Про Всеукраїнський практичний методичний семінар для вчителів англійської мови
12 лютого 2020 року на базі Центру сучасного мистецтва «ІнтерШик» відбувся Всеукраїнський практичний методичний семінар для вчителів англійської мови, які викладають у початковій та середній школі, за участю представників видавництва «Пірсон» на тему :«Створення автентичного освітнього простору на уроці англійської. Автентичний контекст – запорука активного залучення старшокласників до навчального процесу. Досвід створення та виконання автентичних завдань.» Метою семінару було створення умов для розкриття творчих здібностей учнів початкової та середньої школи з різним рівнем підготовки іноземної мови;розвиток інтересу учнів до вивчення іноземної мови та популяризації вивченню англійської мови серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Про «Урок фізичної культури в сучасному освітньому середовищі».
20 лютого в комунальному закладі «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради» відбулась педагогічна майстерня вчителя фізичної культури Івашини І.Ф. «Урок фізичної культури в сучасному освітньому середовищі».
Основними подіями заходу стали:
- вітальне слово директора школи Нальотової-Дубкової Т.Г.;
- вступне слово методиста ММК Мариновича В.М. ;
- перформанс (виступ валеологічної студії «Vale»).
Родзинкою теоретичної локації учасники семінару визначили презентацію посібника Івашини І.Ф. «Урок фізичної культури в сучасному освітньому середовищі», на якій Іван Федорович представив структуру посібника. Навчально-методичний посібник активно використовують вчителі закладу; він успішно пройшов апробацію в комунальному закладі «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради».
Фрагменти уроку «Баскетбол» (9 клас) продовжили ознайомлення учасників семінару із педагогічною діяльністю вчителя. При проведенні інтерактиву «Сторінками посібника» активні «гравці» отримали сувеніри.
При підведенні підсумків учасники семінару відмітили, що захід був цікавим, інноваційним, насиченим, надав стимул до подальшого професійного вдосконалення.
Формування мотивації на здоровий спосіб життя, розвиток здоров’язбережувальних компетентностей – пріоритетний напрям в освітній діяльності закладу.
Про майстер - клас для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти
20 лютого 2020 року в комунальному закладі «ЗШ І-ІІІ ступеня №18 Вінницької міської ради» в рамках панорами досвіду соціальний педагог Ярошенко Світлана Петрівна провела майстер – клас «Як розпізнати стереотипи і протистояти тиску».
Соціальний педагог поділилася власним досвідом роботи з проведення соціально – просвітницьких занять по формуванню соціальної свідомості учнів.
Соціальні педагоги закладів середньої освіти стали учасниками майстер – класу, в ході якого розглянули соціальні стереотипи, і як на їхній основі формуються упередження, які перешкоджають об’єктивному сприйняттю багатогранності нашого життя. Навчалися технікам протидії дискримінації на основі стереотипів.
Про майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва «Покоління Z. Сучасний урок образотворчого мистецтва»
20.02.2020 року о 14.00 на базі КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гуманітарно-естетичний колегіум №29 Вінницької міської ради» відбувся майстер-клас для вчителів образотворчого мистецтва «Покоління Z. Сучасний урок образотворчого мистецтва».
Побережна Ірина Віталіївна, методист з навчальних дисциплін КУ «Міський методичний кабінет», зосередила увагу на щоденних змінах в освіті, так як прогресивне покоління потребує нових підходів у навчанні, набуття нових компетентностей, знань та умінь застосовувати їх у житті.
В теоретичному блоці Нежевенко Регіна Семенівна, вчитель образотворчого мистецтва, запросила учасників майстер-класу в подорож «Теорією поколінь», під час якої розглянуто стадії розвитку поколінь та їх цінності. Регіна Семенівна окреслила проблеми в навчанні покоління «Z» та шляхи їх подолання. На завершення теоретичної частини вчителі об’єдналися в 3 мікрогрупи та зобразили модель ідеального учня, сучасного учня та модель вчителя для «зетів».
Практичний блок, який провела Чорнобільська Лариса Ігорівна, вчитель української мови агрономічненської загальноосвітньої школи, розпочався з «Кола зустрічі», де учасники бажали один одному плідної роботи та нових звершень. Вчителі ознайомилися з основними аспектами ноосферної освіти та опанували практичні вправи для розвитку двопівкульної роботи мозку. Так як діти не уявляють свого життя без Інтернету та гаджетів, на інтерактивній дошці вчителі виконували вправи на освітній платформі Learning. App, щоб урізноманітнити урок для сучасних учнів. Скануючи QR–код, учасники майстер-класу складали пазл з картин відомих художників. Учителі, узагальнюючи отримані знання та досвід, створили лепбук.
Побережна Ірина Віталіївна підвела підсумки та вручила сертифікати.
20.02.2020 року на базі КЗ "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. із спеціалізованими класами з поглибленим вивченням математики та фізики №34 Вінницької міської ради" відбулася зустріч завідувачів шкільних бібліотек із сучасними українськими письменниками Наталкою Доляк та Сергієм Татчиним.
У своєму вітальному слові керівник закладу Крамар В.П. підкреслив важливу роль шкільної бібліотеки як інформаційного, культурного та дозвільнєвого центру школи.
Методист з бібліотечних фондів Нарольська К.В. наголосила, що невимушена атмосфера живого спілкування сприяє підвищенню інтересу до читання, дозволяє краще зрозуміти творчість улюбленого автора.
Завідувач шкільної бібліотеки Чебишева Л.Д. у своїй доповіді зауважила, що зустрічі із митцями художнього слова допомають читачу наблизитися до письменника, побачити в ньому живу людину, відчути емоційне піднесення від спілкування із творчими яскравими особистостями.
Саме такими є наші земляки Наталка Доляк та Сергій Татчин. Багатогранний талант Наталії Юріївни, її дотепність, жвавість та енергійність викликали у запрошених повагу та захоплення. Живий відгук в душі читачів знайшла й глибока та філософська та водночас проста та щира поетична творчість Сергія Олександровича Татчина.
Літературна зустріч пройшла в затишній атмосфері та подарувала присутнім приємні враження від спілкування із письменниками-земляками.
21.02.2020 р. на базі Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради» для вчителів природничих наук було проведено майстер-клас «Методика проведення тижневика природничих наук». Модератором якого була методист КУ «Міського методичного кабінету» Вальчук-Оркуша Оксана Миколаївна, яка наголосила про доцільність та важливість проведення подібних видів роботи.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Ройченко І.В. розповіла про структуру та порядок проведення тижневиків у закладі, зупинилась на різноманітних формах позакласної роботи. Вчителі кафедри природничих наук провели практичну частину, в якій для вчителів були розроблені цікаві завдання та вправи. Зокрема, досліди розділення суміші, малювання на молоці, вправа «Звуки природи». Майстер-клас супроводжували музичні виступи школярів про збереження природи на Землі.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.