Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
23.02.2022

Про майстер-клас "Інтерактивні методи навчання іноземних мов"

   22 лютого 2022 року консультантка  ЦПРПП, к.п.н. Лановенко А.О  спільно з Громадською організацією "Освітній простір 2.0"  провели майстер-клас для педагогів-інтернів з іноземних мов на тему: "Інтерактивні методи навчання іноземних мов". 
   Молоді педагоги  ознайомились з різними формами та методами інтерактивного навчання (Лановенко А.О.), а також завдяки спікерам з ГО "Освітній простір 2.0"  к.п.н.Турчак В.В. та к.п.н. Солоїд О.В. вчителі-інтерни мали можливість застосувати  низку інтерактивних методів, таких як "енерджайзер", "мультфільм", "зміни позицію", "дискусія", "аргументування", проєктна робота, робота в парах та командах під час майстер-класу.Також учасники заходу ділились власними інтеактивними прийомами, які вони використовують під час уроків і кожен педагог поповнив свою скарбничку педагогічного досвіду цікавими  інтерактивними методами, які вони будуть використовуаати у своїй подальшій педагогічній діяльності. 
    
Останні новини
21.02.2022

Про семінар для вчителів історії

17.02.2022 р. відбувся семінар на тему: « Ефективне навчання історії – успішне ЗНО».
На основі « Звіту ЗНО- 2021» вчителі проаналізували типові помилки,які допустили учасники ЗНО -2021 в сертифікаційній роботі, врахували загальні висновки, в яких акцентовано увагу на важливість високого рівня сформованості історичних предметних компетентностей, що дає змогу виконати завдання на аналіз історичних джерел, систематизувати інформацію за вказаними ознаками.
Особливу уваги вчителям, на думку консультанта К.Маліцької, слід зосередити на урізноманітненні форм, прийомів формування хронологічної компетнтності, розвиток критичного мислення, візуалізацію навчального матеріалу, що створює образ епохи, періоду.
Останні новини
18.02.2022

Про онлайн-методичне об’єднання вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ.

17 лютого 2022 року для професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ проведено онлайн - методичне об’єднання за темою: «Сучасні інноваційні освітні підходи формування логіко-математичної компетентності дошкільнят молодшого віку».
Захід відбувся на базі КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» на платформі Google Meet.
Модератор методичного об’єднання вихователів молодших груп, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 3 ВМР» Наталія Кравчук підготувала методичний спіч «Через пізнання – до винахідництва», налаштовуючи учасників на плідну співпрацю, відповідно актуалізувавши знання педагогів щодо нових підходів формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної й дослідницької компетентності.
Спікер заходу Ніна Сокиринська, консультант КУ «ЦПРПП ВМР», розкрила зміст сенсорно-пізнавальної компетентності дошкільників в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти, її складові, особливості педагогічних впливів, що забезпечують сформованість сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької компетентності, форми організації пізнавальної діяльності дітей, участь батьків у формуванні сенсорно-пізнавальної компетентності дітей.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» Наталія Данильчук окреслила зміст та напрямки освітньої роботи з дошкільниками щодо формування логіко-математичної компетентності крізь призму інноваційних освітніх підходів та виконала практичні вправи з нейробіки, надала практичні поради педагогам.
Під час практичного блоку педагоги мали змогу ознайомитися із досвідом роботи вихователя КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» Лілії Грубої «Оптимізація перспективного тематичного планування освітньої роботи з сенсорно-пізнавального розвитку».
Креативним, цікавим та плідним для присутніх став майстер-клас «Використання фракталів для формування логіко-математичної компетентності дошкільників, організований вихователем Л.Грубою, вихователем-методистом Н.Данильчук, КЗ «ДНЗ №17 ВМР». А тематичний вернісаж дитячих та авторських робіт колективу закладу «Фрактальна геометрія природи» ознайомив учасників методичного об’єднання з результатами проведеної мистецької тематичної освітньої роботи з вихованцями.
Учасники заходу переглянули (за покликанням) інтегроване заняття з пріоритетом сенсорно-пізнавальних завдань для дітей молодшого дошкільного віку «Привітаємо Пеппу з Днем народження!»
В ході підсумково-аналітичного блоку педагоги обмінялися думками та враженнями.
Захід сприяв удосконаленню рівня теоретичної та практичної підготовки педагогів закладів дошкільної освіти щодо впровадження в освітній процес інноваційних освітніх методик з освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
До участі у заході долучилося 83 педагоги ЗДО.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» на сторінці «Професійні спільноти» Дошкільна освіта, у рубриці «Вихователі ЗДО».

 
Останні новини
17.02.2022

Про педагогічні зимові студії для асистентів вчителів

15 лютого 2022 року для професійної спільноти асистентів вчителів Вінницької міської територіальної громади консультантами КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською Катериною Володимирівною та Антонішиною Юлією Миколаївною було проведено зимові студії на тему «Інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами».
Юлія Миколаївна розповіла присутнім про основні аспекти співпраці з батьками дитини з ООП як постійними учасниками команди супроводу, наголосила, що ефективність роботи команди психолого-педагогічного супроводу та успішність розвитку дитини із особливими освітніми потребами безпосередньо залежіть від порозуміння між членами команди та зосередження на загальній меті.
Катерина Володимирівна звернула увагу учасників на питання розвитку критичного, мислення. Розглянула найпоширеніші стереотипи та когнітивні упередження, що заважають ухваленню раціональних рішень, призводять до хибних дій, поведінки, уявлень. Провела аналіз окремих когнітивних упереджень в контексті фахової діяльності вчителя.
Досвідом роботи із присутніми поділилися заступник директора КЗ «Вінницький ліцей N33» з навчально-виховної роботи Мишакова Лариса Миколаївна та асистенти вчителів КЗ «Вінницький ліцей N33» Кльоцко Богдана Миколаївна та Зіньківський Леонід Леонідович.
Лариса Миколаївна розповіла колегам про організацію та розвиток інклюзивного навчання у КЗ «Вінницький ліцей N33», здобутки закладу та успіхи педагогів, ознайомила із заходи, які відбуваються в ліцеї. 
Богдана Миколаївна долучилася до практичної частини семінару. Слухачам було запропоновано розв‘язати педагогічні ситуації, що виникають у роботі з учнями із ООП. Також були проаналізовані педагогічні прийоми, форми та методи роботи.
Леонід Леонідович ознайомив слухачів із засобом альтернативної комунікації PECS. Для розуміння важливості використання PECS у роботі з немовленнєвими учнями учасникам семінару було запропоновано відчути себе такими учнями та спробувати пояснити своє бажання без використання мовних засобів комунікації. Потім це бажання було висвітлене за допомогою картинок PECS.
Захід сприяв розвитку професійної компетентності асистентів вчителів та поглибленню фахових знань.
Отримати додаткову інформацію можна на сторінці спільноти асистентів вчителів сайту КУ «ЦПРПП ВМР» (розділ «Інклюзивна освіта»).
Останні новини
16.02.2022

Про онлайн - методичне об’єднання вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ.

15 лютого 2022 року для професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ проведено онлайн - методичне об’єднання за темою: «Фольклорні скарби українського народу – шлях до розвитку художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників».
Метою заходу було підвищення рівня поінформованості педагогів про використання усної народної творчості задля формування художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників.
Захід відбувся на базі КЗ «ЗДО № 20 ВМР» на платформі Google Meet.
Модератор методичного об’єднання вихователів молодших груп, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 3 ВМР» Наталія Кравчук налаштувала учасників на плідну співпрацю, актуалізувала їхні знання про дитячий фольклор, його роль у розвитку та вихованні дитини, основні жанри та їхні особливості.
Спікер заходу Ніна Сокиринська, консультант КУ «ЦПРПП ВМР» розкрила зміст художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти, її складові, участь батьків у формуванні мовленнєвої компетентності дітей.
Вихователь-методист КЗ «ЗДО № 20 ВМР» Наталія Марченко окреслила зміст та напрямки освітньої роботи з дошкільниками щодо набуття ними мовленнєвої компетентності засобами українського фольклору та надала практичні поради педагогам.
Учасники заходу мали змогу ознайомитися із досвідом роботи вихователя КЗ «ЗДО № 20 ВМР» Олени Бриль «Використання скарбів українського народу як засобу формування мовленнєвої компетентності дошкільників».
Цікавою для присутніх стала інтелектуальна онлайн-гра-вікторина «Стежками усної народної творчості», організована Людмилою Коломієць, вихователем КЗ «ЗДО № 20 ВМР». Учасники заходу переглянули (за покликанням) інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань для дітей молодшого дошкільного віку «Весняні звуки у скриньку збираємо, зимоньку проводжаємо».
В ході підсумково-аналітичного блоку педагоги обмінялися думками та враженнями. До участі у заході долучилося 72 педагоги ЗДО.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» на сторінці «Професійні спільноти» Дошкільна освіта, у рубриці «Вихователі ЗДО».

 
Останні новини
11.02.2022

Про тренінг "Формування стресостійкості "Ти - твоя опора"" з педагогами ЗЗСО ВМТГ

Ознайомитись з основними психологічними детермінантами стресостійкості, пройти комплекс методів і прийомів, здатних підвищити стресостійкість, сформувати навички успішного подолання стресових ситуацій змогли педагоги ЗЗСО ВМТГ, прийнявши участь в онлайн-тренінгу «Формування стресостійкості «Ти – твоя опора»». Даний захід відбувся 10 лютого 2022 року. Проводила тренінг Жанна Воловодівська, психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР».

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

#лайфхаки для завуча

Навчально – методичні матеріали інноваційного проекту «Вінницький освітній ресурс НУШ»
  • Автор: Мельник Т.С.
  • Тип: Методичний посібник

Аннотація: Менеджеру освіти (а таким званням можна назвати директора школи, заступника, методиста, вчителя, класного керівника тощо) за своїми посадовими обов’язками щодня потрібно переглядати чи готувати багато документів. Проект «#лайфхаки* для завуча» - колекція оптимальних прийомів роботи в офісних програмах для них.
Дані методи – це лише власний досвід автора, і вони ні в якому разі не претендують на абсолютну істину. Для повного розуміння методик та прийомів роботи з даним програмним забезпеченням потрібно читати оригінальні інструкції, великі товсті спеціальні книжки та переглядати тематичні відео.
В 2018-2019 навчальному році дані матеріали були представлені на уроках Школи активного навчання, що діє при комунальній установі «Міський методичний кабінет» Вінницької міської ради на яких педпрацівники нашого міста отримували практичні поради з використання ІКТ в своїй діяльності.
В цій книзі я зосередився на можливостях популярного офісного пакету Microsoft Office. Зараз я найчастіше використовую 10 версію пакету, тому приклади та скріншоти, якщо це не оговорюється окремо, стосуються саме його.
На разі, робота не завершується. В наступному навчальному році ми продовжимо знайомитись з можливостями Microsoft Office, тому готується до випуску наступна книжка цієї серії.

Короткий зміст публікації#Лайфхак01 Масштабування сторінок. 6
#Лайфхак02 Де взяти апостроф?. 8
#Лайфхак03 Як швидко змінити величину шрифта?. 11
#Лайфхак04 Як зробити всі літери у виділеному фрагменті великими?. 15
#Лайфхак05 Що робити зі словосполученнями, які не можна розривати?. 15
#Лайфхак06 Як можна виділяти фрагменти тексту. 17
#Лайфхак07 Назва закладу завжди під рукою.. 18
#Лайфхак08 Створюємо шаблон наказу навчального закладу. 22
  • Готуємо сторінку.. 22
  • Де взяти Герб ?.. 23
  • Як помістити Герб точно посередині документа?.. 24
  • Пишемо назву навчального закладу.. 25
  • Пишемо реквізити навчального закладу.. 28
  • Пишемо слово НАКАЗ.. 29
  • Пишемо дату, місце створення та номер документу.. 29
  • Пишемо назву наказу.. 32
  • Створення констатуючої частини наказу.. 34
  • Створення розпорядчої частини наказу.. 34
  • Підпис документа.. 36
  • Приклад готового наказу.. 36
#Лайфхак09 Стврорюємо шаблон листа навчального закладу. 40
  • Відмінності в оформленні листа і наказу.. 40
#Лайфхак10 Друкуємо грамоти. 42
  • Як було раніше. 42
  • Готуємо шаблон грамоти .. 43
  • Готуємо базу даних про нагороджених.. 49
  • Застосовуємо злиття.. 50
  • Роздруковуємо грамоти.. 56
#Лайфхак11 Що таке брошура?. 59
  • Або А4, або А5.. 59
  • Окреслимо основні проблеми.. 61
#Лайфхак12 Створення тіла брошури. 62
  • Звідки береться текст. 62
  • Редагуємо текст.. 65
  • Позбавляємось лишніх невидимих символів форматування. 65
  • Виправляємо граматичні помилки. 67
  • Коректно розтавляємо розділові знаки. 68
#Лайфхак13 Створюємо ієрархію тексту за допомогою форматування. 68
  • Будуємо ієрархію тексту. 68
  • Будуємо ієрархію тексту. 69
  • Форматування за допомогою стилів. 71
  • Альтернативні методи форматування. 74
#Лайфхак14 Нумеруємо сторінки та оформляємо колонтитули розділів. 76
  • Для чого існують розриви розділів. 76
#Лайфхак15 Створюємо титульну сторінку. 79
  • Титулка з рамочкою. 80
#Лайфхак16 Вставка графічних елементів документа. 82
  • Таблиці.. 82
  • Векторні зображення.. 84
  • Картинки.. 84
  • Малюнок.. 85
  • Схеми.. 89
  • Діаграми.. 90
  • Впорядковуємо графічні об’єкти.. 91
#Лайфхак17 Створюємо зміст документу. 92
#Лайфхак18 Зноски та бібліографія. 95
  • Сторінкові зноски та кінцеві зноски.. 95
  • Список бібліографічних джерел.. 96
#Лайфхак19 Переддрукарська підготовка документу. 98
#Лайфхак20 Роздрук документів. 100
  • Роздрук малих брошур на струминному принтері. 100
  • Роздрук малих брошур на лазерному принтері. 106
  • Роздрук великих брошур.. 109
Посилання для скачування електронної версії публікації

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО