Про заняття міської школи молодого майстра для вихователів ЗДО (стаж роботи - до одного року)
15 червня 2022 року проведено онлайн - заняття міської школи молодого майстра «Дебют» для вихователів - стажерів ЗДО ВМТГ за темою «Збереження емоційного здоров’я малюків в умовах воєнного стану. Фізкультурно-оздоровча робота в закладах дошкільної освіти. Планування та організація роботи в літній період».
Мета заходу - розкриття змісту фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі дошкільної освіти влітку, поглиблення знань педагогів щодо планування роботи влітку та методики проведення рухливих ігор.
Спікер - консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська надала молодим колегам методичний коментар: «Збереження емоційного здоров’я малюків в умовах воєнного стану. Основні завдання та зміст фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі дошкільної освіти».
Спікер - консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Лариса Бондарчук провела із слухачами МШММ методичний огляд з проблеми «Фізкультурно-оздоровча робота в закладі дошкільної освіти. Планування та організація роботи в літній період».
Спікер - вихователь - методист КЗ «ДНЗ № 73 ВМР» Олена Колосова, яка долучилась до проведення заходу, поділилась з молодими педагогами лайфхаками: «Як правильно добирати рухливі ігри для дошкільнят».
Учасники заходу попередньо переглянули на ютуб - каналі руханку для дітей «Веселі пінгвінчики» та фізкультурну розвагу «Веселі туристи».
В підсумково-аналітичному блоці, який проходив у форматі відкритого мікрофону, слухачі школи обмінялись думками та поділились своїми враженнями.
Більш детально з матеріалами онлайн-зустрічі можна ознайомитись на сайті КУ «ЦПРПП ВМР», які розміщені на сторінці «Професійні спільноти» у рубриці «Дошкільна освіта», «Вихователі».
16-17 червня 2022 року на платформі "На урок" відбудеться Всеукраїнська інтернет-конференція "Інклюзивна освіта: підходи та практики". Мета конференції – розглянути стан розвитку інклюзивної освіти в України, обговорити досвід педагогів-практиків, які працюють в системі інклюзивної освіти та батьків дітей із особливими освітніми потребами. Ознайомитися із програмою заходу та долучитися до участі можна на сторінці конференції.
Про заняття міської Школи молодого майстра «Творення» для вихователів ЗДО ВМТГ (2-й рік роботи) за темою: «STREAM-освіта: новий вектор освітніх можливостей».
10 червня 2022 року проведено заняття міської школи молодого майстра для вихователів ЗДО ВМТГ у форматі онлайн-зустрічі за темою «STREAM-освіта: новий вектор освітніх можливостей».
Мета зустрічі - знайомство з альтернативною програмою «STREAM – освіта або Стежинки у Всесвіт» та надання практичних і методичних рекомендацій педагогам.
До зустрічі були залучені спікери – вихователь–методист КЗ «ДНЗ № 38 ВМР» Ольга Долганова, вихователь–методист КЗ «ДНЗ № 51 ВМР» Ольга Заприлюк.
У методичному блоці спікер - консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська у виступі - презентації «Сучасна освітня технологія STREAM – освіта: здійснення міжпредметної інтеграції у ЗДО» розкрила перед слухачами освітні цілі, завдання та шляхи впровадження елементів STREAM - освіти в ЗДО.
Спікер - консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Лариса Бондарчук у форматі методичного путівника «STREAM - освіта: розвиваємо критичне мислення» спрямувала слухачів на реалізацію освітніх завдань і можливостей альтернативної програми «STREAM – освіта або Стежинки у Всесвіт».
У практичному блоці спікери - вихователь - методист КЗ «ДНЗ № 38 ВМР» Ольга Долганова та вихователь - методист КЗ «ДНЗ № 51 ВМР» Ольга Заприлюк провели воркшоп «Упроваджуємо STREAM - освіту» у форматі «Бюро педагогічних знахідок» з молодими педагогами, які освоїли місце та роль освітніх ситуацій у роботі з дітьми.
Учасники заходу переглянули на ютуб - каналі заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Екодуки для тварин», яке підготувала вихователь КЗ «ДНЗ № 51 ВМР» Вікторія Шихова та набули навички використання інтеграційного підходу STREAM – освіти до розвитку, виховання й навчання дітей.
В підсумково-аналітичному блоці слухачі школи обмінялись думками, враженнями та відзначили дієвість заходу, на якому вони змогли удосконалити фахову майстерність з даної проблеми, активізувати свій творчий потенціал.
До заходу долучилося 38 молодих вихователів ЗДО ВМТГ, які відзначили змістовну організацію, важливість та актуальність зустрічі.
Більш детально з матеріалами онлайн-зустрічі можна ознайомитись на сайті КУ «ЦПРПП ВМР», які розміщені на сторінці «Професійні спільноти» у рубриці «Дошкільна освіта», «Вихователі».
Корисні поради та ресурси для підготовки до НУШ в 5-х класах
09 червня консультантка КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради" Тетяна Непочатенко провела онлайн-зустріч з вчителями спільнот української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему "Корисні поради та ресурси для підготовки до НУШ в 5-х класах".
Під час зустрічі консультантка Тетяна Непочатенко презентувала вчителям чек-лист "Впевнено входимо в НУШ базової середньої освіти", який був створений на основі вебінару «Чек-лист підготовки вчителя НУШ у базовій школі» Наталії Зими. Даний чек-лист може стати у нагоді вчителям при підготовці до нового 2022/2023 навчального року з будь-якого предмету.
Крім того, до уваги вчителів були запропоновані "Корисні ресурси (статті, вебінари, курси тощо) для професійного розвитку вчителя", які допоможуть вчителям в роботі та для їх власного професійного розвитку.
Методичні рекомендації для працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і педагогічних працівників закладів освіти
З метою надання допомоги керівникам закладів загальної середньої освіти, засновникам закладів освіти, центрам професійного розвитку педагогічних працівників, суб’єктам підвищення кваліфікації УІРО розробив методичні рекомендації щодо використання в роботі професійного стандарту за професіями:
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.