Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
20.09.2021

Про семінар-практикум для вчителів громадянської освіти

17 вересня 2021 року для вчителів громадянської освіти відбувся семінар-практикум на базу КУ « ЦПРПП ВМР» з участю Мацієнко Ірини Миколаївни,завідувачки відділу методики викладання суспільних дисциплін КВНЗ ВАБО.
Педагоги отримали інформацію про чинну нормативно-правову базу, методично-інформаційну базу з викладання курсу, інноваційну модель – деліберацію, ІІ конкурс молодіжних історичних проєктів «Радянське минуле: (пере)осмислення історії.», який спільно реалізуютьDW International та Всеукраїнська асоціація вчителів історії та громадянознавства « Нова Доба». Були опрацьовані прийоми, критерії вербального і невербального оцінювання навчальних досягнень учнів.
Останні новини
17.09.2021

Про консульування вчителів курсу " Захист України"

15 вересня 2021 року вчителі курсу « Захист України» вінницької міської територіальної громади отримали консультацію від представників Вінницького міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з питань приписки до призовної дільниці юнаків 2005 року.
На зустрічі йшлося про вступ до вищих військових закладів та спеціалізованих військових закладів ( ліцеїв).
Консультант КУ « ЦПРПП ВМР» Маліцька К.П. надала рекомендації щодо змісту матеріалів із становлення, розвитку українського війська на різних етапах історії.
 
Останні новини
13.09.2021

Про вебінар «Очікування вчителя та можливості учня. Мотивація» для педагогів, які викладають в 5-х класах

10 вересня 2021 року Воловодівська Ж.О., психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» провела вебінар. Слухачами вебінару       стали педагоги, які викладають в 5-х класах, класоводи 5-х класів закладів загальної середньої освіти ВМТГ. Тема особливо актуальна для педагогів, які вступають у співпрацю з новими учнями, які перейшли у 5-й клас.
На початку вебінару Воловодівська Ж.О. запропонувала слухачам прописати очікування як вчителя на навчальний рік. Кожен учасник визначив для себе, яким він бачить «поганого» та «ідеального учня». Обговорили як форма ідеалізму може зіпсувати мотивацію учнів до навчання.     В ході обговорення теми психолог разом з педагогами дійшли до запитання «На що ж потрібно звертати увагу вчителю для розуміння власних дій?». Разом дійшли і до відповіді: дізнатися про ситуацію з різних сторін та джерел, побачити особливості учнів, перевірити свої очікування, перевірити гнучкість власних реакцій, їх адекватність, терпимість до поведінки учнів.
Воловодівська Ж.О., виділила п’ять практичних методик впливу на успішність учнів через очікування вчителя, які допоможуть педагогу створити простір, в якому ти волею, неволею будеш навчатися.
 «Очікування вчителя та можливості учня. Мотивація»
Останні новини
10.09.2021

Про вебінар з вчителями спільнот української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури

09.09.2021 року відбувся вебінар для вчителів спільнот української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, що атестуються на ІІ та І категорії, на тему «Атестація без проблем», який провела консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Непочатенко.
Головною метою заходу було розкриття особливостей проходження атестації педагогічними працівниками . В рамках зустрічі були розглянуті наступні питання:
  • нормативні документи, які регулюють питання атестації;
  • особливості проходження підвищення кваліфікації, що передують атестації;
  • деякі питання атестації педагогічних працівників на ІІ та І категорії, порядок проведення і присвоєння педагогічних кваліфікацій та педагогічних звань;
  • професійний стандарт вчителя загальної середньої освіти як орієнтир професійного зростання педагогічного працівника.
Останні новини
09.09.2021

Про семінар-практикум для вчителів історії « Навчання історії в інклюзивному класі»

8 вересня 2021 року на база КУ « ЦПРПП ВМР» відбувся семінар-практикум для вчителів історії, які викладають в інклюзивних класах.
Консультант Нарольська К. В. інформувала педагогів про нормативно-правову базу інклюзивної освіти в Україні, ознайомила з матеріалами сайту Центру, зокрема, сторінкою «Інклюзивна освіта». Були надані рекомендації щодо організації комунікації дітей в класі, створення модифікованих програм, критеріїв оцінювання навчальних досягнень, додержання педагогічної етики, ролі і функцій асистента вчителя.
Після перегляду МП «Навчання історії в інклюзивному класі», підготовленої консультантом Маліцькою К.П., вчителі історії опрацьовували в трьох групах педагогічні ситуації з питань організації освітньої діяльності для дітей з особливими освітніми потребами. Особлива увага педагогів була звернена на навчання дітей з розладами аутичного спектру, особливості їх психолого-педагогічного супроводу.
Досвідом роботи в таких класах поділилися Фалатюк Т.О., вчитель історії КЗ « ЗШ І-ІІІ ст. №10 ВМР», Певень Т.В.,вчитель історії КЗ « НВК: ЗШ І-ІІІ ст.-гімназія №6 ВМР».
Останні новини
03.09.2021

Про роботу міських спільнот в рамках «Vin BOOT EduCAMP – 2021»

З 17 по 20 серпня 2021 року в рамках співпраці між ДО ВМР та ВДПУ ім. М.Коцюбинського, а також КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» та освітнім хабом «NotBox» відбувся освітній табір для педагогічних працівників Вінницької міської територіальної громади «Vin BOOT EduCAMP – 2021».
Факультет історія, права та державного управління приймав вчителів освітньої галузі «Суспільствознавства» та курсу «Захист України» ( 18. 08.21) З методикою вивчення питань історії країн Азії та Африки, особливостей формування колоніальних імперій та перебігу їх розпаду, особливостей постколоніального розвитку країн педагогів ознайомив Кравчук Олександр Миколайович, кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії, доцент. Про особливості нових підручників з історії для 8-го класу інформувала Бабчук Інна Василівна, вчитель історії КЗ « ЗШ І-ІІІ ст.№22 ВМР», голова міського МО вчителів освітньої галузі «Суспільствознавство». Методикою використання скрайбінгу поділилася Закусило Ліна Миколаївна, вчитель історії КЗ « ЗШ І-ІІІ ст.. № 32 ВМР»
Неприцький Олександр Анатолійович, кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії, доцент провів тренінгові заняття для вчителів курсу « Захист України» із « Натознавства».
Методист обласного навчально-методичного центру цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності Рустам Гатаулін довів до педагогів оперативну інформацію про стан природно- техногенної безпеки у Вінницькій області та завдання моніторингу якості підготовки з питань навчання діям у надзвичайних ситуаціях.
Організаційну роботу з питань черговості проведення практичних занять( стрільба в тиру МПДЮ) провів Гоменюк Віктор Олексійович, вчитель курсу « Захист України» КЗ « ЗШ І –ІІІ ст.. №8 ВМР.
Класні керівники, педагоги-організатори ЗЗСО Вінницької міської територіальної громади 19.08.2021р. зустрілися із представниками ГО «Нарконон»( м.Ужгород).За участі Горячевої Антоніни Леонідівни, Задьори Олени Володимирівни, Королюк Олени Павлівни та Циб Владислава Станіславовича (Управління боротьби з незаконними обігом наркотичних речовин) педагоги отримали інформацію про загрозу , яку несе наркотична залежність для людини, суспільства в цілому, прийоми з виявлення, попередження фактів вживання.Го « Нарконон» передала в кожний ЗЗСО вінницької міської громади пакет и друкованої продукції з антинаркотичної пропаганди для використання в освітньому процесі.
Досвідом ведення шкільної документації поділилася Крикус Тетяна Михайлівна, заступник директора школи з виховної роботи КЗ «ЗЗСО №9 ВМР»
20.08.2021р. Федун Сергій Ігорович в розрізі розгляду «Особливостей вивчення предметів художньо-естетичного циклу в контексті НУШ» звернув увагу не лише концептуальні положення НУШ щодо реалізації компетентнісного підходу у вивченні предметів, а йна можливості інтеграції, прийоми формувального оцінювання, театралізації в методичному арсеналі вчителя. Було зроблено огляд 4-ох модельних програм з курсу « Мистецтво», розставлено акценти на важливість та особливість проходження курсової перепідготовки з викладання предмету за модельними програмами.
Корисні посилання на нормативну базу була надана консультантом КУ « ЦПРПП ВМР» Маліцькою К.П.
Загальною особливістю для всіх зустрічей вказаних вище спільнот було опрацювання стратегії роботи в інклюзивних класах, індивідуалізація роботи з дітьми з ООП.

 

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Науково-просвітницький заклад "Вінницький планетарій"

Тип: Науково-просвітницький заклад
Предмети: Історія, Фізика, Астрономія,
Дистанція: в межах міста (до 5 км)

Аннотація: Вінницький планетарій — науково-просвітницький заклад у
Вінниці, в Центральному міському парку. Сюди приходять вивчати астрономію
групи із дитячих садочків, учні, студенти та дорослі.

Будівництво самої споруди розпочали у 1960 році, а вже через п’ять років
планетарій приймав своїх перших відвідувачів.

Спочатку у планетарії працював досить примітивний проекційний апарат,
який показував лише сузір’я Великої Ведмедиці, проте вже у 1968 році
встановили більш сучасний оптико-механічний проектор зірок і планет «Малий
планетарій Цейса», виготовлений у німецькому місті Єна. Саме він і досі
показує відвідувачам зображення небесних тіл на нічному небі. Він складається
з 39 об'єктивів, які можуть проектувати на купол 5000 зір.

Після реконструкції, яку провели кілька років тому, у проекторі замінили
джерело світла, тож небесні тіла стали вдесятеро яскравішими.
В 2014 року в Планетарії був проведений капітальний ремонт.
З 2015 року в Планетарії запрацювала система повнокупольної проекції
програм.
Існує безліч програм на астрономічну, фізичну та природознавчу тематику
для різновікових груп.
Обладнання Планетарію дає можливість проводити тут наукові семінари,
презентації, концерти, творчі зустрічі, тренінги і майстер-класи.
Загальна тривалість лекції 40-50 хв і складається з 3-х частин:
повнокупольна програма згідно теми вказаною мовою (25-30 хв) + (далі
українською мовою) подорож зоряним небом (найяскравіші зорі та виразні
сузір’я, як можна побачити в певну пору року, знаходження найвідоміших
сузір’їв, орієнтування на місцевості за допомогою Полярної зорі, особливості
зоряного неба на екваторі та на північному полюсі, лінії небесної сфери,
планети на зоряному небі, Молочний шлях (10-15 хв) + демонстрація
можливостей апаратури планетарію (явища затемнення Сонця, Місяця, полярне
сяйво, зоряний дощ, схід Сонця тощо (10-12 хв).
============================
За матеріалами сайтів  townpass.com.ua та  https://uk.wikipedia.org
 

Вміст експозиціїЗапропоновані демонстрації:
  • зоряне небо на різних широтах від Північного до Південного полюсів
  • схід Сонця,
  • панорами: Вінниця, тропіки, Арктика, Місяць, Марс
  • усі види затемнень Сонця та Місяця,
  • полярне сяйво,
  • «зоряний дощ»,
  • польоти супутників та автоматичних станцій
  • змінні зорі,
  • планети на зоряному небі,
  • точки та лінії небесної сфери,
  • Чумацький щлях,
  • туманність Андромеди,
  • зоряне скупчення Ясла та інші.
На майданчику біля Планетарію проводяться спостереження за допомогою телескопа рідкісних астрономічних явищ: затемнення Місяця, Сонця, метеорних потоків.
Завдяки «Малому Цейсу» глядачі мають змогу споглядати за дивовижними явищами природи: рухом вогняних куль-болідів, зміною блиску зірок, зорепадами, усіма видами сонячних та місячних затемнень та яскравим полярним сяйвом, а також .
Вас навчать розпізнавати різноманітні сузір’я, орієнтуватися на місцевості за Місяцем та Полярною зорею, оцінювати яскравість зірок за зоряними величинами.
У фойє планетарія на огляд відвідувачів представлені
глобуси Землі, Марса, Місяця та зоряного неба,
точні копії першого, другого і третього супутників Землі та автоматичної міжпланетної станції «Зонд–3», яка сфотографувала зворотній бік Місяця.
модель космічного шатлу.
Один з найпопулярніших стендів розповідає про одну з найстаріших астроблем Землі, яка утворилась близько 400 мільйонів років тому на території сучасної Вінниччини – Іллінецький кратер. Також тут зберігається один з уламків метеорита.
 
Розклад роботи: Працює планетарій без вихідних з 10.00 до 18.00.
Лекція проводиться при наявності більше 10 відвідувачів.
У вихідні та святкові дні пропонуємо лекції для вільних відвідувачів
(наявність групи не обов’язкова): о 14:00 – для дітей, о 16:00 для дорослих.
Щосуботи можна переглянути програми іноземною мовою: о 13:00 –
польською, о 15:00 – англійською.
Попередні замовлення для організованих груп на зручний для них час
приймаються за телефонами (Див. контакти)
Ціна квитків:
  • для дорослих – 40 грн,
  • для учнів та студентів – 30 грн,
  • для дітей до 6 років – 20 грн
  • діти до 4-х років – безкоштовно, але без надання окремого місця.
Точка на мапі:
Адреса: м. Вінниця, вулиця Хлібна, 1 (у центральному парку імені М. Горького). Дістатися сюди можна на трамваї №4 (зупинка «площа Гагаріна»), на трамваї №1 чи №6, на тролейбусі №5 чи №11 (зупинка «Валентина Отамановского»).
Контакти: +38(067)-431-06-11,
+38(0432)-56-20-67 
Домашня сторінка у соцмережах https://www.facebook.com/vinplanetarium/
Офіційний сайт: vinplanetarium.com.ua

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО