22 серпня 2019 року на базі КЗ «ДНЗ №31 ВМР» відбулось секційне засідання музичних керівників та інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти у форматі студійного практикуму з проблеми «Формування креативної особистості дитини дошкільного віку у процесі музичного та фізичного виховання шляхом створення інноваційного середовища» в рамках серпневої Конференції педагогічних працівників Вінницької міської ОТГ
Учасники: Методист КУ «ММК» Бондарчук Л.В., керівник М/О музичних керівників ЗДО, музичний керівник КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Поліщук Л.М.; керівник М/О інструкторів з фізичної культури, фізінструктор КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Лазуренко Н.О.., музичні керівники та фізінструктори всіх закладів дошкільної освіти міста.
Робоча програма
І. Організаційний блок
1. Реєстрація учасників секційного засідання
II. Інформаційний блок
1. керівник М/О музичних керівників ЗДО, музичний керівник КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Поліщук Л.М. - познайомила учасників з темою та робочою програмою студійного практикуму.
2. методист КУ «ММК» Бондарчук Л.В. ознайомила учасників з рекомендаціями «Методичні умови реалізації завдань фізичного, музично-ритмічного, естетичного і психічного розвитку дітей дошкільного віку шляхом впровадження освітніх ліній «Хореографія», «Шахи» як варіативних складових БКДО.
В ході надання рекомендацій, які були викладені у формі дайджесту, Лариса Василівна ознайомила та запропонувала використовувати в роботі нові парціальні програми, рекомендовані МОН України, зокрема «Дитяча хореографія» (автор - Шевчук А.С.); «Мудрі шахи» ( програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи, автори - Семизорова В.В., Духновська О.І., Пащенко Л.Ю.); «Шаховими стежинами», програма та методичний посібник з навчання дітей гри в шахи (автори - Купрієнко В.І., Ходосенко В.І., Сандакова О.Д.); «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (автор – Єфименко М.М.); «горизонтальний пластичний балет (пластик-шоу)», програма з фізкультурно-корекційної роботи у дошкільних навчальних закладах за авторською естетико-оздоровчою системою (автори – Єфименко М.М., Мельниченко Ю.В.) та інші. Програми спрямовані на повноцінний цілісний розвиток особистості, передбачають урізноманітнення форм навчання та виховання дітей.
ІII. Практичний блок
1. Дидактично - методичні основи виховання художнього смаку та мистецтва танцю у процесі творчого та духовного розвитку через реалізацію освітньої лінії «Хореографія».(Студійний практикум «Дансполо». Керівник М/О музичних керівників ЗДО, музичний керівник КЗ «ДНЗ №67 ВМР»Поліщук Л.М.);
Керівник М/О музичних керівників ЗДО, музичний керівник КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Поліщук Л.М. у формі практикуму нагадала музичним керівникам основні завдання варіативної частини програми «Дитина» - «Хореографія». Тренінг з музичними керівниками був направлений на демонстрацію творчого підходу педагогів до поставлених завдань.
Поліщук Л.М. ознайомила учасників з власною системою роботи та провела з присутніми музично-рухові та рольові ігри: вправу-вітання «Добрий день», танок-гру «Передай другу», танок-гру «Роботи та зірочки».
2. Дидактично - методичні основи забезпечення повноцінного фізичного розвитку дитини через реалізацію освітньої лінії «Хореографія».
(Студійний практикум «Партерна гімнастика». Керівник М/О інструкторів з фізичної культури, фізінструктор КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Лазуренко Н.О).
Керівник М/О інструкторів з фізичної культури, фізінструктор КЗ «ДНЗ №67 ВМР» Лазуренко Н.О. продовжила розгляд варіативної частини програми «Дитина» - «Хореографія» та ознайомила з принципами проведення партерної гімнастики.
Під час проведення студійного практикуму інструктори з фізичної культури прийняли участь у виконанні вправ з партерної гімнастики.
3. методист КУ «ММК»- Бондарчук Л.В. надала присутнім інформацію про використання посібника освітньо–виховного проекту «Плекаймо майбутніх чемпіонів» у роботі ЗДО здоров’збережувального спрямування.
ІV. Аналітичний блок
1. Відкритий мікрофон «Обмін думками та враженнями» (методист КУ «ММК»- Бондарчук Л.В.)
Обмін думками пройшов на емоційно-піднесеному рівні. Педагоги висловлювались охоче та відверто. Відкрито ділилися власним досвідом та враженнями про побачене. Зокрема, учасникам зібрання дуже сподобались музично-рухові ігри, запропоновані музичним керівником КЗ «ДНЗ №17 ВМР» Щербацькою Н.С.
По завершені методичного об’єднання Бондарчук Лариса Василівна підвела підсумки та побажала усім творчої та натхненної роботи.
Отримані результати будуть використані для поліпшення якості проведення занять з музичного і фізичного виховання та засідань методичних об’єднань.