Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
22.12.2021

Про вебінар для шкільних бібліотекарів

21 грудня 2021 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською К.В. було проведено вебінар на тему «Участь ЗЗСО в конкурсному відборі підручників для 9 класів». В заході взяли участь шкільні бібліотекарі та особи, відповідальні за оформлення результатів вибору підручників в ЗЗСО. Учасники були ознайомлені із переліками навчальних предметів, з яких друкуватимуться підручники для ЗЗСО в 2022 році, інструктивно-методичними матеріалами МОНУ та нормативною документацією, що регулює питання участі ЗЗСО у І етапі конкурсного відбору підручників. Інформаційна підтримка ЗЗСО з питань участі у конкурсному відборі відбуватиметься через електронну сторінку спільноти шкільних бібліотекарів (розділ "Конкурсний відбір підручників"). Презентацію на допомогу відповідальним за оформлення результатів вибору ЗЗСО можна завантажити тут.
Останні новини
22.12.2021

Про заняття міської Школи молодого майстра (вихователі зі стажем роботи до 1р.)

21 грудня 2021 року в рамках роботи міської школи молодого майстра «Стажер-вихователь» «Дебют» консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» Ніна Сокиринська та Лариса Бондарчук в режимі онлайн, з використанням платформи Meet, провели вебінар на тему: «Сучасні форми організації освітнього процесу. Планування освітньої діяльності в ЗДО».
В ході вебінару обговорювалися питання щодо організації та методики проведення сучасних форм роботи з дошкільнятами, особливості планування та ведення ділової документації вихователя.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 73 ВМР» Олена Колосова поділилась досвідом роботи щодо планування та організації літературних проєктів в закладах дошкільної освіти та провела з молодими педагогами онлайн-анкетування щодо самоаналізу планування освітньої роботи з дітьми.
Під час онлайн-вправи на рефлексію вихователі мали змогу поділитись враженнями від заходу.


 
Останні новини
21.12.2021

Про конкурс освітніх проєктів у дошкільній освіті ВМТГ

15-16 та 20 грудня 2021р. в рамках конкурсу освітніх проєктів у дошкільній освіті ВМТГ , який проводиться щорічно на виконання Програми розвитку освіти на 2013-2021р., в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбувся захист- презентація освітніх проєктів.
Конкурс проходив у ІІ тури за такими змістовими напрямками:
для керівників та вихователів-методистів ЗДО:

спільний проєкт (2 або більше ЗДО, інші інституції (батьківська громада, ЗЗСО, ВНЗ, громадські організації, тощо));

для педагогів:

організація освітньої роботи з дітьми (фізкультурно-екологічні, економічні, творчі, екологічні, інноваційні проєкти). До участі у конкурсі долучилося 25 ЗДО ВМТГ, які подали 24 проєкти.
У І турі конкурсна комісія ознайомилася з поданими матеріалами, провела оцінювання робіт. До участі у ІІ турі було допущено 22 проєкти.
Учасникам конкурсу було надано право вибору виду презентації освітніх проєктів (мультимедійна презентація; інформаційний стенд; виставка; демонстрація відеофільму, рекламного ролика; телепередача; гра (рольова, ділова тощо)).
Оцінювання проєктів здійснювалося відповідно до критеріїв, визначених Положенням конкурсу.
Результати конкурсу будуть висвітлені у наказі по ДО ВМР.
Заклади дошкільної освіти - учасники конкурсу будуть відзначені дипломами, переможці конкурсу - грамотами та подарунками.

 
Останні новини
20.12.2021

Про проведення вебінару на тему: «Формування компетентностей учнів через використання ІКТ. AR та VR технології».

16.12.2021 року в режимі відео конференції ZOOM проведено вебінар за участю вчителів географії закладів загальної середньої освіти на тему: «Формування компетентностей учнів через використання ІКТ. AR та VR технології»
Модератором заходу була консультант «КУЦПРПП ВМР» Дідик А.П., спікером – вчитель географії КЗ "ЗОШ І-ІІІ ст. №20 ВМР" Шаповал Я.Ю.
Дідик А.П. акцентувала увагу на важливості формування компетентностей учнів на уроках географії та актуальності використання інформаційно – комунікаційних технологій.
Шаповал Я.Ю. презентував власний досвід використання AR і VR технології на уроках географії та продемонстрував учасникам заходу поетапне створення чат-боту.
Останні новини
15.12.2021

Про методичне об"єднання вихователів середніх груп ЗДО ВМТГ

14 грудня 2021 року відбулося онлайн-методичне об’єднання вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти ВМТГ за темою: «Формування еколого - природничої компетентності дошкільників в закладі дошкільної освіти», в якому взяли участь 75 педагогів.
Захід відбувся на базі КЗ «ДНЗ №18 ВМР» на платформі Google Meet.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 30 ВМР», модератор методичного об’єднання вихователів середніх груп Оксана Артоуз ознайомила учасників із ключовими напрямами природничо-екологічної компетентності дошкільників, налаштувала учасників зібрання на плідну та творчу співпрацю.
Консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська розкрила зміст та завдання освітнього напряму «Дитина в природньому довкіллі» оновленого БКДО, акцентувала увагу на засобах та методах, які спонукають дітей до успішного пізнання природи, а також видах діяльності ( пізнавальна, ігрова, трудова та дослідницька); формах створення природничо – екологічної компетентності (заняття, екскурсії, тренінги, уроки практичного життя, цільові та повсякденні прогулянки, свята та розваги тощо); а також зазначила, що запорукою успіху формування навичок у дітей є правильна позиція педагога.
Вихователь КЗ «ДНЗ №18 ВМР» Ольга Басіста презентувала досвід роботи з формування у дошкільників 5 - го року життя еколого - природничих навичок. Учасників зібрання зацікавила одна із форм роботи - «Книга скарг природи», яка допомагає дітям вивчати екологічні проблеми та намагатися вирішити їх самостійно.
В ході практичного блоку присутні мали змогу переглянути (за покликанням) інтегроване заняття з дітьми на тему «У пошуках хмаринки».
«Релаксаційний дайджест» представила практичний психолог КЗ «ДНЗ №18 ВМР» Вероніка Шерстюк, розповіла присутнім про цікавинки в роботі, психологічне вигорання, яке часто супроводжує педагогів.
Тестування вихователів «Педагогічна навколосвітка» з розділу програми «Дитина в природному довкіллі» на тему: «Підвищення природо - екологічної компетентності педагогів» провела вихователь - методист закладу Олеся Коваль.
В ході підсумково-аналітичного блоку відбувся обмін думками та враженнями.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» у рубриці «Професійна спільнота вихователів ЗДО».


 
Останні новини
15.12.2021

Про інформаційно-консультативну зустріч з учасниками конкурсу професійної майстерності «Вихователь року-2021»

 10 грудня 2021року стартував другий етап щорічного конкурсу професійної майстерності серед вихователів ЗДО ВМТГ «Вихователь року-2021».
Цьогоріч виявили бажання взяти участь у конкурсних змаганнях 4 вихователі ЗДО ВМТГ, переможці першого етапу конкурсу, який проходив у ЗДО: Тетяна Снігур (ЗДО № 46), Алла Растопка (ЗДО № 47), Ірина Савчук (ЗДО № 59), Юлія Литвиненко (ЗДО № 60).
В актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» відбулася інформаційно-консультативна зустріч з учасниками, яку проводили представники ДО ВМР та консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради».
Відкривала зустріч начальник відділу дошкільної освіти та обліку дітей Департаменту освіти Вінницької міської ради Гарник Л.П., яка привітала учасниць з перемогою у І етапі конкурсу, подякувала за активну життєву позицію та побажала творчого натхнення, успіхів на шляху до перемоги.
Знайомство з учасницями відбулося під час самопрезентації.
Член оргкомітету Ніна Сокиринська ознайомила з умовами проведення конкурсу, критеріями оцінювання конкурсних випробувань, вимогами до конкурсних матеріалів.
Послідовність участі у конкурсних випробуваннях визначили жеребкуванням.
Оргкомітет та журі конкурсу щиро бажає учасницям впевненості у власних силах, віри у перемогу, позитивних емоцій та підримки колег.
 

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Науково-просвітницький заклад "Вінницький планетарій"

Тип: Науково-просвітницький заклад
Предмети: Історія, Фізика, Астрономія,
Дистанція: в межах міста (до 5 км)

Аннотація: Вінницький планетарій — науково-просвітницький заклад у
Вінниці, в Центральному міському парку. Сюди приходять вивчати астрономію
групи із дитячих садочків, учні, студенти та дорослі.

Будівництво самої споруди розпочали у 1960 році, а вже через п’ять років
планетарій приймав своїх перших відвідувачів.

Спочатку у планетарії працював досить примітивний проекційний апарат,
який показував лише сузір’я Великої Ведмедиці, проте вже у 1968 році
встановили більш сучасний оптико-механічний проектор зірок і планет «Малий
планетарій Цейса», виготовлений у німецькому місті Єна. Саме він і досі
показує відвідувачам зображення небесних тіл на нічному небі. Він складається
з 39 об'єктивів, які можуть проектувати на купол 5000 зір.

Після реконструкції, яку провели кілька років тому, у проекторі замінили
джерело світла, тож небесні тіла стали вдесятеро яскравішими.
В 2014 року в Планетарії був проведений капітальний ремонт.
З 2015 року в Планетарії запрацювала система повнокупольної проекції
програм.
Існує безліч програм на астрономічну, фізичну та природознавчу тематику
для різновікових груп.
Обладнання Планетарію дає можливість проводити тут наукові семінари,
презентації, концерти, творчі зустрічі, тренінги і майстер-класи.
Загальна тривалість лекції 40-50 хв і складається з 3-х частин:
повнокупольна програма згідно теми вказаною мовою (25-30 хв) + (далі
українською мовою) подорож зоряним небом (найяскравіші зорі та виразні
сузір’я, як можна побачити в певну пору року, знаходження найвідоміших
сузір’їв, орієнтування на місцевості за допомогою Полярної зорі, особливості
зоряного неба на екваторі та на північному полюсі, лінії небесної сфери,
планети на зоряному небі, Молочний шлях (10-15 хв) + демонстрація
можливостей апаратури планетарію (явища затемнення Сонця, Місяця, полярне
сяйво, зоряний дощ, схід Сонця тощо (10-12 хв).
============================
За матеріалами сайтів  townpass.com.ua та  https://uk.wikipedia.org
 

Вміст експозиціїЗапропоновані демонстрації:
  • зоряне небо на різних широтах від Північного до Південного полюсів
  • схід Сонця,
  • панорами: Вінниця, тропіки, Арктика, Місяць, Марс
  • усі види затемнень Сонця та Місяця,
  • полярне сяйво,
  • «зоряний дощ»,
  • польоти супутників та автоматичних станцій
  • змінні зорі,
  • планети на зоряному небі,
  • точки та лінії небесної сфери,
  • Чумацький щлях,
  • туманність Андромеди,
  • зоряне скупчення Ясла та інші.
На майданчику біля Планетарію проводяться спостереження за допомогою телескопа рідкісних астрономічних явищ: затемнення Місяця, Сонця, метеорних потоків.
Завдяки «Малому Цейсу» глядачі мають змогу споглядати за дивовижними явищами природи: рухом вогняних куль-болідів, зміною блиску зірок, зорепадами, усіма видами сонячних та місячних затемнень та яскравим полярним сяйвом, а також .
Вас навчать розпізнавати різноманітні сузір’я, орієнтуватися на місцевості за Місяцем та Полярною зорею, оцінювати яскравість зірок за зоряними величинами.
У фойє планетарія на огляд відвідувачів представлені
глобуси Землі, Марса, Місяця та зоряного неба,
точні копії першого, другого і третього супутників Землі та автоматичної міжпланетної станції «Зонд–3», яка сфотографувала зворотній бік Місяця.
модель космічного шатлу.
Один з найпопулярніших стендів розповідає про одну з найстаріших астроблем Землі, яка утворилась близько 400 мільйонів років тому на території сучасної Вінниччини – Іллінецький кратер. Також тут зберігається один з уламків метеорита.
 
Розклад роботи: Працює планетарій без вихідних з 10.00 до 18.00.
Лекція проводиться при наявності більше 10 відвідувачів.
У вихідні та святкові дні пропонуємо лекції для вільних відвідувачів
(наявність групи не обов’язкова): о 14:00 – для дітей, о 16:00 для дорослих.
Щосуботи можна переглянути програми іноземною мовою: о 13:00 –
польською, о 15:00 – англійською.
Попередні замовлення для організованих груп на зручний для них час
приймаються за телефонами (Див. контакти)
Ціна квитків:
  • для дорослих – 40 грн,
  • для учнів та студентів – 30 грн,
  • для дітей до 6 років – 20 грн
  • діти до 4-х років – безкоштовно, але без надання окремого місця.
Точка на мапі:
Адреса: м. Вінниця, вулиця Хлібна, 1 (у центральному парку імені М. Горького). Дістатися сюди можна на трамваї №4 (зупинка «площа Гагаріна»), на трамваї №1 чи №6, на тролейбусі №5 чи №11 (зупинка «Валентина Отамановского»).
Контакти: +38(067)-431-06-11,
+38(0432)-56-20-67 
Домашня сторінка у соцмережах https://www.facebook.com/vinplanetarium/
Офіційний сайт: vinplanetarium.com.ua

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2025 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО