Про майстер-клас на тему «Мотивація до навчання учнів молодшої школи»
23 жовтня 2018 року у КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. № 9 ВМР» практичний психолог Крещенко О.Ю. провела майстер-клас на тему «Мотивація до навчання учнів молодшої школи».
Практичні психологи закладів загальної середньої освіти міста в ході тренінгового заняття знайомилися з психологічними вправами: «Методи мотивування», «Хочу. Треба. Можу» по формуванню пізнавальних, вольових, соціальних мотивів у учнів. За допомогою методу «Мікрофон» узагальнили проблеми, пов’язані з мотивацією у навчанні дітей, які має вирішувати безпосередньо практичний психолог.
Вітаємо переможців X міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»!
23 – 25 жовтня 2018 р. у приміщенні Київського Палацу дітей та юнацтва за адресою: вул. І. Мазепи, 13 (м. «Арсенальна») проходить Деcята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та восьма міжнародна виставка «World Edu».
23 жовтня 2018 р. об 11:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Десятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та восьмої міжнародної виставки «World Edu».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 605-р виставці «Інноватика в сучасній освіті» надано статус міжнародної.
Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
Міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» - найбільш представницький і професійний захід в освітньому просторі нашої країни, спрямований на презентацію, обмін досвідом, узагальнення та поширення інноваційних досягнень, набутих у практичній діяльності навчальних закладів, використання міжнародних освітніх новацій, ознайомлення з засобами навчання, проектами та програмами.
За рішенням оргкомітету Десятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» переможцями в різних номінаціях визначено та нагороджено:
золотою медаллю:
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М.І.Пирогова Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 23 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 52 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 60 Вінницької міської ради»;
срібною медаллю:
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 Вінницької міської ради»;
Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 4 Вінницької міської ради».
бронзовою медаллю:
Комунальний заклад «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 6 Вінницької міської ради».
Бажаємо всім переможцям подальших творчих злетів, нових ідей та нових перемог!
Про міський етап обласного конкурсу декламаторського мистецтва в номінації «Польська поезія»
23.10.2018 року на базі КЗ « ЗШ І ступеня №5 ВМР» відбувся міський етап обласного конкурсу декламаторського мистецтва в номінації «Польська поезія». У Конкурсі взяли участь учні 5-11 класів закладів системи загальної середньої освіти та суботніх (недільних) шкіл польських громадських організацій міста Вінниці. 41 учасник декламував напам’ять польською мовою поетичні твори, присвячені 100-річній річниці незалежності Польщі. Учні змагались у двох вікових категоріях: вікова категорія «5-8 класи», вікова категорія «9-11 класи». Журі конкурсу оцінювало культуру мовлення (граматичні, орфоепічні норми), виразність читання (дикція, інтонування, темп, тембр), емоційність читання (акторські пристосування, емоційне забарвлення, гучність), сценічну культуру (сценічний простір, атрибутика, музичний супровід).
Результати міського етапу обласного конкурсу декламаторського мистецтва в номінації «Польська поезія» (попередня)
Про перше засідання Школи молодого спеціаліста соціального педагога ЗЗСО на тему: «Формування соціальних навичок і умінь у початковій школі з метою профілактики раннього вживання тютюнових виробів»
18 жовтня 2018 року відбулося перше засідання Школи молодого спеціаліста соціального педагога закладів загальної середньої освіти на тему: «Формування соціальних навичок і умінь у початковій школі з метою профілактики раннього вживання тютюнових виробів».
В ході засідання розглядалися питання: організації роботи з учнями з профілактики вживання речовин, які шкодять здоров’ю; методика проведення практичних занять з метою навчання дітей соціально – корисних навичок, які допоможуть протистояти шкідливому впливу соціуму; документація соціального педагога: індивідуальні плани психологічного супроводу дітей, які потребують посиленої уваги, заповнення протоколу діагностики за методикою «Соціометрія» .
Про засідання Школи молодого спеціаліста практичного психолога закладів середньої освіти на тему «Робота психолога з посттравматичними станами дітей»
16 жовтня 2018 року відбулося перше засідання Школи молодого спеціаліста практичного психолога закладів середньої освіти на тему «Робота психолога з посттравматичними станами дітей».
В ході заняття розглядалися питання: що таке посттравматичний стан, загальні симптоми ПТСР, фактори, які захищають від розвитку ПТСР. Виконували вправи з корекції негативно - емоційного стану дитини після пережитої травматичної події.
Про серію майстер- класів на тему «Реалізації наскрізної лінії «Підприємливість та фінансова грамотність» під час вивчення предметів природничо-математичного циклу в ЗЗСО в рамках Концепції положень «Нової української школи» у Вінницькому технічному коледжі.
11 жовтня 2018 р. на базі Вінницького технічного коледжу було проведено серію майстер- класів на тему «Реалізації наскрізної лінії «Підприємливість та фінансова грамотність» під час вивчення предметів природничо-математичного циклу в ЗЗСО в рамках Концепції положень «Нової української школи» для учнів 9-х класів КЗ "ЗШ І-ІІІ ступенів № 10 ВМР". Організатори заходу: Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №10 ВМР» (Кольчак Алла Всеволодівна - вчитель інформатики КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР») та Вінницький технічний коледж (Попова Олена Олександрівна - завідувач фінансового відділення та Алексєєнко Олександра Анатоліївна - викладач економічних дисциплін ) .
Метою заходу було організувати спільну діяльність учасників освітнього процесу, отримати досвід колективних взаємин (співпраці та взаємодопомоги) на основі толерантності; розвивати комунікативні, соціальні та спеціальні компетенції учнів; готувати учнів до успішного працевлаштування в рамках впровадження SТЕМ-освіти
В рамках заходу відбулися наступні майтер-класи що проходили у формі бінарних уроків :
«Кредитні таємниці» . Інформаційні системи і технології в фінансах банківських установ. Тренери: Крисак Андрій Олексійович - к.е.н., спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, голова циклової комісії «Економіка і фінанси», Вінницький технічний коледж; Кольчак Алла Всеволодівна - спеціаліст вищої категорії, вчитель інформатики КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР»;
«Застосування математичних компетенцій при визначенні вартості нерухомого майна» . Тренери: Українець Наталя Василівна - спеціаліст першої категорії, викладач фінансових дисциплін, Вінницький технічний коледж; Яковлева Оксана Юріївна - спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, вчитель математики КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР».
"Соціальна компетенція як інструмент у формуванні фінансово-правової грамотності. Молодь і гроші". Тренери: Брода Аліна Юріївна - спеціаліст другої категорії, викладач фінансово-правових дисциплін, Вінницький технічний коледж; Фалатюк Тетяна Олександрівна - спеціаліст вищої категорії, вчитель історії та права КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР»;
«Візитна картка транспорту та його вплив на розвиток економіки держави та вибору майбутньої професії». Тренери: Матвійчук Алла Віталіївна - спеціаліст вищої категорії, викладач біології та географії, Вінницький технічний коледж; Сомова Тетяна Василівна - спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, вчитель географії, економіки та фінансової грамотності КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР»; Куба Зінаїда Олександрівна - спеціаліст першої категорії, вчитель географії КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів №10 ВМР»;
На заході були присутні учителі інформатики вінницьких ЗЗСО.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.