Про зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи по початковій школі
18 січня 2022 року в рамках «Зимових педагогічних студій» для заступників директорів з навчально-виховної роботи по початковій школі ЗЗСО ВМТГ було проведено онлайн-засідання з теми «Актуальні питання організації освітнього процесу в початковій школі у ІІ семестрі 2021-2022 н.р. відповідно до вимог НУШ». В ході засідання консультант КУ "ЦПРПП ВМР" Юлія Антонішина обговорила з колегами питання ведення ділової документації, оцінювання, організації інтернатури в закладах освіти, добровільної сертифікації педпрацівників тощо. Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ Департаменту освіти ВМР Леся Діденко висвітлила дайджест питань роботи початкової школи, зокрема: оформлення документів про освіту здобувачів початкової освіти, ліцензування, організація харчування відповідно до нових вимог, інклюзивне навчання, робота з майбутнім контингентом. Спікер Олена Чернецька, заступник директора з навчально-виховної роботи по початковій школі комунального закладу «Вінницький ліцей №10» розповіла, як заступнику директора з початкового навчання підготуватися до інституційного аудиту. Людмила Лепетун, заступник директора з навчально-виховної роботи по початковій школі комунального закладу «Вінницький ліцей №12» ознайомила учасників заходу з організацією роботи з обдарованими дітьми у своєму закладі та, як голова журі, детально проаналізувала результативність участі у ХХІІ Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика (міський етап – зокрема вікова категорія -3-4 класи). Тренер та супервізор НУШ Марія Данилюк проінформувала про організацію та проведення супервізії у ЗЗСО. Підготовка до інституційного аудиту. Робота з обдарованими дітьми
18.01.2022 року в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбувся івент з вчителями фізичної культури в рамках «Зимових студій» на тему «Компетентнісний підхід на уроках фізичної культури».
В ході івенту було висвітлено питання щодо формування ключових компетентностей на уроках фізичної культури. Також проведено інтерктивну вправу, під час якої учасникам заходу було запропоновано визначити, на формування якої ключової компетентності спрямоване компетнтнісно-орієнтоване завдання, яке вони отримали.
Друга частина заходу пройшла у форматі конструктивного полілогу з питань організаціі та проведення «Гімназіади» в ІІ семестрі 2021-2022 н.р.
Організатором івенту була консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Альона Дідик. https://mmk.edu.vn.ua/fizychna-kultura
Про вебінар "Недискримінаційний підхід в освітньому просторі Нової української школи" для педагогів ЗЗСО ВМТГ
18 січня 2022 року Воловодівською Ж.О., психологом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» проведено вебінар «Недискримінаційний підхід в освітньому просторі Нової української школи». Педагоги закладів загальної середньої освіти ВМТГ, які були активними слухачами вебінару, розширювали своє уявлення про недискримінаційне вчителювання, чутливе вчителювання. Також обговорювалися базові принципи недискримінаційної комунікації в рамках уроку. Спікер Жанна Воловодівська презентувала базові репліки вербального оцінювання, які дозволяють зробити зауваження без зайвих образ, підтримати та надихнути кожного учня чи ученицю.
05 січня 2022 року відбулася онлайн-зустріч членів професійної спільноти шкільних бібліотекарів.
Під час практичної частини заходу консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською К.В. було проведено майстерку на тему «Порядок опрацювання електронних форм звітності».
Теоретична частина зустрічі проходила в форматі «питання-відповідь» і стосувалася порядку дій відповідального за оформлення вибору закладу підручників для 9 класу, нормативних підстав визначення кількості підручників для замовлення, алгоритму заповнення електронних форм вибору, інших аспектів організації роботи педагогічного колективу закладу під час конкурсного відбору підручників.
Інформаційні матеріали вебінару надіслані на електронні адресі членів професійної спільноти.
Про конкурс професійної майстерності "Вихователь року-21"
23 та 24 грудня 2021року в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбувся завершальний етап конкурсу професійної майстерності серед вихователів ЗДО ВМТГ «Вихователь року-2021».
Другий тур конкурсу проводився у три етапи:
перший етап – теоретичний;
другий етап – методологічний;
третій етап – практичний.
В ході теоретичного етапу : учасниці пройшли комп’ютерне тестування з питань теорії та методики виховання, дошкільної педагогіки, психології та нормативно-правових актів у галузі дошкільної освіти.
Методологічний етап включав захист-презентацію власного педагогічного досвіду учасниць та оцінювання творчих проектів «Представлення педагогічного досвіду».
Під час презентації було розкрито актуальність проблеми та сучасність розробок, рекомендації щодо використання досвіду номінанта, основні методи та прийоми організації дитячого колективу в контексті реалізації визначеної педагогічної проблеми, аналіз результатів власної професійної діяльності, з вказівкою змін в якості знань дітей, в оволодінні практичними уміннями і навичками, розвитку інтересу до знань. Опис досвіду роботи підтверджено додатками (розробками конспектів занять, виховних заходів). Запропоновані матеріали пройшли апробацію в закладах дошкільної освіти.
24 грудня журі конкурсу оцінювало творчі проекти учасниць «Представлення власного педагогічного досвіду» за темами: «Використання арт-терапії в корекційно- розвитковій роботі з ООП» (Снігур Т.О., КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»), «Екологічне виховання дошкільників як основа формування стилю життя направленого на довготривалий ощадливий розвиток людства» освіти» (Растопка А.І., КЗ «ДНЗ №47 ВМР»), «Територія рішень» ( розв’язання проблеми «Роль книги в житті дитини»» (Савчук І.П., КЗ «ДНЗ №59 ВМР»), «Розвиток логіко-математичних здібностейу дітей з використанням ігрових інноваційних технологій (Литвиненко Ю.В., КЗ «ДНЗ № 60 ВМР»).
Опис досвіду роботи учасниць конкурсу підтверджено додатками (розробками конспектів занять, виховних заходів). Запропоновані матеріали пройшли апробацію в закладах дошкільної освіти.
Практичний етап включав проведення навчальних занять з дітьми та майстер - класів, які 23 та 24 грудня члени журі переглянули у відео запису.
Учасниці представили на розгляд журі навчальні заняття за темами:
«Мандруй, спостерігай, пізнавай! Живи в гармонії з природою!», (Алла Растопка, вихователь КЗ «ДНЗ № 47 ВМР»);
«Подорож до чарівної галактики» (Тетяна Снігур, вихователь КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»);
«Надзвичайні пригоди в музеї книги» (Ірина Савчук, вихователь КЗ «ДНЗ № 59 ВМР»);
«Зустрічаємо Новий рік» (гра-стратегія) (Юлія Литвиненко, вихователь КЗ «ДНЗ № 60 ВМР».Усі заняття були ілюстрацією представленого досвіду роботи вихователів, їх творчого підходу щодо використання сучасних інноваційних технологій та здатності розробляти нові.
Учасниці провели майстер-класи «Я роблю це так…», за темами:
«Нетрадиційні техніки малювання, елементи арт-терапії» (Снігур Тетяна , КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»);
«Апсайклінг - мистецтво перетворення відходів» (Растопка Алла, КЗ «ДНЗ № 47 ВМР»);
«Переглянь буктрейлер - захопись книгою» (Савчук Ірина, КЗ «ДНЗ № 59 ВМР»);
«Новорічна ялинка - Адвент календар» (Литвиненко Юлія, КЗ «ДНЗ № 60 ВМР»).Конкурсні випробування оцінювалися відповідно до критеріїв, визначених Положенням конкурсу.
За рішенням журі визначено переможців:
І місце - «Вихователь року - 2021» - Растопка Алла Іллівна (КЗ «ДНЗ № 47 ВМР»);
ІІ місце - «Вихователь - майстер - 2021» - Литвиненко Юлія Володимирівна (КЗ «ДНЗ № 60 ВМР»);
ІІІ місце - «Вихователь - творець -2021» - Снігур Тетяна Олександрівна (КЗ «ДНЗ № 46 ВМР»); - ІІІ місце - «Вихователь - новатор -2021» - Савчук Ірина Петрівна
(КЗ «ДНЗ № 59 ВМР»).
Конкурсанти отримають грошові винагороди та грамоти Департаменту освіти ВМР.
Ми щиро вітаємо наших переможців та бажаємо наснаги, успіхів, творчого натхнення та подальшого професійного зростання.
Одним із видів роботи практичного психолога є психологічне консультування батьків. Задля набуття досвіду та практичних навичок консультативної роботи за ініціативи психолога КУ "ЦПРПП ВМР" Антоніни Рогаль 22 грудня 2021 року було проведено практикум для практичних психологів закладів дошкільної освіти на тему "Культура побудови ефективної комунікації психолога з батьками".
Фахівці ознайомилися з особливостями психологічного консультування, специфікою організації та проведення консультацій для батьків у дошкільному закладі. Аналізували найпоширеніші запити батьків. Практикували побудову діалогу на різні запити та спробували себе у ролі консультантів-психологів та батьків.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.