Про заняття в рамках міської школи «Стажер – вихователь «Дебют» відбулось на тему : «Фізкультурно-оздоровча робота в закладі дошкільної освіти»
21.03.2019 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» (дошкілля) на базі КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» в рамках міської школи «Стажер – вихователь «Дебют» відбулось заняття на тему: «Фізкультурно-оздоровча робота в закладі дошкільної освіти».
Відкрила захід методист кабінету з дошкільної освіти КУ «ММК» Л.Бондарчук, яка зробила експрес-аналіз нормативно-правового забезпечення фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах дошкільної освіти. Увагу молодих педагогів було акцентовано на Інструктивно-методичних рекомендаціях МОН України від 02.09.2016р. № 1/9-456.
Н.Сокиринська, методист з дошкільної освіти КУ «ММК» звернула увагу вихователів на арсенал оздоровчих методів та технологій, що використовуються в закладах дошкільної освіти. Надала методичні рекомендації щодо планування роботи та створення сприятливих умов для збереження фізичного та психологічного здоров’я дітей.
Керівник школи, вихователь-методист КЗ «ЗДО № 73 ВМР» Олена Маричева, звернула увагу слухачів на взаємодію з батьками вихованців під час організації та проведення різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» Лілія Довгань презентувала досвід роботи закладу з питань оздоровлення та збереження здоров’я малюків.
Під час практичної частини заходу педагоги мали змогу переглянути інтегроване заняття з використанням оздоровчих технологій: фітомодуля, елементів стоун-терапії, кольоротерапії, сольової анамації.
Чудові методи щодо збереження власного психічного здоров’я для усіх присутніх презентувала психолог КЗ «ДНЗ № 37 ВМР», Туркот Наталія під час майстер-класу «Техніки збереження здоров’я».
Про майстер-клас для практичних психологів ЗДО на тему «Формування соціального досвіду у дітей з порушенням зору шляхом створення цілісних образів завдяки активізації та розвитку збережених аналізаторів»
27 березня 2019 року у КЗ « ДНЗ № 60 ВМР» відбувся майстер-клас для практичних психологів дошкільних навчальних закладів на тему «Формування соціального досвіду у дітей з порушенням зору шляхом створення цілісних образів завдяки активізації та розвитку збережених аналізаторів».
В теоретичному блоці презентувала роботу закладу з даного напрямку «Створення інноваційного освітнього середовища для дітей з порушенням зору в закладі дошкільної освіти» Станіславчук І.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 60 ВМР». Також презентувала свою роботу практичний психолог Нідзельська З.І. «Розвиток збережених аналізаторів у дошкільників з порушенням зору».
З метою реалізації завдань активізації та розвитку сенсорних аналізаторів у дошкільників, формування соціальної компетентності дошкільників з порушенням зору в практичній частині учасники навчалися роботі з тактильними доріжками як одної з технік розвитку сенсорних аналізаторів дошкільника.
Про круглий стіл для вчителів початкових класів теми «Практичне застосування стратегій критичного мислення як засіб формування компетентностей молодших школярів»
19 березня 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Вінницької міської ради» проведений круглий стіл для вчителів початкових класів першої та другої кваліфікаційної категорії з теми «Практичне застосування стратегій критичного мислення як засіб формування компетентностей молодших школярів». До вступного слова були запрошені Лученко С.В., директор закладу, та Зима Л.Т., методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». Заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня Кучерук Л.Д. презентувала виступ «Технології критичного мислення». Під час практичної частини круглого столу учасники відвідали уроки вчителів:
Шеремети Я.В., з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» для учнів 1 класу;
Прибеги І.І., з літературного читання для учнів 3 класу;
Гонько Л.І., з літературного читання для учнів 4 класу.Практичний психолог закладу Ярута О.П. провела тренінгові заняття «Професійне самовдосконалення вчителя».
Про засідання школи молодого вихователя-методиста на тему: «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»
26.03.2019 року на базі КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» відбулося заняття міської школи молодого вихователя-методиста на тему: «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти».
Методист кабінету дошкільної освіти КУ «ММК» Бондарчук Л.В. ознайомила слухачів із основними законодавчими документами забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, вказала на основні засади Концепції Нової української школи.
Молоді спеціалісти ознайомились із методичними рекомендаціями щодо механізму здійснення наступності, форм взаємодії закладу дошкільної освіти та школи, розкритих методистом кабінету дошкільної освіти КУ «ММК» Сокиринською Н.Д.
Довгань Л.С., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» ознайомила присутніх з основними завдання підготовки дитини до шкільного життя, забезпечення її фізичної та психічної зрілості в закладі дошкільної освіти. Вона презентувала методичні матеріали, оформлені в методичному кабінеті на допомогу вихователям.
Молоді спеціалісти стали учасниками практичного заняття з обстеження готовності дітей до шкільного життя.
Слухачі школи набули нових знань, засвоїли теоретичні знання та практичні вміння щодо організації роботи з питань забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, що сприяло їхньому професійному зростанню, вмінню спрямовувати спільні зусилля на відповідність освітнього процесу вимогам Нової української школи.
Про майстер-клас для вчителів перших класів з теми «Методика проведення інтегрованого уроку. Освітня галузь «Я досліджую світ»
20 березня 2019 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д.І.Менделєєва Вінницької міської ради» проведений майстер-клас для вчителів перших класів з теми «Методика проведення інтегрованого уроку. Освітня галузь «Я досліджую світ»». До вступного слова були запрошені Стебньовська А.В., заступник директора з навчально-виховної роботи по школи І ступеня закладу, та Зима Л.Т., методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». Вчитель початкових класів Міхаліна Т.С. презентувала виступ «Інтегровані уроки в НУШ». Під час практичної частини майстер-класу учасники обговорювали відео-фрагменти уроків вчителів:
Богач Ю.Г., ранкова зустріч з теми «У світі казки»;
Мелащенко Н.М., з курсу «Я досліджую світ»;
Щур Т.В., з курсу «Я досліджую світ».Також до уваги учасників був представлений педагогічний практикум «Суперботи UA».
Про чергове засідання Школи молодого заступника директора закладу загальної середньої освіти м. Вінниці
27 березня 2019 року на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Вінницької міської ради» відбулося засідання Школи молодого заступника директора закладу загальної середньої освіти м. Вінниці. Участь у роботі взяли 12 заступників директорів з навчально-виховної та виховної роботи зі стажем роботи на цій посаді до 2 років та досвідчені заступники - наставники. Запропоновані до розгляду питання, а це «Використання ІКТ як запорука модернізації діяльності методичної служби ЗЗСО. Моніторинг освітньої діяльності» (О. П. Подорожняк, ЗЗСО №18), «Поточне та перспективне планування роботи. Річний план роботи закладу освіти» (О. А. Статкевич, ЗЗСО №23), «Участь ЗЗСО в експериментальній та грантовій діяльності, проектах та програмах різних рівнів» (І. В. Михайлова, ЗЗСО №27), «Нові підходи у роботі з обдарованими дітьми» (Н. П. Підлісна, ВМПДЮ), «Система забезпечення якості освіти: Інституційний аудит. Сертифікація вчителів» (О. М. Слушний, ЗЗСО №20), «Мотиваційна стратегія управління персоналом» (Т. М. Дрозд, КУ «ММК») викликали зацікавлення та активне обговорення.
Традиційно роботі Школи молодого заступника притаманні доброзичлива атмосфера спілкування, творчості, невимушеного й доречного обміну досвіду, налагодження професійної та особистісної комунікації. Дякуємо наставникам за численні поради, молодим управлінцям – за активність. Бажаємо всім успіхів!
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.