарчук Л.В. представили міжнародні й національні дослідження з питань якості дошкільної освіти.
З метою визначення, що таке якісна дошкільна освіта, як змінити дошкільну освіту і спрямувати її на європейський стандарт, чи потрібно взагалі щось змінювати, чи готові ми до змін учасники виконували вправи: «Визначення професійних труднощів», «Визначення професійних якостей», «Діяльність для підтримки професійної спільноти» та обговорили якості педагога, як члена професійної спільноти; професійні труднощі, які заважають продуктивній професійній діяльності; ключові характеристики якості освіти для кожної групи учасників освітнього процесу.
Прийшли до висновку, що професійний розвиток повинен бути безперервним. Кожен педагог повинен нести відповідальність за власний професійний розвиток.
Про тренінгове заняття для учнів 10-х класів ЗЗСО в рамках Школи активного навчання
3 березня 2020 року в комунальній установі «Міський методичний кабінет» в рамках Школи активного навчання методисти з практичної психології та соціальної роботи КУ «ММК» Воловодівська Ж.О., Докійчук Т.В. провели тренінгове заняття «Побудова позитивної життєвої перспективи» з учнями 10-х класів закладів загальної середньої освіти міста.
Впродовж заняття учасники, виконуючи вправи «Мікрофон», «Люстерко цінностей», «Суб’єктивні поля майбутнього», «Угода з самим собою», формували уявлення щодо самопізнання, формували позитивне ставлення до себе, відпрацьовували навички прийняття рішень, постановки цілей та побудови перспективних планів, відпрацьовували навички для ефективної реалізації себе у житті.
Фінальний етап міського конкурсу молодих педагогів "Надія-2020"
27 лютого 2020 року на базі КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради» вчитель хімії Гуцолюк Юлія Володимирівна провела урок у 8 класі на тему «Хімічні властивості оксидів. Застосування оксидів».
Ґрунтовні фахові знання вчителя й доступність викладення матеріалу, різноманітність використаних методів і прийомів роботи, поєднання індивідуальних та групових форм, швидкий темп уроку та доброзичлива атмосфера забезпечили високу активність учнів. Досліди й практичні життєві спостереження, зокрема й самостійна відеозйомка, стали для дітей найкращим підґрунтям для висновку: хімія потрібна всім! Члени журі відверто зізналися, що вперше бачили, як на уроці хімії дівчатка смажать оладки. З содою, до речі, пухкіші. Перевірено!
28 лютого 2020 року на базі КЗ "Гуманітарна гімназія №1 ім. М. І. Пирогова ВМР" вчитель німецької мови Скакун Марина Віталіївна разом із учнями 7 класу вивчали тему «Моя кімната». Ґрунтовні знання мови вчителем та належний рівень знань лексичних одиниць із теми учнями дозволили витримати режим спілкування іноземною мовою й підтримувати постійний зворотній зв'язок. Види мовленнєвої діяльності, обов’язкові для уроку іноземної мови, було реалізовано завдяки різноманітним формам і методам роботи. Також члени журі відзначили креативний характер завдань, адже підлітки не лише розповіли про різноманітні приміщення та їхнє облаштування, а ще створили кімнату своєї мрії.
Про проведення семінару з елементами тренінгу для заступників директорів з питань інклюзії
03.03.2020 р. на базі ІРЦ №2 було проведено семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають в закладах за інклюзивну освіту.
Перед учасниками виступила директор ІРЦ Очеретна А.Л., яка розповіла про провідні напрямки та види співпраці фахівців інклюзивно-ресурсного центру з закладами загальної середньої освіти.
Вчитель-дефектолог Хльоба А.О. розкрила основні аспекти діяльності вчителя-дефектолога у команді супроводу дітей з ООП. Психологи закладу Перегончук Н.В. та Коновалюк Т.С. висвітлили ряд питань, які стосуються роботи з батьками дітей з особливими потребами та продемонстрували ряд практичних вправ, які допомагають у подоланні психологічних бар’єрів у роботі з дітьми з ООП.
Під час підведення підсумків заходу методист КУ «ММК» Антонішина Ю.М. наголосила на важливості співпраці фахівців ІРЦ з командами супроводу дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО та подякувала організаторам.
25 лютого 2020 року на базі КЗ «ЗШ I-III ст. №22 ВМР», відповідно до програми міської спартакіади школярів, відбувся спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя».
Основна мета цього заходу: привити любов до фізичної культури та спорту, зміцнювати здоров’є, виховувати почуття дружби, покращити знання про Олімпійські традиції.
Переможцями спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя», відповідно до програми міської Спартакіади школярів у 2019-2020 н. р. серед збірних команд закладів загальної середньої освіти м. Вінниці, стали:
I місце – КЗ «ЗШ I-III ст. №16 ВМР»
II місце – КЗ «ЗШ II-III ст. №31 ВМР»
III місце – КЗ «ЗШ I-III ст. №27 ВМР»
27.02.2020 р. на базі КЗ "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 ВМР" вчителем трудового навчання Білявською Л.Г. був проведений майстер-клас на тему: "Технологія виготовлення ароматизованої іграшки".
У ході майстер-класу вчителі трудового навчання міста Вінниці мали змогу ознайомитися з технологією та виготовити власноруч ароматизовану іграшку.
Після майстер-класу була проведена дискусія за результатами спільної діяльності.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.