Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
16.08.2022

ОНОВЛЕНО ЗМІСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ ЗСО

Наказом Міністерства освіти і науки України від 03 серпня 2022 року затверджено і надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» оновленим навчальним програмам для 6 – 9 та 10 – 11 класів.

Також Міністерством було затверджено типові освітні та навчальні програми для 1 – 2 та 3 – 4 класів закладів загальної середньої освіти, у яких оновлено зміст у частині питань цивільного захисту, поводження з вибухонебезпечними предметами, у зв'язку з масовим вторгненням збройних сил російської федерації в Україну (наказ МОН від 12.08.2022 № 743-22).
Останні новини
11.08.2022

Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р.

    З метою об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки, Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році.
Останні новини
12.07.2022

ПРО ПІДГОТОВКУ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

   За результатами наради, проведеної 7 червня, щодо підготовки закладів освіти до 2022/23 навчального року, Міністерство освіти і науки України розробило та пропонує для врахування в роботі інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності на заміну інструктивно-методичних матеріалів, що надіслані листом МОН від 29.07.2020 № 1/9-406.
Останні новини
05.07.2022

Про вебінар для інструкторів з фізичного виховання та вихователів ЗДО ВМТГ

04 липня 2022 року відбувся вебінар для інструкторів з фізичного виховання, вихователів груп компенсуючого типу для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, вихователів санаторних груп та усіх бажаючих педагогів ЗДО ВМТГ в онлайн – режимі за темою: «Сучасні підходи до реалізації змісту та напрямів фізкультурно-оздоровчої роботи закладів дошкільної освіти влітку».
Мета заходу - збагачення теоретичного рівня педагогів з питань використання сучасних методів і прийомів фізичного виховання дітей дошкільного віку; удосконалення педагогічної майстерності, озброєння педагогів ЗДО практичними вміннями та навичками з організації і проведення різних форм фізичного виховання та активного відпочинку дошкільників влітку в умовах воєнного стану.
Консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська висвітлила тему
«Організація фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками влітку в умовах воєнного стану. Нормативна база».
Тему: «Структура та типи фізичних занять. Організація активного відпочинку дітей влітку» розкрила консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Лариса Бондарчук.
Приємно відзначити, що тема вебінару зацікавила багатьох педагогів, то ж до заходу приєднались 83 учасники, серед них - інструктори з фізичного виховання, вихователі груп компенсуючого типу для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, вихователі санаторних груп та груп загального розвитку, вихователі-методисти та практичні психологи ЗДО ВМТГ.
В підсумково-аналітичному блоці, який проходив у форматі «Фідбек (запитання – відповіді, висновки та пропозиції) учасники вебінару обмінялись думками, поділились своїми враженнями, відзначили високий рівень розкриття актуальної і важливої теми. Корисним було ознайомлення педагогів з нормативною базою, яка регламентує діяльність закладів дошкільної освіти влітку в умовах воєнного стану.
Більш детально з матеріалами онлайн-зустрічі можна ознайомитись на сайті КУ «ЦПРПП ВМР», які розміщені на сторінці «Професійні спільноти» у рубриці «Дошкільна освіта», «Інструктори з фізичного виховання».
 
Останні новини
24.06.2022

Про "Методичний кейс вчителя іноземної мови НУШ"

   23 червня 2022 року було проведено вебінар для спільноти вчителів іноземних мов "Методичний кейс вчителя іноземної мови НУШ". Теми вебінару викликали неабияку зацікавленість у спільноті і  багато учителів взяли участь у заході, що свідчить про постійне бажання наших педагогів підвищувати свій професійний рівень, навіть під час відпусток. 
   Програма вебінару: 
1.Лановенко А.О., консультантка КУ «ЦПРПП ВМР» з темою: «Нормативно-правова база навчання іноземних мов у 5 класах НУШ. Учитель Нової української школи – який він?».
2.Херсон В.Б., вчителька англійської мови КЗ «Вінницька початкова школа №5» з темою: «Досвід роботи у початковій школі НУШ: практичні поради вчителям іноземних мов, які будуть працювати у 5-х класах НУШ».
3. Горєлова О.М., вчителька англійської мови КЗ «Вінницький ліцей №33» з темою: «Проєктна робота як засіб розвитку ключових компетентностей НУШ: традиційне та сучасне. Досвід роботи у школі в Німеччині».
   Спікери заходу зосередили увагу учасників на тому, якими документами повинен керуватись вчитель НУШ у своїй роботі, поділились власним досвідом роботи в НУШ та надали  теоретичні і дієві практичні рекомендації, поради та  низку корисних онлайн інструментів ( Genial.ly, BookCreator, Padlet, Canva,Wordwall та ін.) щодо навчання іноземних мов у наступному навчальному році, коли розпочнеться  впровадження НУШ  у базовій середній школі. Було предствлено порівняльний аналаз традиційних та сучасних методів навчання, розглянуто багато ідей та різних прикладів для організації проєктного навчання  на уроках іноземної мови. Як результат, намагались спільними зусиллями намалювати портрет ідеального вчителя Нової української школи, який кожен вчитель ще буде вдосконалювати і домальовувати у процесі своєї педагогічної творчості. 
   Ознайомитись детальніше з матеріалами заходу можна на сайті КУ "ЦПРПП ВМР" на сторінці Спільноти вчителів іноземних мов.  
Останні новини
16.06.2022

Рішення робочої групи з оновлення змісту навчальних програм із зарубіжної літератури для 6-9 класів (2017), 10-11 класів (2017, рівень стандарту), 10-11 класів (2017, рівень профільний) закладів загальної середньої освіти від 13 червня 2022 р. (протокол № 2)

    Зважаючи на масове вторгнення збройних сил російської федерації в Україну, психологічне й фізичне травмування українських дітей внаслідок воєнних дій держави-агресора, важливість розвитку культурних зв’язків України з цивілізованими країнами, зокрема засобами навчального предмета «Зарубіжна література», необхідність моральної підтримки учнівської молоді та зміцнення духовної сили української нації з допомогою надбань класичної й сучасної літератури світу, робоча група з оновлення змісту навчальних програм із зарубіжної літератури для 6-9 класів (2017), 10-11 класів (2017, рівень стандарту), 10-11 класів (2017, ріваень профільний) ухвалила оновити зміст навчальної програми із зарубіжної літератури для 6-11 класів (2017), вилучивши та/або замінивши твори російських і білоруських авторів на твори зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів/учениць.
    Рішення робочої групи з оновлення змісту навчальних програм із зарубіжної літератури. ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до проєкту змін у навчальній програмі із зарубіжної літератури для 6-9 класів закладів загальної середньої освіти (2017) (2022 р.)

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.
 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Науково-просвітницький заклад "Вінницький планетарій"

Тип: Науково-просвітницький заклад
Предмети: Історія, Фізика, Астрономія,
Дистанція: в межах міста (до 5 км)

Аннотація: Вінницький планетарій — науково-просвітницький заклад у
Вінниці, в Центральному міському парку. Сюди приходять вивчати астрономію
групи із дитячих садочків, учні, студенти та дорослі.

Будівництво самої споруди розпочали у 1960 році, а вже через п’ять років
планетарій приймав своїх перших відвідувачів.

Спочатку у планетарії працював досить примітивний проекційний апарат,
який показував лише сузір’я Великої Ведмедиці, проте вже у 1968 році
встановили більш сучасний оптико-механічний проектор зірок і планет «Малий
планетарій Цейса», виготовлений у німецькому місті Єна. Саме він і досі
показує відвідувачам зображення небесних тіл на нічному небі. Він складається
з 39 об'єктивів, які можуть проектувати на купол 5000 зір.

Після реконструкції, яку провели кілька років тому, у проекторі замінили
джерело світла, тож небесні тіла стали вдесятеро яскравішими.
В 2014 року в Планетарії був проведений капітальний ремонт.
З 2015 року в Планетарії запрацювала система повнокупольної проекції
програм.
Існує безліч програм на астрономічну, фізичну та природознавчу тематику
для різновікових груп.
Обладнання Планетарію дає можливість проводити тут наукові семінари,
презентації, концерти, творчі зустрічі, тренінги і майстер-класи.
Загальна тривалість лекції 40-50 хв і складається з 3-х частин:
повнокупольна програма згідно теми вказаною мовою (25-30 хв) + (далі
українською мовою) подорож зоряним небом (найяскравіші зорі та виразні
сузір’я, як можна побачити в певну пору року, знаходження найвідоміших
сузір’їв, орієнтування на місцевості за допомогою Полярної зорі, особливості
зоряного неба на екваторі та на північному полюсі, лінії небесної сфери,
планети на зоряному небі, Молочний шлях (10-15 хв) + демонстрація
можливостей апаратури планетарію (явища затемнення Сонця, Місяця, полярне
сяйво, зоряний дощ, схід Сонця тощо (10-12 хв).
============================
За матеріалами сайтів  townpass.com.ua та  https://uk.wikipedia.org
 

Вміст експозиціїЗапропоновані демонстрації:
 • зоряне небо на різних широтах від Північного до Південного полюсів
 • схід Сонця,
 • панорами: Вінниця, тропіки, Арктика, Місяць, Марс
 • усі види затемнень Сонця та Місяця,
 • полярне сяйво,
 • «зоряний дощ»,
 • польоти супутників та автоматичних станцій
 • змінні зорі,
 • планети на зоряному небі,
 • точки та лінії небесної сфери,
 • Чумацький щлях,
 • туманність Андромеди,
 • зоряне скупчення Ясла та інші.
На майданчику біля Планетарію проводяться спостереження за допомогою телескопа рідкісних астрономічних явищ: затемнення Місяця, Сонця, метеорних потоків.
Завдяки «Малому Цейсу» глядачі мають змогу споглядати за дивовижними явищами природи: рухом вогняних куль-болідів, зміною блиску зірок, зорепадами, усіма видами сонячних та місячних затемнень та яскравим полярним сяйвом, а також .
Вас навчать розпізнавати різноманітні сузір’я, орієнтуватися на місцевості за Місяцем та Полярною зорею, оцінювати яскравість зірок за зоряними величинами.
У фойє планетарія на огляд відвідувачів представлені
глобуси Землі, Марса, Місяця та зоряного неба,
точні копії першого, другого і третього супутників Землі та автоматичної міжпланетної станції «Зонд–3», яка сфотографувала зворотній бік Місяця.
модель космічного шатлу.
Один з найпопулярніших стендів розповідає про одну з найстаріших астроблем Землі, яка утворилась близько 400 мільйонів років тому на території сучасної Вінниччини – Іллінецький кратер. Також тут зберігається один з уламків метеорита.
 
Розклад роботи: Працює планетарій без вихідних з 10.00 до 18.00.
Лекція проводиться при наявності більше 10 відвідувачів.
У вихідні та святкові дні пропонуємо лекції для вільних відвідувачів
(наявність групи не обов’язкова): о 14:00 – для дітей, о 16:00 для дорослих.
Щосуботи можна переглянути програми іноземною мовою: о 13:00 –
польською, о 15:00 – англійською.
Попередні замовлення для організованих груп на зручний для них час
приймаються за телефонами (Див. контакти)
Ціна квитків:
 • для дорослих – 40 грн,
 • для учнів та студентів – 30 грн,
 • для дітей до 6 років – 20 грн
 • діти до 4-х років – безкоштовно, але без надання окремого місця.
Точка на мапі:
Адреса: м. Вінниця, вулиця Хлібна, 1 (у центральному парку імені М. Горького). Дістатися сюди можна на трамваї №4 (зупинка «площа Гагаріна»), на трамваї №1 чи №6, на тролейбусі №5 чи №11 (зупинка «Валентина Отамановского»).
Контакти: +38(067)-431-06-11,
+38(0432)-56-20-67 
Домашня сторінка у соцмережах https://www.facebook.com/vinplanetarium/
Офіційний сайт: vinplanetarium.com.ua

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKTРеєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО