28 вересня у міському палаці мистецтв "Зоря" відбулися урочистості з нагоди Дня учителя. Освітян міста привітали голова Вінницької міської ради Моргунов С.А., директор Департаменту освіти Яценко О.В. та голова міської профспілки Соловей П.О. Приємною несподіванкою свята був виступ ансамблю директорів загальноосвітніх закладів міста. Нижче ви можете переглянути фотозвіт заходу.
Про педагогічні читання для молодих вчителів початкових класів з теми: «Навчання та розвиток молодших школярів на основі принципів В.О.Сухомлинського»
27 вересня 2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради» проведені педагогічні читання для молодих вчителів початкових класів з теми: «Навчання та розвиток молодших школярів на основі принципів В.О.Сухомлинського». До вступного слова були запрошені: методист з навчальних дисциплін Зима Л.Т., яка показала зв’язок творчості В.О.Сухомлинського з Концепцією Нової української школи, та заступник директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня Лепетун Л.В., познайомила з творчим колективом вчителів початкових класів, який впроваджує в навчально-виховний процес принципи роботи В.О.Сухомлинського. Учасники педагогічних читань мали змогу познайомитись з цікавими біографічними відомостями, які представила керівник школи молодого вчителя початкових класів Юрченко А.І. Молодий педагог Л.Рудницька презентувала використання принципів В.О.Сухомлинського в своїй діяльності. А потім працюючи у групах молоді вчителі, використовуючи ідеї В.О.Сухомлинського, створювали казки та презентували їх. Під час проведення заходу панувала творча атмосфера.
Про заняття в Школі активного навчання КУ « ММК» для вчителів правознавства на тему «Особистісно-орієнтований урок правознавства»
27 вересня 2017 року відбулося заняття в Школі активного навчання КУ « ММК» для вчителів правознавства на тему «Особистісно-орієнтований урок правознавства». В контексті особистіно-орієнтованого та компетентнісного підходів вчителі отримали консультацію з методики проведення практичного заняття «Праця неповнолітніх». Матеріали на сайті КУ «ММК»
Про Всеукраїнський семінар на тему «Global Values in the New Program» для вчителів англійської мови
21 вересня 2017 року на базі КЗ «СЗШ І ст.з погл.вивч.ін.мов №25 ВМР» відбувся Всеукраїнський семінар за участю методиста Катерини Шляміної видавництва «National Geographic Learning» на тему «Global Values in the New Program» для вчителів англійської мови. Метою семінару було показати новий підхід до філософії навчання,який ламає усталені стереотипи, та форми, методи, технології роботи, які не нав’язуються учасникам, а розкривають творчий потенціал як Майстра так і учасників.
Про майстер-клас на базі Вінницького технічного коледжу з питань фінансової грамотності, компетентності, ініціативності і підприємливості.
7 вересня на базі Вінницького технічного коледжу відбувся мастер-клас "Формування фінансової грамотності, компетентності, ініціативності і підприємливості при вивченні інформатики в загальноосвітніх навчальних закладах" для учнів 9 класів КЗ "ЗОШ І-ІІІ ст. №10 ВМР" та слухачів курсів при КВНЗ "ВАНО". Органзатори закладу: адміністрація Вінницького технічного коледжу, учитель інформатики "ЗОШ І-ІІІ ст. №10 ВМР" Кольчак Алла Всеволодівна, та завідувач відділу інформаційних технологій та видавничої діяльності Лесик Олександр Васильович. В рамках майстер-класу працювали станції: "Податки-це просто"," Бюджетні заморочки", "Кредитні таємниці", "Експрес оцінка", "Бізнесмен за чверть години" на яких тренери, викладачі циклової комісії економіки та фінансів ВТК, продемонстрували інтерактивні методи навчання під час вивчення фінансово – економічних дисциплін із застосуванням прикладних програм, які використовуються у повсякденному житті та в майбутній професійній діяльності. Захід сподобався учням та вчителям.
Учасники заходу відзначили високий рівень організації заходу. Повідомлення та фото на сайті ВТК.
Про кущові каскадні тренінги Школи активного навчання для майбутніх вчителів 1-х класів 2018-2019 н.р.
В період з 12.09.2017 по 19.09.2017 року пройшли кущові каскадні тренінги Школи активного навчання для майбутніх вчителів 1-х класів 2018-2019 н.р. щодо основних концептуальних засад Нової Української школи та Державного стандарту початкової освіти з теми: «Ранкова зустріч». Тренінги відбувалися за таким графіком:12 вересня 2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Вінницької міської ради», 14 вересня 2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. Михайла Коцюбинського Вінницької міської ради», 19 вересня 2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради».
До вітального слова на кущових тренінгах була запрошена головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ Департаменту освіти ВМР Діденко Леся Миколаївна, яка проінформувала вчителів про хід пілотування впровадження Нового державного стандарту на Всеукраїнському та обласному рівнях. Під час тренінгів вчителі ознайомились зі складовими «Ранкової зустрічі», отримали навички участі та методичні поради щодо проведення подібних заходів. Також вони мали змогу самостійно, працюючи в групах, розробити одну «Ранкову зустріч».
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.