Про «Педагогічний дебют» учасників міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2018»
08-09 лютого 2018 року відбувся «Педагогічний дебют» учасників міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2018».
Дякуючи конкурсантам, актова зала КУ «Міський методичний кабінет» Департаменту освіти Вінницької міської ради стала осередком креативних ідей та педагогічних інновацій. Члени журі та учасники Конкурсу мали можливість дізнатись історію кави та віртуально приготувати апетитний омлет, подумки вирушити до найближчого супермаркету або ж здійснити незабутні кругосвітні подорожі, пригадати історію математики та зібрати «рюкзак компетентностей» учня нової української школи, візуалізувати власну карту мрій та попрацювати над розвитком емоційного інтелекту, знайти витоки хмарочосів у будові звичайнісіньких кісток живих істот, пригадати улюблені дитячі казки й найрізноманітніші фразеологізми, написати вірші, уявити себе давньогрецькими богами, зробити фізкультхвилинку та випробувати себе акторами пантоміми, використати сучасні інформаційно-комунікаційні технології та запропонувати найоригінальніші використання звичайним предметам. І це не вичерпний перелік тем, запропонованих молодими вчителями.
Журі відзначило відповідальне ставлення учасників та належну професійну підготовку, творчий характер виконання завдань, гармонійне поєднання професійно значущих якостей та особистісних рис учасників.
Протоколи оцінювання розміщено на сайті КУ «ММК».
На черзі – конкурси «Фаховий іспит» та «Методичний практикум».
Всім учасникам бажаємо успіхів!
Про педагогічну майстерню для вчителів хімії тему: «Проблемні методи навчання як інструмент формування критичного мислення і розвитку продуктивної творчої діяльності»
24.01.2018 року на базі комунального закладу «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. – гуманітарно-естетичний колегіум №29 ВМР» відбулася педагогічна майстерня для вчителів хімії І та вищої кваліфікаційних категорій на тему: «Проблемні методи навчання як інструмент формування критичного мислення і розвитку продуктивної творчої діяльності».
Вчитель хімії Д’яченко Г.В. ділилась досвідом роботи, а саме використання проблемних методів навчання на уроках хімії (на різних етапах уроку).
Про роботу круглого столу присвяченого подіям Української революції
30 січня 2018 року учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, вчителі історії викладачі, студенти інституту історії, права та етнографії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з висоти років, відшумілих буремних подій Української революції, вшановували подвиг героїв Крут, як символ волевиявлення аж до самопожертви молодої генерації українського народу – мати власну Українську державу. Роботу круглого столу забезпечували директор інституту історії, права та етнографії доктор історичних наук, професор Зінько Ю.А. , доктори історичних наук, професор Миронюк І.М., професор Коляструк О.А., кандидат історичних наук Тучинський В.А.
Про відбірковий етап міського конкурсу молодих педагогів «Надія - 2018»
06 лютого 2018 року в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» Департаменту освіти Вінницької міської ради відбулась інформаційно-методична зустріч з учасниками Конкурсу.
З вітальним словом до присутніх звернулась завідувач КУ «ММК» Н. І. Москальчук, до роботи долучились методисти з навчальних дисциплін: Т. М. Дрозд висвітлила загальні питання організації та проведення конкурсних випробувань; К. П. Маліцька поділилась досвідом роботи, зокрема й щодо використання інтерактивних методів; Т. С. Мельник розповів про мистецтво самопрезентації та рекомендації щодо оформлення мультимедійної презентації.
Конкурсанти також познайомились із переможцем Конкурсу «Надія - 2017» Швець Оксаною Олександрівною, вчителем географії КЗ «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради», яка пригадала свої враження про конкурс та продемонструвала фрагмент «Педагогічного дебюту».
Представники оргкомітету відповіли на запитання конкурсантів.
Усміхнені й позитивно налаштовані, 20 учасників, що представляють заклади загальної середньої освіти №№ 1, 2, 3, 5, 6, 10, 11, 12, 13, 17, 19, 21, 22, 23, 29, 31, 33, 35, 36, ВТЛ, готуються до конкурсних випробувань.
Бажаємо всім успіхів!
Про конференцію та тренінг для учителів англійської мови «Harvard Teacher Training Conference»
26 cічня 2018 року на базі КЗ «СЗШ І ст. з погл. вивч. інозем. мов №25 ВМР» відбулась конференція та тренінг «Harvard Teacher Training Conference» за участю викладачів Тетяни Білан, Анни Плаксієнко, Крейтона Гарсона та Лілії Зінкевич на тему: «Top Effective Tools to Motivate 21-st Century Learner» для вчителів англійської мови. Метою семінару було показати новий підхід до філософії навчання,який ламає усталені стереотипи, та форми, методи, технології роботи, які не нав’язуються учасникам, а розкривають творчий потенціал як Майстра так і учасників.
Про змагання з кульової стрільби «Кубок Лялі Ратушної» серед закладів загальної середньої освіти м. Вінниці
Змагання з кульової стрільби «Кубок Лялі Ратушної» серед загальноосвітніх навчальних закладів м. Вінниці.19.01 2018 року на базі Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Л. Ратушної відбулися змагання з кульової стрільби на «Кубок Лялі Ратушної» серед загальноосвітніх навчальних закладів м. Вінниці. У змаганнях взяли участь 18 команд - 54 учасника. У складі команд були і дівчата. Перехідний кубок та І-ше місце виборола команда НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- гімназія № 30 ім. Т.Шевченка ВМР» у складі: Скакуна С.,Пархоменка І.,Роздольського Д., представник команди- Шевчук П.М.ІІ-ге місце виборола команда КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. № 32 ВМР».Склад команди: Кметюк О., Осіпов О., Шкробот Г. та представник команди – Панкевич В.В. За ІІІ-тє місце нагороджена команда НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія. № 23 ВМР» у складі Гуменюка Д., Дяченека П., Мороза О. та представника команди - Зацерковного П.М. Команди переможець та призери змагань нагороджені кубками , медалями та грамотами. Учасники та представники навчальних закладів дякують організаторам та суддям змагань за чітку організацію та професійне суддівство, спонсору змагань за кубки, медалі та грамоти. Всім учасникам змагань бажаємо нових перемог та рекордів.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.