Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
29.08.2019

Про засідання секції старших медичних сестер закладів дошкільної освіти в рамках серпневої конференції 2019 – 2020 н.р.

23.08.2019 р. на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №31 Вінницької міської ради» відбулося засідання секції старших медичних сестер закладів дошкільної освіти в рамках серпневої конференції 2019 – 2020 н.р.
Тема: «Вдосконалення професійних якостей медичного працівника закладу дошкільної освіти»
Мета: Сприяти вдосконаленню професійних якостей медичного працівника закладу дошкільної освіти
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ
  • Організація та здійснення медичного обслуговування в закладах дошкільної освіти згідно чинного законодавства та нормативно – правових актів. (Медичний меседж)Гарник Л.П., начальник відділу дошкільної освіти та обліку дітей
Начальник відділу дошкільної освіти та обліку дітей Департаменту освіти ВМР Гарник Леся Петрівна наголосила, що медична сестра закладу дошкільної освіти У своїй роботі керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров'я та освіти України.
У зв’язку із скасуванням форми первинної облікової документації № 026/0 «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» наказ МОЗ від 26.01.2018 № 157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», з метою більшого охвату вакцинацією дітей, які зараховуються до закладів дошкільної освіти, відповідно статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», листа МОН, МОЗ від 06.09.2018 №1/9-537 05.2-11/235301 «Щодо напруженої епідемічної ситуації» та у зв’язку із реформуванням шкільно-дошкільної служби Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, на виконання листа МОЗ від 25.04.2018 №111-01/123 «Щодо форм медичних довідок для зарахування дітей до закладів дошкільної та загальної середньої освіти», наказу Департаментів охорони здоров′я та освіти Вінницької міської ради № 106/452 від 08.07.2019 р. прийом дітей до закладів дошкільної освіти потрібно здійснювати на підставі медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти (форма 0.86/о) та копії карти профілактичних щеплень (форма 0.63/0), завіреної сімейним лікарем.
  • Здійснення контролю за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів, контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини. (Методичний практикум)Бондарчук Л.В., методист з дошкільної освіти КУ «ММК»
Лариса Василівна зауважила, що Закон України «Про дошкільну освіту» визначає збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини як першочергове завдання розвитку, навчання і виховання наймолодших громадян країни.
Формування основ здорового способу життя у дітей дошкільного віку передбачає широке використання у процесі організації дитячої життєдіяльності в дошкільних навчальних закладах комплексу різних засобів, серед яких: гігієнічні фактори (режим харчування, сну, діяльності й відпочинку, гігієна одягу, взуття, приміщень, обладнання тощо), фізичні вправи (гімнастика, ігри, елементи спорту і туризму, праця), чинники природного середовища (повітря, сонце, вода).
  • Дотримання етичних норм і правил старшою медичною сестрою в ЗДО. (Медичний плейбек) Серебреннікова О.О., керівник МО старших медичних сестер Ольга Олександрівна звернула увагу присутніх на те, що заємовідносини у колективі, дотримання субординації, формування корпоративної культури та уникнення міжособистісних конфліктів — ці питання завжди актуальні для медичної сестри будь-якого закладу освіти. Адже від налагодження правильних взаємин між працівниками закладу, батьками, вихованцями, колегами, послідовності і злагодженості у роботі всіх ланок залежить своєчасність та якість надання медичної допомоги.
  • Опановування бурхливими емоціями при спілкуванні з колегами та батьками вихованців. (Паркан ідей)Бондарчук Л.В., методист з дошкільної освіти КУ «ММК», Серебреннікова О.О., керівник МО старших медичних сестер, старша медична сестра КЗ «ДНЗ №30 ВМР»
Під час проведення паркану ідей Ольга Олександрівна спонукала медичних сестер до активного обговорення питань щодо опановування бурхливими емоціями при спілкуванні з колегами та батьками вихованців. Виконання вправи «Розв’яжіть ситуацію» допомогло проаналізувати типові помилки педагогів, медичних сестер. А вправи «Підбери асоціацію» та «Рука дружби» підвищили самооцінку учасників шляхом презентації власного досвіду.

Результати: медичні сестри удосконалили рівень теоретичної і практичної підготовки з питання вдосконалення професійних якостей медичного працівника закладу дошкільної освіти». Основним досягненням зібрання стало те, що медичні сестри поділились досвідом та думками, висловили свої побажання; підняли проблемні питання.
Останні новини
28.08.2019

Про щорічну серпневу конференцію педагогічних працівників міста в 2019 році

29 серпня у Вінниці відбулась щорічна серпнева конференція педагогічних працівників міста. Центральною темою обговорення стало впровадження концепції «Нова українська школа», зокрема – щодо підготовки вчителів та матеріально-технічної бази шкіл до нових стандартів навчання.

Вже традиційно участь у конференції взяв міський голова Сергій Моргунов. «Забезпечення високого рівня надання освітніх послуг – це основа якісної освіти. Якщо говорити про завдання, то в першу чергу потрібно забезпечити реалізацію концепції Нової української школи, – каже Сергій Моргунов. – На придбання обладнання для створення умов для Нової української школи, Вінниця отримала державну субвенцію у розмірі більше 8 мільйонів гривень. З міського бюджету виділено ще 5 мільйонів. Хочу акцентувати увагу на тому, що коли батьки першачків 1 вересня прийдуть у школи і не побачать достатньої кількості, наприклад особистих шафок чи певного обладнання, потрібно пояснювати людям, що це не є упущенням чи то міської ради, чи обласної. Сьогодні по Україні потрібно забезпечити дуже багато класів згідно зі всіма вимогами цього закону. Лише у Вінницькій області більше тисячі перших класів. Потрібно пояснювати батькам, що виробник просто фізично не встигає виготовити все обладнання за такий короткий термін тощо».

Директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко відзначила, що реалізація концепції Нової української школи – одне з головних завдань, що стоїть перед освітянською галуззю.

«Нова українська школа – це доволі амбітна реформа Міністерства освіти і науки України. Її головною метою є формування компетенцій – вмінь, які отримує дитина і може практично застосувати їх не лише під час навчання в школі, а й протягом життя. Як результат - ми отримаємо абсолютно нове покоління української молоді, яке гордо заявить про нашу державу у світі. По Україні виділено один мільярд гривень на закупівлю необхідного обладнання для створення нового освітнього простору. Кошти направлені на закупівлю техніки, меблів і дидактичного матеріалу. На даний час по Вінниці вся необхідна техніка повністю доставлена у школи. Зараз відбувається поставка меблів та роздаткового матеріалу. Серед меблів, спеціальні парти, які можуть трансформуватись, шафи, дошки тощо», – зазначила Оксана Яценко.

Під час конференції міський голова наголосив на тому, що потрібно здійснювати жорсткий контроль за ефективністю проведення поточних і капітальних ремонтних робіт у закладах. Бюджет міста Вінниці на 2018 рік складає майже 5 мільярдів. П’ята частина зведеного бюджету міста направляється на освіту, це найбільший показник серед всіх галузей. Місто інвестує у реконструкцію закладів, модернізацію обладнання, капітальні ремонти, будівництво тощо».

Сергій Моргунов нагадав, що збільшився розмір коштів, направлених на харчування дітей у садочках. У минулому навчальному році у комунальних дошкільних закладах безкоштовно отримували харчування діти з родин учасників АТО. А в цьому році на сесії міської ради було прийнято рішення про поширення цієї програми на школи, тобто міський бюджет покриватиме витрати на харчування учнів із сімей захисників.

«Щодо проведення капітальних ремонтів та реконструкцій закладів, то з початку фінансової децентралізації, у 2015 році на ці цілі було виділено за рахунок бюджету розвитку 11 мільйонів. У 2016 році - 43 мільйони і у 2018 році – 72 мільйони - і це без врахування коштів інвесторів. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман поставив завдання, щоб до 2020 року ліквідувати черги у садочках по Україні. Ми працюємо в цьому напрямку системно. В минулому році було відкрито дитячий садочок в районі «Академічний» на сім груп, на початку цього року - дошкільний заклад по вулиці Антонова на 10 груп. На разі будуються чотири дитячих садочки за кошти інвестора: на вулицях Покришкіна, Ватутіна, Трамвайна, Замостянська. Будується школа в мікрорайоні «Поділля». Дуже важливим питанням є енергоефективність закладів освіти. Термомодернізація вже дає в багатьох закладах досить серйозний результат – економія від 25 до 35 %», – каже Сергій Моргунов

Резолюція серпневої конференції педагогічних працівників м. Вінниці 27.08.2019 р. "Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Вінницької міської ОТГ у 2018/2019 навчальному році та завдання на 2019/2020 навчальний рік"
 
Взято з сайту https://www.myvin.com.ua
Останні новини
28.08.2019

Про серпневе методичне об’єднання вчителів іноземних мов на тему: «Інноваційна діяльність у формуванні готовності вчителів іноземних мов у контексті реформування освіти»

3 cерпня 2019 року на базі КЗ «Гуманітарна гімназія №1 ВМР» відбулось серпневе методичне об’єднання вчителів іноземних мов на тему: «Інноваційна діяльність у формуванні готовності вчителів іноземних мов у контексті реформування освіти». Вчителі іноземних мов закладів загальної середньої освіти:КЗ: «ЗШ ІІ-ІІІ ст.№31 ВМР» - Кравчук Г.Д. (керівник МО вчителів іноземних мов), «СЗШ І ст. з погл.вивч.іноз.мов №25 ВМР» - Горлей Н.В.«НВК: ЗШ І-ІІІ ст. - гімназія №30 ВМР» - Соловей М.М. та Побережна Л.О.(члени творчої групи вчителів іноземних мов), «НВК:ЗШ І-ІІІст.-гімназія №6 ВМР» - Качур В.О. (переможець міського,обласного,Всеукраїнського (ІІІ місце) конкурсу «Вчитель року – 2016»), методист з навчальних дисциплін КУ «ММК»- Пелішенко Г.Ф. виступили на теми:
  • «Про організацію освітнього процесу в закладах загальної освіти.Інтегративна стратегія професійного зростання вчителів іноземних мов у компетентнісно зорієнтованому методичному просторі»,
  • «Аналіз стану викладання іноземних мов за 2018-2019 н.р. за результатами ЗНО з англійської мови.Мета і головні компоненти Концепції Нової української школи»,
  • «Навчання заради міжкультурної комунікації.Актуальність міського проекту «Спілкуємось англійською»,
  • «Створення білінгвального середовища в літньому мовному таборі на базі КЗ «СЗШ І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов №25 ВМР»,
  • Тренінг. «ЗНО – челендж:оптимізація процесу підготовки для досягнення максимального результату.Teaching Integrated Skills: Listening and Writing.»,
  • «Застосування принципів та методів холі стичної освіти для розвитку IQ,EQ та DQ на уроках іноземної мови».
Метою методичного об’єднання було показати дієві методи формування іншомовної комунікативної компетентності учнів загальної середньої освіти відповідно до засад Нової української школи.
Останні новини
28.08.2019

Про зустріч методистів з навчальних дисциплін КУ «ММК» із представниками МК(Ц) Вінницької області, курсантами КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»

Відповідно до угоди про співпрацю між комунальною установою «Міський методичний кабінет» м. Вінниці та комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» від 01.07.2019, що має на меті проведення спільних науково-методичних заходів, спрямованих на розвиток професійної компетентності керівних кадрів та педагогічних працівників закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, 10 липня 2019 року відбулася зустріч методистів з навчальних дисциплін КУ «ММК» із представниками МК(Ц) Вінницької області, курсантами КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».
Досвід роботи КУ «ММК» став предметом виступу Тетяни Дрозд, про атестацію педагогічних працівників закладів освіти міста розповіла Марина Федчишена, результати міського проекту «Цифрові технології як засіб підвищення інтересу до читання» представила Катерина Нарольська, «Інноваційний проект «Вінницький освітній ресурс НУШ» анонсувала Клавдія Маліцька. Численні запитання гостей стали свідченням їхньої зацікавленості. Зустріч завершилася жвавим обговоренням перспектив розвитку методичної служби та партнерських взаємин закладів та установ освіти, відтак висловлюємо вдячність за співпрацю завідувачеві кафедри управління та адміністрування КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», доктору педагогічних наук, професору Василенко Надії Володимирівні.
Останні новини
02.07.2019

Про підсумки чемпіонату з різних видів спорту серед вихованців закладів дошкільної освіти «Старти надій - 2019»

Відповідно до наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради від 24.04.2017 р.№ 221, на виконання Програми розвитку освіти міста на 2013 – 2020 роки, з метою сприяння комплексної реалізації широкого кола оздоровчих та спортивно – виховних заходів, розвитку фізичних здібностей, спортивних досягнень, виховання стійкого інтересу дітей дошкільного віку до активної рухової діяльності, у період з 22.04.2019 до 14.06.2019 проводився чемпіонат з різних видів спорту серед вихованців дошкільних навчальних закладів «Старти надій» у три тури.
Перший тур проходив з 22.04.2019 до 10.05.2019 р. у кожному закладі дошкільної освіти в різних формах фізкультурно-оздоровчої роботи: загальномасові спортивні виступи, фізкультурні свята і розваги, змагання з різних видів спорту (вело змагання, з шахів, боулінгу, настільного тенісу, шашок, городків, серсо, міні-футболу, зі спортивного танцю, тощо) у яких взяли участь 1196 дітей старшого віку.
У ІІ турі міських чвертьфінальних, напівфінальних та фінальних змагань з шахів, настільного тенісу, елементів баскетболу та в довільних виступах зі спортивного танцю взяли участь 247 вихованців із 42 дитячих садків, який проходив за робочою програмою:
 
ШАХИ (прийняло участь 37 дошкільнят, з них 11 дівчаток, 26 хлопчиків)
¼, фіналу змагань з шахів (22.05.2018 р., КЗ «ДНЗ №57 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №1,№2, №3, №5, №6, №11,№14,№16, №17, №20, №21, №27, №28, №34 , №35, №37, №38, №39, №43, №46, №47,№51,№57,№59,№72,№73,№50.
½ фіналу змагань з шахів (29.05.2018 р. КЗ «ДНЗ №57 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №11, №14, №16, №20, №21, №31, №35, №37, №38, №46, №47, №72.
Фінал (30.06.2018 р. КЗ «ДНЗ №57 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №21, №31, №37, №38, №46

Настільний Теніс (прийняло Участь 5 Дошкільнят, З Них 3 Дівчаток, 2 Хлопчиків)
ІІ тур (21.05.2019 р., КЗ «ДНЗ №6 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО № 6, 37,57.
ІІІ тур (28.05.2019 р., КЗ «ДНЗ №6 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №6, 37, 57

Баскетбол (прийняло Участь 23 Дошкільнят, З Них 10 Дівчаток, 13 Хлопчиків)

¼ фіналу змагань з баскетболу (20.05.2019 р., КЗ «ДНЗ №11 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №2, №6, №7, № 11, №15, №20, №21, №27, №35, №39, №46, №57, №58, №67, №77
½ фіналу змагань з баскетболу  (22.05.2019 р., КЗ «ДНЗ №11 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №6, №7, №27, №35, №39, №57, №58, №67, №77
Фінал ( 24.05.2016 р., Місце проведеня: КЗ «ДНЗ №11 ВМР»)
  • Учасники: вихованці ЗДО №6, №7, №39, №77

Довільні виступи зі спортивного танцю (прийняло участь 19 команд – 182 дитини, 16 хлопчиків, 166 дівчаток.)

06.06.2019 р.,  КЗ «ДНЗ 7 ВМР»
  • Учасники: вихованці ЗДО №1, №6, №7, №9, №11, №15, №18, №20, №23, №25, №30, №37, №51, №57, №60, №61, №72, №75, №77.

Закриття чемпіонату відбулось у вівторок, 25.06.2019 на базі спортивного майданчика КЗ «ДНЗ №11 ВМР»
Ведучі привітали усіх, хто зібрався на чудовому святі, на урочистій церемонії закриття чемпіонату з різних видів спортивних ігор серед вихованців закладів дошкільної освіти міста Вінниці, який показав що наші дошкільнята сильні, мужні, вольові, витривалі, розумні, кмітливі, завзяті та веселі. На свято до переможців чемпіонату та їхніх уболівальників завітали улюблені герої мультфільму - Леді Баг та Суперкіт, які забавляли дітвору веселими іграми, флешмобами: віталочка «Привіт», «В здоровому тілі, здоровий дух», «Ти зірка». Начальник відділу дошкільної освіти і обліку дітей Департаменту освіти Вінницької міської ради Леся Гарник та методисти з дошкільної освіти Комунальної установи «Міський методичний кабінет» Лариса Бондарчук, Ніна Сокиринська нагородили переможців чемпіонату дипломами та медалями.
За результатами фінальних змагань з шахів 
І місце вибороли:
серед дівчаток – Гаврилова Марія, КЗ « ДНЗ № 21 ВМР»;
серед хлопчиків - Перепелиця Юрій, КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»;

ІІ місце: ​
серед дівчаток – Альохіна Єлизавета, КЗ «ДНЗ № 31 ВМР»;
серед хлопчиків – Стороженко Володимир КЗ «ДНЗ № 38 ВМР»;

ІІІ місце:
серед дівчаток - Савчук Анна, КЗ «ДНЗ № 16 ВМР»
серед хлопчиків – Литвинюк Вячеслав, КЗ «ДНЗ № 37 ВМР».
За результатами фінальних змагань Баскетбол 
І місце:
  • серед дівчат - КЗ « ДНЗ № 7 ВМР» Гордієнко Софія,
  • серед хлопчиків - Кульчицький Влад, КЗ «ДНЗ №7 ВМР»;
ІІ місце -
  • Кравцова Катя, КЗ «ДНЗ № 58 ВМР»;
  • серед хлопчиків - Літвінчук Андрій, державна установа « ДНЗ (ясла-сад) № 39 комбінованого типу (м. Вінниця) Національної поліції України»
ІІІ місце:
  • Гречка Злата, КЗ «ДНЗ № 77 ВМР»;
  • Грищенко Данііл, КЗ « ДНЗ № 77 ВМР».

За результатами фінальних змагань з настільного тенісу змагались 5 учасників із КЗ: «ДНЗ № 6 ВМР», «ДНЗ №37 ВМР», «ДНЗ №57 ВМР».
І місце
  • серед дівчаток: КЗ «ДНЗ № 6 ВМР» - Шабатура Аріна ,
  • серед хлопчиків: КЗ «ДНЗ № 6 ВМР»- Гаврищук Макар;
ІІ місце
  • Палащук Анастасія, КЗ «ДНЗ №57 ВМР»
  • серед хлопчиків: КЗ «ДНЗ № 57 ВМР» - Матюшин Влад.
III місце 
  • Смірнова Анна, КЗ «ДНЗ № 37 ВМР»

За результатами фінальних змагань у довільних виступах зі спортивного танцю взяли участь 182 вихованця.
За результатами І місце вибороли:
  • КЗ «ДНЗ № 7 ВМР» – у номінації «Фітнес-аеробіка» з композицією «Strong team»
  • КЗ «ДНЗ № 30 ВМР»– у номінації «Аеробіка» з композицією «Весела прогулянка»
  • КЗ «ДНЗ № 60 ВМР»– у номінації «Черлідинг» з композицією «Драйв-денс»
ІІ місце:
  • КЗ «ДНЗ № 15 ВМР»– у номінації «Черлідинг» з композицією «Barbie girl»
  • КЗ «ДНЗ № 25 ВМР»– у номінації «Художня гімнастика» з композицією «Кошенята-бешкетники»
  • КЗ «ДНЗ № 51 ВМР» – у номінації «Ритмічна гімнастика» з композицією «Веселі вправи»
  • КЗ «ДНЗ № 57 ВМР»- у номінації «Зумба» з композицією «Zumba girl»

ІІІ місце:
  • КЗ «ДНЗ № 9 ВМР»– в номінації «Художня гімнастика» з композицією «Цукерочки»
  • КЗ «ДНЗ №23 ВМР»– в номінації «Черлідинг» з композицією «Діти України»
  • КЗ «ДНЗ № 77 ВМР»– в номінації «Фітбол-гімнастика» з композицією «Запальні Солохи»

За високі показники в удосконаленні системи фізичного виховання дітей, залучення їх до активної рухової діяльності, за найбільшу кількість учасників в різних видах змагань та здобутих перемог колективи ЗДО - № 6,7, 9,15, 16, 21, 23, 25,30, 31,37,38,39,46,51,57,58,60,77 нагороджені грамотами та подарунками.
За зайняті призові місця колективи закладів дошкільної освіти № 6,7, 9,15, 16, 21, 23, 25,30, 31,37,38,39,46,51,57,58,60,77 нагороджені грамотами та подарунками.
Заохочувальні призи отримали:
  • за найбільшу кількість здобутих перемог – три перших місця у змаганнях з баскетболу та спортивних танців КЗ «ДНЗ №7 ВМР»;
  • за виборених три других місця у змаганнях з тенісу, спортивних танців отримує КЗ «ДНЗ №57 ВМР»;
  • за зайнятих два перших місця у змаганнях з тенісу КЗ «ДНЗ №6 ВМР».
  • за активну участь в організації та проведенні чемпіонату 2019 приз також отримав КЗ «ДНЗ №11 ВМР».
Після нагородження переможців, почесне право виносу прапора чемпіонату «Старти надій», надано юним спортсменам, які вибороли І місця у змаганнях з шахів, настільного тенісу, баскетболу.

Чемпіонат з різних видів спорту «Старти надій – 2019» вважається закритим.
До наступних зустрічей!
 
Останні новини
02.07.2019

Про семінар вихователів-методистів ЗДО міста Вінниці на тему «Формування екологічно-доцільної поведінки дошкільників у процесі взаємодії з об’єктами навколишнього середовища»

12 червня 2019 року  на базі КЗ «Дошкільний навчальний заклад №31 Вінницької міської ради» відбувся семінар вихователів-методистів ЗДО міста Вінниці нп тему: «Формування екологічно-доцільної поведінки дошкільників у процесі взаємодії з об’єктами навколишнього середовища»
Мета: моделювання системи інтегрованих сучасних освітніх технологій, з метою виявлення діалогу учасників освітнього процесу з природою.
Робоча програма заходу
Організаційний блок
Під час зустрічі педагоги мали змогу оцінити виставку «Наші досягнення», переглянути виставку методичних напрацювань (проекти, фотовернісажи, практичні матеріали), мали змогу ознайомитись з матеріалами участі колективу у Всеукраїнських акціях, конкурсах, оглядах, тематичних днях.
Протягом вітального слова завідувач КУ «ММК» Москальчук Н.І. наголосила, що у дошкільному віці помітно підвищується можливість пізнавальної діяльності, зростає пізнавальна активність дітей, яка може бути реалізована через пошуково-дослідницьку діяльність. Адже, саме цей вид діяльності вдало поєднує чутливість і діяльність, які є основою розумового розвитку дошкільника. У ході дослідницько-пошукової діяльності вихователь спільно з дітьми може досліджувати явище або об’єкти, змінювати умови їх існування, ситуації та засоби дослідження.
Протягом вітального слова методист КУ «ММК» Бондарчук Л.В. наголосила, що організація освітнього простору в дошкільних закладах повинна базуватись на моделі особистісно орієнтованої взаємодії педагогів з вихованцями, яка дає змогу дітям реалізувати свої пізнавальні потреби. Ефективність освітнього процесу безпосередньо залежить від емоційного забарвлення діяльності, чуттєвого досвіду, усвідомлення кожною дитиною своїх можливостей. Це невід’ємні складові освітнього процесу.
Протягом вітального слова завідувач закладом Дацюк Н.В. наголосила, що впроваджуючи інноваційні технології з екологічного виховання в дошкільному навчальному закладі було створено країну «Екологознай». Система роботи побудована на блочно-модульні підходи. До складу країни входить 22 природничо-дослідних модуля, які умовно поділено на три блоки: екологічний, які пробуджують бажання творити навколо себе красу, народознавчий («Музей під відкритим небом»), здоров’язберігаючий («Сад відчуттів»). Основні завдання проекту: формування формування навичок та принципів екологодоцільної поведінки в природі, культурі спілкування з оточуючим середовищем, розвиток естетичного та емоційного ставлення до природи.
Теоретичний блок
Методист ВОСЮН Іваскевич Г.Л., підкреслила, що провідною умовою реалізації завдань екологічної освіти є екологізація освітнього процесу. Це неперервна система взаємопов’язаних, збалансованих способів корекції сприймання і оцінки поведінки в ній.
Вихователь-методист закладу Слива Л.П., розкрила нові підходи до екологічної освіти, які спрямовані на не надання готової інформації, а на активне здобуття і застосування її у повсякденному житті. Головним завдання створення екологічної країни є навчити дітей впізнавати у природі вивчені живі об’єкти,бачити ознаки їх пристосування до умов існування, пояснювати екологічне значення.
Практичний блок
Під час подорожі по країні «Екологознай» учасники семінару мали змогу:
прийняти участь у майстер-класі «Мереживо – найпрекрасніша імітація природи»;
поринути у гру-подорож «Парничок-захисничок» (вихователі Короленко Н.М., стрілець О.М.), в якому діти старшого дошкільного віку провели екскурсію, розповіли про різні види парників, яких вони працюють, продемонстрували, як легко за допомогою умовної мірки посіяти чорну редьку;
відправитись у квест-подорож «Школа юного лісника» (вчитель-логопед Горобець Т.Л.), дошкільники спеціалізованої групи для дітей з вадами мовлення, мовлення мали змогу порівняти пахощі м’яти та меліси, виконати логоритміку біля чебриця, позбирати шишки, якими можна зробити масаж;
стати учасниками, разом з дітьми середнього дошкільного віку, геокешингу «Експедиція екологів-дослідників» (вихователь Коломацька Н.І.).
Дошкільники шукали частини карти, виконували різні завдання, які підготувала їм природа і «таємні агенти».
Вихователі-методисти міста стали учасниками квесту «Екологічний всюдихід». Подорож почалась з вправи-руханки «Погода в Україні», продовжилась серією зупинок «Незвичні назви. Кросворд», «Рослини з легенд», «Екзотичні фрукти», «Хто це? Що це?». Квест спонукав педагогів працювати в команді, задля досягнення загального результату.
Аналітичний блок
За результатами проведеного семінару учасники висловили свої позитивні враження від роботи, відзначаючи, що динамічна, різноманітна та інтерактивна форма проведення семінару є наочним прикладом, як можна будувати роботу з педагогами.
 

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Професійна спільнота вихователів ЗДО

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2025 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО