03.02.2022 р. класні керівники закладів загальної середньої освіти ВМТГ мали нагоду під час онлайн- семінару розглянути питання особливостей організації виховної діяльності в класі за умов дистанційного навчання.
До уваги учасників консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» К. Маліцькою були надані рекомендації щодо попередження нещасних випадків під час прогулянок на льоду, спроб зробити селфі чи організувати ігри на вагонах електропотягів. Особлива увага була звернута на проведення роботи з учнями, батьками щодо дотримання правил безпеки під час роботи в Інтернеті.
Рекомендації, методичні матеріали на сайті Центру ( Професійні спільноти>> основна і старша школа >>виховна робота>> класні керівники)
Про проведення Зимових педагогічних студій для вчителів іноземних мов ВМТГ
2 лютого 2022 року для спільноти вчителів іноземних мов Вінницької міської територіальної громади Качуром В., директором КУ "ЦПРПП ВМР" та к.п.н. Лановенко А., консультанткою КУ "ЦПРПП ВМР", було проведено Зимові педагогічні студії на тему: Актуальні питання організації навчання іноземних мов у ІІ семестрі 2021-2022 н.р.Зокрема на зустрічі розглядались питання підготовки до ЗНО з англійської мови у розрізі різних аспектів, а саме "ZNO:Use of English", "ZNO:Reading:Challenges and Solutions", "ZNO:Writing", які майстерно розкрили у своїх виступах спікери заходу: Зачинська Н., засновниця мовної студії "А+", співавторка посібника ZNO Leader Practice Tests Part 1, Побережна Л.О, учителька англ.мови КЗ "Вінницький ліцей №30 ім.Т.Шевченка", Липовська А.Ю, учителька англ.мови КЗ "Вінницький технічний ліцей". На зустрічі були обговорені попередні запити від вчителів про те, як правильно підписувати зошити і скільки їх потрібно учневі для навчання, як правильно писати "класна робота", "фінальне тестування" у 3-4 класах, які компетентності формувати на уроці та інше.
Всі матеріали заходу завантажені на сайті спільноти вчителів іноземних мов для більш детального ознайомлення.
Про мотиваційний актив "Досягнення ефективного психологічного супроводу освітнього процесу в розрізі реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі"
В рамках «Зимових педагогічних студій» на базі ХАБу «Місто Змістів» в форматі мотиваційного активу проведено зустріч з практичними психологами закладів загальної середньої освіти ВМТГ. Мета заняття: досягнення ефективного психологічного супроводу освітнього процесу в розрізі реалізації національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Жанна Воловодівська, психолог КУ «ЦПРПП ВМР», ініціатор зустрічі, запросила до активу з фахівцями Лілію Немаш, керівника громадської організації «Генерація ідей добробуту», психолога та Олександра Дубаса, магістра психології, психодрама-тренер, тренера групи психодрами у Вінницькій школі сучасних напрямків психотерапії, члена Асоціації психотерапетів та психоаналітиків України (АППУ), члена правління Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів. Практичні психологи вчилися визначати типи поведінкових реакцій на травмуючі ситуації та розробляли алгоритм їх попередження.
Про мотиваційний актив "Досягнення ефективного соціально-психологічного супроводу освітнього процесу в розрізі реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі"
У приміщені ХАБУ «Місто Змістів» відбувся мотиваційний актив «Досягнення ефективного соціально-психологічного супроводу освітнього процесу в розрізі реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і освітнього середовища у Новій українській школі». Захід організовано Воловодівською Жанною Олексіївною, психологом КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти ВМТГ. В рамках заходу проведено тренінг «Формування безпечного освітнього середовища НУШ: технологія ненасильницького спілкування». Тренінг провела Браніцька Тетяна Ромуальдівна доктор педагогічних наук, професор, практикуючий психолог, завідувач кафедри психолого-педагогічної освіти та соціальних наук КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».
Про онлайн-вебінар з вчителями зарубіжної літератури
28.01.2022 року в рамках «Зимових педагогічних студій» консультантка КУ «ЦПРПП ВМР» Тетяна Непочатенко провела онлайн-вебінар з вчителями зарубіжної літератури на тему «Розвиток критичного мислення в учнів. Технологія Mind Mapping: ознайомлюємося з основами».
В ході вебінару було розглянуто наступне:
- питання критичного мислення та важливості його розвитку в учнів;
- приклади методів та прийомів, які вчитель може застосовувати на уроках для розвитку критичного мислення в учнів;
- розкрито поняття «Mind Mapping», вимоги до складання інтелектуальних карт та особливості їх використання:
- короткий аналіз та можливості онлайн-сервісів, на яких вчителі мають змогу створювати «карти розуму».
Про педагогічний подіум для музичних керівників ЗДО ВМТГ
28 січня 2022 року для професійної спільноти музичних керівників ЗДО ВМТГ проведено міське методичне об’єднання за темою «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами музичного виховання у світлі вимог оновленої редакції програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» в онлайн-режимі.
Освітній захід проходив у форматі педагогичного подіуму, метою якого було:
- Підвищення професійної компетентності музичних керівників;
- удосконалення рівня теоретичних та практичних знань з питань формування творчих здібностей дітей в процесі музичної діяльності;
- презентація системи роботи з музичного виховання дошкільнят музичного керівника КЗ «ДНЗ №57 ВМР» Людмили Синіциної.
У заході взяли участь: консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Бондарчук Л.В. яка провела панельну дискусію з проблеми «Створення педагогічних умов для розвитку музичних здібностей дошкільників відповідно до нової редакції БКДО та освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;
музичний керівник КЗ «ДНЗ №46 ВМР», голова методичного об’єднання музичних керівників Продан С.В. провела для учасників заходу педагогічний лекторій, у ході якого висвітлила «Освітні завдання з підрозділу «Музика» за оновленою редакцією освітньої програми від 2 до 7 років «Дитина»;
музичний керівник КЗ «ДНЗ №57 ВМР» Людмила Синіцина презентувала власну систему роботи «Особливості використання інноваційних видів музичної діяльності під час проведення занять з підрозділу «Музика» за новою редакцією освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та провела з колегами релакс-хвилинку «Дихальна та артикуляційна гімнастика».
Перед зустріччю музичні керівники переглянули на You Tube каналі сюжетно-динамічне музичне заняття «Зачакловані нотки», яке підготувала Людмила Синіцина.
У заході взяли участь 64 музичних керівника, які відзначили що організація та проведення зустрічі у форматі педагогічного подіуму не тільки актуально та важливо, а й сучасно, креативно, нестандартно. Учасники висловили організаторам подяку за цікавий матеріал, за нові ідеї, за нагадування про те, що музичні керівники дійсно режисери дитячої радості, творці, провідники щастя, красоти, любові у світі дитинства.
Для детального опрацювання та практичного використання у своїй діяльності інформаційно-методичних матеріалів педагогічного подіуму педагоги зможуть знайти на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» у рубриці «Професійна спільнота музичних керівників ЗДО».
Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
Про творчу майстерню «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів ЗЗСО.
17 квітня 2019 року о 14.30 у приміщенні HUB Місто змістів (адреса: м.Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Творча майстерня «Школа педагогічної майстерності: Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для керівних кадрів закладів загальної середньої освіти м.Вінниці.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Творчої майстерні взяли участь: директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук - Яценко Оксана Василівна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Станіславенко Людмила Анатоліївна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет» Москальчук Наталія Іванівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради Божок Ірина Василівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» Друзь Лариса Всеволодівна, методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
Презентували свій досвід:
Дрозд Тетяна Михайлівна, методист з навчальних дисциплін комунальної установи «Міський методичний кабінет». «Неформальна освіта»
Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи»
Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії»
Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники мали можливість взяти участь у майстер – класах, які були представлені на міжнародних виставках:
Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна,
вчитель початкових класів
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас «Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»
Дякуємо заступникам директорів закладів загальної середньої освіти №1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, ВТЛ за участь у проведенні Творчої майстерні.
Прес-реліз заходуБажаючим отримати повну версію фотозвіту про захід звертатись до Мельника Тараса Степановича - методиста ММК.