Про онлайн круглий стіл для заступників директорів з навчально-виховної роботи по школі І ступеня
18 грудня 2020 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Антонішиною Ю.М. спільно з головним спеціалістом відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ Департаменту освіти ВМР Діденко Л.М. було проведено онлайн- круглий стіл для заступників директорів з навчально-виховної роботи по школі І ступеня за темою «Завершення І семестру. Ведення шкільної документації НУШ», в якому взяли участь 34 заступники загальноосвітніх навчальних закладів. В ході заходу були розглянуті основні функції заступників, їх роль у розбудові НУШ. Учасники обговорили актуальні питання, які стосуються завершення І семестру та отримали рекомендації щодо проведення діагностичних робіт, оформлення свідоцтв досягнень учнів, ведення журналів тощо. Особлива подяка спікерам Лепетун Л.В., заступнику директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №12 ВМР»; Важовій О.Й., заступнику директора з навчально-виховної роботи по школі І ступеня «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ст.- гімназія №6 ВМР»; Воложаніній О.І., заступнику директора з навчально-виховної роботи «Спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 ВМР», які поділилися з колегами власним досвідом роботи та надали цінні практичні поради. Завантажити презентації: "1 клас", Лепетун Л.В., "2 клас", Важова О.Й., "3 клас", Воложаніна О.І.,"Завершення І семестру: ведення документації НУШ", Антонішина Ю.М. Посилання на відео.
Про заняття школи молодого вихователя-методиста в онлайн - режимі за темою «Організація роботи методичного кабінету закладу дошкільної освіти»
17.12.2020 року в рамках роботи міської школи молодого вихователя-методиста в онлайн - режимі (з використанням платформи Google Meet) проведено заняття за темою «Організація роботи методичного кабінету закладу дошкільної освіти». Консультант комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» Сокиринська Н.Д. надала інформаційний коментар до Примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти ( затвердж. Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 372).
Слухачі школи ознайомились з нормативними документами, які регламентують роботу методичного кабінету, завданнями та змістом роботи з педагогічними кадрами, структурно-функціональною моделлю методичного кабінету КЗ «ДНЗ № 37 ВМР», пам’яткою щодо компонентів освітнього простору методичного кабінету.
В процесі обговорення питань, молоді вихователі-методисти набули нових знань, засвоїли основні принципи діяльності та функції методичного кабінету закладу дошкільної освіти, що сприяло формуванню практичних навичок, потреби в самоосвіті та саморозвитку, упровадженню педагогічних знахідок, розвʼязанню педагогічних проблем.
18.12. 2020 року для вчителів громадянської освіти відбувся вебінар щодо оцінювання навчальних досягнень здобувачів з позиції компетентнісного підходу.
Консультантом К.Маліцькою було надано рекомендації щодо формування завдань практичного змісту, які не мають розгорнутих відповідей у підручнику з курсу « Громадянська освіта». Завдання( розміщені на сайті Центру, сторінка « Консалтинг») спрямовані на розвиток критичного мислення, поваги до прав і свобод людини, соціалізацію особистості , формування поведінкових установок, цінностей, громадянської позиції.
Про онлайн-консультацію практичного психолога КУ "ЦПРПП ВМР" з вихователями ЗДО, вчителями ЗЗСО на тему "Як запобігти емоційному та професійному вигоранню"
15 – 16 грудня 2020 року Воловодівська Ж.О., практичний психолог КУ «ЦПРПП ВМР» провела онлайн-консультацію з вихователями ЗДО та вчителями ЗЗСО на тему «Як запобігти емоційному та професійному вигоранню». В ході консультації надано рекомендації щодо удосконалення вміння пошуку шляхів для покращення психологічного здоров'я. Практичний психолог разом з учасниками дійшли висновку щодо усвідомлення важливості прийняття свого «Я» та формування позитивної установки.
Про вебінар для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти
15 грудня 2020 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською К.В. було проведено вебінар на тему: «Порядок забезпечення навчальною літературою за рахунок її перерозподілу між ЗЗСО». В заході взяли участь бібліотекарі ЗЗСО №№1-36. В ході вебінару були висвітлені питання про забезпечення підручниками ЗЗСО шляхом їх перерозподілу, а також надана інформація про актуальні курси, що сприяють росту фахового рівня бібліотекаря.
Про конкурс освітніх проектів у дошкільній освіті ВМОТГ
На виконання Програми розвитку освіти на 2013-2020 роки, відповідно до плану роботи департаменту освіти міської ради та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» та з метою підвищення ефективності управлінської діяльності, методичної роботи, освітнього процесу у закладах дошкільної освіти, підвищення мотивації менеджерів освіти і педагогів, створення науково-методичного простору для об’єднання педагогів з метою подальшої співпраці, надбання позитивного досвіду спільної розробки та організації освітніх заходів силами різних соціальних груп, у період з травня по грудень 2020р. проводився конкурс освітніх проектів у дошкільній освіті ВМОТГ.
На розгляд конкурсної комісії представлено 19 проектів із 12 ЗДО за змістовими напрямками:
для керівників та вихователів-методистів ЗДО:
управлінська діяльність та методична робота в закладі дошкільної освіти;
спільний проєкт (2 або більше ЗДО, інші інституції (батьківська громада, ЗЗСО, ВНЗ, громадські організації, тощо));
для педагогів:
організація освітньої роботи з дітьми (фізкультурно-екологічні, економічні, творчі, екологічні, інноваційні проєкти).
Члени конкурсної комісії ознайомилися з теоретичною частиною проектів та переглянули відеопрезентації проектів. Оцінювання проектів проводилося відповідно до розроблених критеріїв. 11.12.2020 року під час онлайн - засідання, з використанням платформи ZOOM, члени конкурсної комісії обмінялися думками та визначили переможців конкурсу.
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.