Розпочався І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019»
Цього річ 17 педагогічних працівників виявили бажання брати участь у конкурсі: у номінації «Географія» − 4 педагоги (ЗЗСО №№3, 9, 31, 33), «Захист Вітчизни» − 4 педагоги (ЗЗСО №№9, 10, 33, Вище художнє ПТУ №5), «Основи здоров’я» − 3 педагогів (ЗЗСО №№9, 17, 30), «Французька мова» − 3 педагогів (ЗЗСО №№1, 2, 36), «Вчитель інклюзивного класу» − 3 педагогів (ЗЗСО №№6, 10, 33).
31 жовтня 2018 року в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» відбулася зустріч учасників конкурсу з переможцями 2018 року. Досвідом участі в міському та обласному турі конкурсу поділилась Людмила Янощук, вчитель української мови та літератури КЗ «Загальноосвітня школа І-III ступенів №15 Вінницької міської ради». Змістовний, мотиваційний майстер-клас отримали учасники від Тетяни Десятник, вчителя німецької мови КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей № 7 Вінницької міської ради», переможця міського, обласного, всеукраїнського (ІІ місце) турів конкурсу «Учитель року - 2018» у номінації «Німецька мова». «Участь у конкурсі – це можливість потужного розвитку, швидких якісних змін, розширення кола спілкування з цікавими людьми й справжніми професіоналами», – запевнила Тетяна Олександрівна.
Про перебіг міського туру конкурсу розповіла методист з навчальних дисциплін КУ «Міський методичний кабінет» Тетяна Дрозд. Голова оргкомітету конкурсу, завідувач КУ «ММК» Наталія Москальчук та методисти з навчальних дисциплін (члени оргкомітету) побажали всім учасникам креативних ідей, нових знайомств, впевненості в собі, позитивних вражень, невтомної роботи, що приносить задоволення й допомагає професійно зростати!
Про заняття школи активного навчання для практичних психологів ЗСО на тему «Робота з дітьми, що стали свідками або жертвами насильства. Корекція негативного емоційного стану дитини після пережитої травматичної події»
30 жовтня 2018 року у КУ «Міський методичний кабінет» в рамках Школи активного навчання Воловодівською Ж.О., методистом з практичної психології та соціальної роботи проведено майстер-клас по проведенню тренінгового заняття для практичних психологів ЗСО на тему «Робота з дітьми, що стали свідками або жертвами насильства. Корекція негативного емоційного стану дитини після пережитої травматичної події». Практичні психологи закладів загальної середньої освіти міста в ході тренінгового заняття знайомилися з психологічними вправами: «Мої цінності», «Вербалізація емоцій та почуттів», «Моя мрія», «Від чого я радію», «Ти молодець». Учасники ознайомилися з техніками по роботі з учнями по вербалізації власних почуттів і почуттів інших, набуття навичок адекватного вираження емоційного стану; по визначенню пріоритетних життєвих цінностей та знаходження ресурсів емоційної компетентності; по усвідомленню мотивувального впливу цілей.
Про семінар-практикум молодих учителів англійської мови на тему: «Нова українська школа. Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови в школі І ступеня»
25 жовтня 2018 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 ВМР» проведено семінар-практикум молодих учителів англійської мови на тему: «Нова українська школа. Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови в школі І ступеня». У засіданні брали участь молоді педагоги з усіх навчальних закладів міста.
Мета семінару:
розгляд основних завдань щодо створення освітнього середовища для вивчення англійської мови учнями перших класів в умовах переходу до НУШ;
формування практичної готовності молодих учителів використовувати в освітньому процесі інтерактивні технології навчання;
активізація роботи молодих фахівців із розвитку інтересу учнів до вивчення іноземної мови;
розвиток умінь у молодих учителів об’єктивно оцінювати результати своєї праці, активізація їхньої творчої професійної діяльності.У ході проведення семінару з’ясовано основні позиції молодих учителів щодо організації освітньої діяльності з використанням інтерактивних технологій, роботи з формування творчих здібностей молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови.Учителі кафедри англійської мови КЗ«Загальноосвітня школа І ступеня № 5 ВМР»показали нові інтерактивні методи і прийоми, які вони використовують у своїй роботі, презентували педагогічний досвід із порушених питань.
Про семінар для вчителів трудового навчання на тему: «Технологія узагальнення та поширення педагогічного досвіду»
24 жовтня 2018 року в КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. № 34 ВМР» відбувся семінар для вчителів трудового навчання, спеціалістів усіх кваліфікаційних категорій на тему: «Технологія узагальнення та поширення педагогічного досвіду». Захід був цікавий, продуктивний, насичений, вдало поєднані науково-теоретична та практична частини. Припало до душі гостинність, доброзичливість господарів семінару, психологічно позитивний клімат спілкування.
Про ШМУ іноземних мов (стажери) на тему «Про вивчення іноземних мов в закладах загальної середньої освіти у 2018-2019 н.р.»
19 жовтня 2018 року на базі КУ «Міський методичний кабінет» відбулось засідання ШМУ іноземних мов (стажери) на тему «Про вивчення іноземних мов в закладах загальної середньої освіти у 2018-2019 н.р.»
В засіданні брали участь 14 молодих педагогів із навчальних закладів:КЗ «НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія №2 ВМР»,НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія №6 ВМР», «НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія №23 ВМР», «СЗШ І ст.з погл.вивч.іноз.мов №25 ВМР», «НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія №30 ВМР», «ЗШ І-ІІІ ст.№№12,15,18,20,26,35.
Метою заняття було розвинути методичну компетенцію як сукупність професійних умінь планування навчального процесу та організації педагогічної діяльності,а також технологічна готовність професійно використовувати у навчальному процесі інформаційні і комунікаційні технології навчання.
Про засідання Школи молодого спеціаліста ПП ЗДО на тему «Особливості психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО»
18 жовтня 2018 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста практичного психолога закладів дошкільної освіти на тему «Особливості психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО».
В ході заняття розглядалися питання: документація практичного психолога, індивідуальні плани психологічного супроводу, карти дітей з ООП; методи виявлення дітей з особливими освітніми потребами у ЗДО; діти, які підлягають до включення в цю категорію.
По завершенні відбувся «Брейнг-ринг» - час запитань та відповідей.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.