Про конкурс статей у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою «Вікіпедія для школи»
З 20 жовтня по 20 грудня 2020 року з ініціативи громадської організації «Вікімедіа Україна» (uа.wikimedia.org «Вікіпедія для школи» shkola.wikimedia.org.ua ) вдруге пройде конкурс статей у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою «Вікіпедія для школи».
Мета проєкту — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями, які мають великий запит серед учнів та пов'язані зі шкільною програмою. Цього року конкурс проходитиме в одинадцяти темах — «Англійська мова», «Всесвітня історія», «Географія», «Зарубіжна література», «Інформатика», «Історія України», «Математика», «Мистецтво», «Українська література», «Українська мова», «Фізика».
Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету.
У період з 20 жовтня по 20 грудня потрібно створити чи поліпшити статті на теми шкільної програми відповідних предметів. Ці статті повинні відповідати правилам Вікіпедії (базуватися на надійних джерелах, не містити дослівно скопійованих частин публікацій, дотримуватися нейтральної точки зору тощо).
Переможців у кожній темі (предметі) буде нагороджено цінними призами та дипломами. Також будуть відзначені й ті учасники, що посіли друге та третє місця. Журі також залишає за собою право відзначити внесок окремих авторів за категорією. Нагородження переможців планується у березні 2021 року.
Проведення такого конкурсу дасть можливість підвищити якість статей в українській Вікіпедії, що присвячені темам шкільної програми і є популярними як серед школярів, так і серед педагогів.
Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті: shkola.wikimedia.org.ua
З питаннями та пропозиціями щодо співпраці звертатися до організаційного комітету конкурсу: shkola@wikimedia.org.ua Регламент конкурсу статей «Вікіпедія для школи» допоможе учасникам проєкту зорієнтуватися у правилах участі, вимогами до статей, параметрами оцінювання, номінаціями.
Психологічні техніки встановлення та підтримки контакту
Життєві ситуації вирішуються по-різному, тому майже завжди є оцінка ситуації та варіант її вирішення. Запрошую кожного стати активним учасником, залучитися до дії, щоб сприяти покращенню свого емоційного стану та поведінки. Пропоную повправлятися в запропонованих психологічних техніках. Презентація в форматі Power Point.
Про опитування педагогів за тематикою «Психологічна обізнаність педагога»
Практичний психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» протягом вересня 2020 року провів опитування педагогів за тематикою «Психологічна обізнаність педагога» ЗЗСО, ЗДО. Мета даного опитування надання послуг та напрацювання рекомендацій для вдосконалення професійної діяльності педагогічного працівника. Результати опитування.
Про уроки фізичної культури в КЗ « ЗШ І-ІІІ ст. №19 ВМР»
Фізичне здоров’я здобувачів освіти – це вагомий скарб нації. Рухливі ігри, зокрема, футбол, баскетбол, закладають не лише спортивні навички, а й гуртують дитячий колектив, вчать командної відповідальності.
Високий рівень професійних компетентностей педагогів засвідчили проведені відкриті уроки фізичної культури на базі КЗ « ЗШ І-ІІІ ст.№19 ВМР»
28.02.2020 р. для учителів міста було проведено відкритий урок на тему «Футбол» учителем фізичної культури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Вінницької міської ради» Корнійчук Ларисою Миколаївною. Лариса Миколаївна- спеціаліст першої кваліфікаційної категорії, неодноразова учасниця та призер міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в номінаціях «Кращий інноваційний урок фізичної культури» та «Кращий урок фізичної культури з елементами футболу» ( І місце). Урок на базі 6-А класу засвідчив високий рівень педагогічної майстерності Корнійчук Л.М.
05.03.2020 р. учителем фізичної культури кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Вінницької міської ради» Гончаруком Борисом Станіславовичем на базі 4-А класу закладу було проведено відкритий урок для учителів міста на тему «Баскетбол». У 2019 р. команда учнів закладу під керівництвом Гончарука Б.С. нагороджена Грамотою комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради за зайняте ІІІ місце у Гімназіаді допризовної молоді міста.
Про проведення майстер-класу для вчителів трудового навчання на базі КЗ "ЗШ І-ІІІ ст. № 19 ВМР"
11 березня 2020 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Вінницької міської ради» відбувся майстер-клас для вчителів трудового навчання на тему: «Техніка в’язання «брумстик».
Майстер-клас підготувала та провела вчитель-методист Кравець Н.П., яка поділилась досвідом роботи щодо виготовлення виробів з використанням гачка та лінійки. Кожен учасник мав змогу власноруч створити прикрасу, використовуючи представлену техніку.
Завдяки високому професіоналізму Неоніли Петрівни Кравець, захід пройшов успішно, цікаво, залишив приємні враження, мотивуючи учасників майстер-класу до професійного зростання.
Триває фінальний етап міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2020».
11 березня 2020 року на базі КЗ «Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради» вчитель математики Пасіхова Олена Петрівна провела урок у 6 класі на тему «Дії з раціональними числами».
Здобувачі освіти не лише працювали над формуванням обчислювальних навичок. У полі їхнього зору перебували натуральні, раціональні, від’ємні числа, звичайні й десяткові дроби, числові й буквені вирази. Також учні продемонстрували інформаційно-цифрову компетентність, уміння працювати в сучасному освітньому ІК-середовищі. Особливу зацікавленість викликало тематичне об’єднання окремих чисел із різноманітними датами й подіями. Розв’язуючи приклади, шестикласники згадали й вік Тараса Шевченка, й знакову роль Мілли Йовович, і пісню, що принесла перемогу Джамалі на Євробаченні. Безперечно, математика в усьому… Бажаємо успіхів!
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.