Про засідання Школи молодого практичного психолога ДНЗ «Робота практичного психолога ДНЗ з педагогами та сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах»
10.05.2017 року на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 67 Вінницької міської ради» відбулося заключне заняття Школи молодого спеціаліста практичних психологів ДНЗ на тему «Робота практичного психолога ДНЗ з педагогами та сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах».
Слухачі Школи ознайомилися з етапами проходження людиною кризових станів та методами психологічної допомоги на кожному етапі.
Відпрацьовували способи перетворення скарг, з якими приходять батьки та педагоги, на усвідомлення проблеми та формулювання запиту на психологічну допомогу.
У практичній частині заняття виконували ресурсні вправи «Шкала страху», «Пустий стілець», «Заземлення». Вчилися переводити увагу клієнтів з негативного досвіду минулого на ресурсні аспекти теперішнього стану та часу, з негативних думок на позитивні та конструктивні, враховувати типи сприйняття, характерні для людини (аудіальний, зоровий, кінестетичний) у підборі способів взаємодії з конкретною людиною.
Роботу Школи в 2016-2017 навчальному році було завершено виробленням емблеми та девізу нашої «Школи».
Про заняття міської Школи молодого вихователя на тему: «Використання сучасних ІКТ в роботі вихователя дитячого садка»
11 травня 2017 року на базі закладу «Дошкільний навчальний заклад №38 ВМР» відбулося заняття міської Школи молодого вихователя (2-й рік роботи) «Творення» на тему: «Використання сучасних ІКТ в роботі вихователя дитячого садка».
Педагоги переглянули відкритий перегляд заняття з розвитку пізнавальних здібностей дітей старшого дошкільного віку засобами пошуково - дослідницької діяльності з використанням ІКТ «Молочна лобораторія», взяли участь у роботі віртуальної лабораторії творчих ідей «ІКТ – в роботу дошкільного закладу», переглянули електронні посібники – переможці конкурсу «Кращий навчально-методичний посібник» у рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» загальноміського проекту «Ім’я в освіті міста». Прес-реліз заходу.
Про проведення міського етапу змагань «Нащадки козацької слави»
17 травня 2017 року на базі комунальних закладів: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №34 Вінницької міської ради» та «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради» відбулися міські змагання фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Нащадки козацької слави» у 2016-2017 н.р.. В заході взяли участь 20 команд загальноосвітніх навчальних закладів міста. Перемогу здобула команда комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 27 Вінницької міської ради»
Зведений протокол
міських змагань «Нащадки козацької слави»
(17 травня 2017 р)
16 травня 2017 року відбулося традиційне загальноміське свято «Ярмарок фахових сподівань», що презентувало досягнення педагогічної спільноти м. Вінниці у 2016-2017 навчальному році. Підведено підсумки міського конкурсу «Навчально-методичний посібник - 2017», володарями «Подільської Вікторії» стали:
Савчук Лариса Валентинівна, учитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради»;
Станіславчук Ірина Валеріївна, вихователь-методист, Лисенко Тетяна Петрівна, тифлопедагог, Антонюк Ірина Петрівна, вихователь, Нідзельська Зоя Іванівна, психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №60 Вінницької міської ради»;
Рублевська Тетяна Андріївна, завідуюча комунальним закладом «Дошкільний навчальний заклад №28 Вінницької міської ради».
Також відбулося нагородження переможців міських освітянських конкурсів та міських етапів обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів; відзначено педагогічні колективи та керівні кадри закладів освіти міста за вагомий внесок у методичну роботу.
Темою свята стали традиції та інновації. Тож бажаємо нашій великій освітянській родині, аби гармонійно поєднувалися мудрі, створені поколіннями традиції та сміливі, неординарні інновації.
Плідного завершення навчального року, безхмарного відпочинку, гарних вражень, креативних ідей. І нехай все нове, що приходить у наше життя, буде змінами виключно на краще!
Фото нижче взято з сайту myvin
Про круглий стіл (тренінг) для вчителів англійської мови на тему «Develop a passion for learning. If you do, you will never cease to grow».
04 травня 2017 року на базі КЗ «Гуманітарна гімназія ім.М.Пирогова №1 ВМР» відбувся круглий стіл (тренінг) для вчителів англійської мови на тему «Develop a passion for learning.If you do,ou will never cease to grow». Метою заняття було розвивати вербально-лінгвістичний та комунікативний види інтелекту учнів,уміння логічно викладати думки та вміння ефективно співпрацювати в групах,розвивати мовну здогадку,пам'ять, увагу,гнучкість вербального мислення.
Про проведення круглого столу для практичних психологів ДНЗ по темі «Інклюзивна освіта: виховання дітей з особливими освітніми потребами»
25 квітня 2017 року на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №46 Вінницької міської ради» відбувся круглий стіл по темі «Інклюзивна освіта: виховання дітей з особливими освітніми потребами». В засіданні круглого столу взяли участь Резнік С.Д., головний спеціаліст відділу дошкільної освіти та обліку дітей ВМР, Щеголева Т.А., методист з практичної психології та соціальної роботи КУ «ММК», Косніцька Н.А., голова ГО «Вінниця Даун Синдром», Савчак Н.С., практичний психолог Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь», Білінська А.О., консультант, практичний психолог ПМПК, практичні психологи дошкільних навчальних закладів, вихователі, асистенти вихователів інклюзивних груп.
В ході обговорення учасники ділилися цікавими власними наробками, розробленим дидактичним матеріалом та використанням вже відомих методик роботи з дітьми з синдромом Дауна.
Круглий стіл надав можливість практичним психологам збагатити свої теоретичні та практичні знання, поділитися успіхами та проблемами, які виникають у процесі супроводу інклюзивної освіти.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.