21 грудня 2021 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською К.В. було проведено вебінар на тему «Участь ЗЗСО в конкурсному відборі підручників для 9 класів». В заході взяли участь шкільні бібліотекарі та особи, відповідальні за оформлення результатів вибору підручників в ЗЗСО. Учасники були ознайомлені із переліками навчальних предметів, з яких друкуватимуться підручники для ЗЗСО в 2022 році, інструктивно-методичними матеріалами МОНУ та нормативною документацією, що регулює питання участі ЗЗСО у І етапі конкурсного відбору підручників. Інформаційна підтримка ЗЗСО з питань участі у конкурсному відборі відбуватиметься через електронну сторінку спільноти шкільних бібліотекарів (розділ "Конкурсний відбір підручників"). Презентацію на допомогу відповідальним за оформлення результатів вибору ЗЗСО можна завантажити тут.
Про заняття міської Школи молодого майстра (вихователі зі стажем роботи до 1р.)
21 грудня 2021 року в рамках роботи міської школи молодого майстра «Стажер-вихователь» «Дебют» консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» Ніна Сокиринська та Лариса Бондарчук в режимі онлайн, з використанням платформи Meet, провели вебінар на тему: «Сучасні форми організації освітнього процесу. Планування освітньої діяльності в ЗДО».
В ході вебінару обговорювалися питання щодо організації та методики проведення сучасних форм роботи з дошкільнятами, особливості планування та ведення ділової документації вихователя.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 73 ВМР» Олена Колосова поділилась досвідом роботи щодо планування та організації літературних проєктів в закладах дошкільної освіти та провела з молодими педагогами онлайн-анкетування щодо самоаналізу планування освітньої роботи з дітьми.
Під час онлайн-вправи на рефлексію вихователі мали змогу поділитись враженнями від заходу.
Про конкурс освітніх проєктів у дошкільній освіті ВМТГ
15-16 та 20 грудня 2021р. в рамках конкурсу освітніх проєктів у дошкільній освіті ВМТГ , який проводиться щорічно на виконання Програми розвитку освіти на 2013-2021р., в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбувся захист- презентація освітніх проєктів.
Конкурс проходив у ІІ тури за такими змістовими напрямками:
для керівників та вихователів-методистів ЗДО:
спільний проєкт (2 або більше ЗДО, інші інституції (батьківська громада, ЗЗСО, ВНЗ, громадські організації, тощо));
для педагогів:
організація освітньої роботи з дітьми (фізкультурно-екологічні, економічні, творчі, екологічні, інноваційні проєкти). До участі у конкурсі долучилося 25 ЗДО ВМТГ, які подали 24 проєкти.
У І турі конкурсна комісія ознайомилася з поданими матеріалами, провела оцінювання робіт. До участі у ІІ турі було допущено 22 проєкти.
Учасникам конкурсу було надано право вибору виду презентації освітніх проєктів (мультимедійна презентація; інформаційний стенд; виставка; демонстрація відеофільму, рекламного ролика; телепередача; гра (рольова, ділова тощо)).
Оцінювання проєктів здійснювалося відповідно до критеріїв, визначених Положенням конкурсу.
Результати конкурсу будуть висвітлені у наказі по ДО ВМР.
Заклади дошкільної освіти - учасники конкурсу будуть відзначені дипломами, переможці конкурсу - грамотами та подарунками.
Про проведення вебінару на тему: «Формування компетентностей учнів через використання ІКТ. AR та VR технології».
16.12.2021 року в режимі відео конференції ZOOM проведено вебінар за участю вчителів географії закладів загальної середньої освіти на тему: «Формування компетентностей учнів через використання ІКТ. AR та VR технології»
Модератором заходу була консультант «КУЦПРПП ВМР» Дідик А.П., спікером – вчитель географії КЗ "ЗОШ І-ІІІ ст. №20 ВМР" Шаповал Я.Ю.
Дідик А.П. акцентувала увагу на важливості формування компетентностей учнів на уроках географії та актуальності використання інформаційно – комунікаційних технологій.
Шаповал Я.Ю. презентував власний досвід використання AR і VR технології на уроках географії та продемонстрував учасникам заходу поетапне створення чат-боту.
Про методичне об"єднання вихователів середніх груп ЗДО ВМТГ
14 грудня 2021 року відбулося онлайн-методичне об’єднання вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти ВМТГ за темою: «Формування еколого - природничої компетентності дошкільників в закладі дошкільної освіти», в якому взяли участь 75 педагогів.
Захід відбувся на базі КЗ «ДНЗ №18 ВМР» на платформі Google Meet.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 30 ВМР», модератор методичного об’єднання вихователів середніх груп Оксана Артоуз ознайомила учасників із ключовими напрямами природничо-екологічної компетентності дошкільників, налаштувала учасників зібрання на плідну та творчу співпрацю.
Консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська розкрила зміст та завдання освітнього напряму «Дитина в природньому довкіллі» оновленого БКДО, акцентувала увагу на засобах та методах, які спонукають дітей до успішного пізнання природи, а також видах діяльності ( пізнавальна, ігрова, трудова та дослідницька); формах створення природничо – екологічної компетентності (заняття, екскурсії, тренінги, уроки практичного життя, цільові та повсякденні прогулянки, свята та розваги тощо); а також зазначила, що запорукою успіху формування навичок у дітей є правильна позиція педагога.
Вихователь КЗ «ДНЗ №18 ВМР» Ольга Басіста презентувала досвід роботи з формування у дошкільників 5 - го року життя еколого - природничих навичок. Учасників зібрання зацікавила одна із форм роботи - «Книга скарг природи», яка допомагає дітям вивчати екологічні проблеми та намагатися вирішити їх самостійно.
В ході практичного блоку присутні мали змогу переглянути (за покликанням) інтегроване заняття з дітьми на тему «У пошуках хмаринки».
«Релаксаційний дайджест» представила практичний психолог КЗ «ДНЗ №18 ВМР» Вероніка Шерстюк, розповіла присутнім про цікавинки в роботі, психологічне вигорання, яке часто супроводжує педагогів.
Тестування вихователів «Педагогічна навколосвітка» з розділу програми «Дитина в природному довкіллі» на тему: «Підвищення природо - екологічної компетентності педагогів» провела вихователь - методист закладу Олеся Коваль.
В ході підсумково-аналітичного блоку відбувся обмін думками та враженнями.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» у рубриці «Професійна спільнота вихователів ЗДО».
Про інформаційно-консультативну зустріч з учасниками конкурсу професійної майстерності «Вихователь року-2021»
10 грудня 2021року стартував другий етап щорічного конкурсу професійної майстерності серед вихователів ЗДО ВМТГ «Вихователь року-2021».
Цьогоріч виявили бажання взяти участь у конкурсних змаганнях 4 вихователі ЗДО ВМТГ, переможці першого етапу конкурсу, який проходив у ЗДО: Тетяна Снігур (ЗДО № 46), Алла Растопка (ЗДО № 47), Ірина Савчук (ЗДО № 59), Юлія Литвиненко (ЗДО № 60).
В актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбулася інформаційно-консультативна зустріч з учасниками, яку проводили представники ДО ВМР та консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради».
Відкривала зустріч начальник відділу дошкільної освіти та обліку дітей Департаменту освіти Вінницької міської ради Гарник Л.П., яка привітала учасниць з перемогою у І етапі конкурсу, подякувала за активну життєву позицію та побажала творчого натхнення, успіхів на шляху до перемоги.
Знайомство з учасницями відбулося під час самопрезентації.
Член оргкомітету Ніна Сокиринська ознайомила з умовами проведення конкурсу, критеріями оцінювання конкурсних випробувань, вимогами до конкурсних матеріалів.
Послідовність участі у конкурсних випробуваннях визначили жеребкуванням.
Оргкомітет та журі конкурсу щиро бажає учасницям впевненості у власних силах, віри у перемогу, позитивних емоцій та підримки колег.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.