Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
23.02.2022

Про майстер-клас "Інтерактивні методи навчання іноземних мов"

   22 лютого 2022 року консультантка  ЦПРПП, к.п.н. Лановенко А.О  спільно з Громадською організацією "Освітній простір 2.0"  провели майстер-клас для педагогів-інтернів з іноземних мов на тему: "Інтерактивні методи навчання іноземних мов". 
   Молоді педагоги  ознайомились з різними формами та методами інтерактивного навчання (Лановенко А.О.), а також завдяки спікерам з ГО "Освітній простір 2.0"  к.п.н.Турчак В.В. та к.п.н. Солоїд О.В. вчителі-інтерни мали можливість застосувати  низку інтерактивних методів, таких як "енерджайзер", "мультфільм", "зміни позицію", "дискусія", "аргументування", проєктна робота, робота в парах та командах під час майстер-класу.Також учасники заходу ділились власними інтеактивними прийомами, які вони використовують під час уроків і кожен педагог поповнив свою скарбничку педагогічного досвіду цікавими  інтерактивними методами, які вони будуть використовуаати у своїй подальшій педагогічній діяльності. 
    
Останні новини
21.02.2022

Про семінар для вчителів історії

17.02.2022 р. відбувся семінар на тему: « Ефективне навчання історії – успішне ЗНО».
На основі « Звіту ЗНО- 2021» вчителі проаналізували типові помилки,які допустили учасники ЗНО -2021 в сертифікаційній роботі, врахували загальні висновки, в яких акцентовано увагу на важливість високого рівня сформованості історичних предметних компетентностей, що дає змогу виконати завдання на аналіз історичних джерел, систематизувати інформацію за вказаними ознаками.
Особливу уваги вчителям, на думку консультанта К.Маліцької, слід зосередити на урізноманітненні форм, прийомів формування хронологічної компетнтності, розвиток критичного мислення, візуалізацію навчального матеріалу, що створює образ епохи, періоду.
Останні новини
18.02.2022

Про онлайн-методичне об’єднання вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ.

17 лютого 2022 року для професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ проведено онлайн - методичне об’єднання за темою: «Сучасні інноваційні освітні підходи формування логіко-математичної компетентності дошкільнят молодшого віку».
Захід відбувся на базі КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» на платформі Google Meet.
Модератор методичного об’єднання вихователів молодших груп, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 3 ВМР» Наталія Кравчук підготувала методичний спіч «Через пізнання – до винахідництва», налаштовуючи учасників на плідну співпрацю, відповідно актуалізувавши знання педагогів щодо нових підходів формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної й дослідницької компетентності.
Спікер заходу Ніна Сокиринська, консультант КУ «ЦПРПП ВМР», розкрила зміст сенсорно-пізнавальної компетентності дошкільників в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти, її складові, особливості педагогічних впливів, що забезпечують сформованість сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької компетентності, форми організації пізнавальної діяльності дітей, участь батьків у формуванні сенсорно-пізнавальної компетентності дітей.
Вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» Наталія Данильчук окреслила зміст та напрямки освітньої роботи з дошкільниками щодо формування логіко-математичної компетентності крізь призму інноваційних освітніх підходів та виконала практичні вправи з нейробіки, надала практичні поради педагогам.
Під час практичного блоку педагоги мали змогу ознайомитися із досвідом роботи вихователя КЗ «ДНЗ № 17 ВМР» Лілії Грубої «Оптимізація перспективного тематичного планування освітньої роботи з сенсорно-пізнавального розвитку».
Креативним, цікавим та плідним для присутніх став майстер-клас «Використання фракталів для формування логіко-математичної компетентності дошкільників, організований вихователем Л.Грубою, вихователем-методистом Н.Данильчук, КЗ «ДНЗ №17 ВМР». А тематичний вернісаж дитячих та авторських робіт колективу закладу «Фрактальна геометрія природи» ознайомив учасників методичного об’єднання з результатами проведеної мистецької тематичної освітньої роботи з вихованцями.
Учасники заходу переглянули (за покликанням) інтегроване заняття з пріоритетом сенсорно-пізнавальних завдань для дітей молодшого дошкільного віку «Привітаємо Пеппу з Днем народження!»
В ході підсумково-аналітичного блоку педагоги обмінялися думками та враженнями.
Захід сприяв удосконаленню рівня теоретичної та практичної підготовки педагогів закладів дошкільної освіти щодо впровадження в освітній процес інноваційних освітніх методик з освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
До участі у заході долучилося 83 педагоги ЗДО.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» на сторінці «Професійні спільноти» Дошкільна освіта, у рубриці «Вихователі ЗДО».

 
Останні новини
17.02.2022

Про педагогічні зимові студії для асистентів вчителів

15 лютого 2022 року для професійної спільноти асистентів вчителів Вінницької міської територіальної громади консультантами КУ «ЦПРПП ВМР» Нарольською Катериною Володимирівною та Антонішиною Юлією Миколаївною було проведено зимові студії на тему «Інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами».
Юлія Миколаївна розповіла присутнім про основні аспекти співпраці з батьками дитини з ООП як постійними учасниками команди супроводу, наголосила, що ефективність роботи команди психолого-педагогічного супроводу та успішність розвитку дитини із особливими освітніми потребами безпосередньо залежіть від порозуміння між членами команди та зосередження на загальній меті.
Катерина Володимирівна звернула увагу учасників на питання розвитку критичного, мислення. Розглянула найпоширеніші стереотипи та когнітивні упередження, що заважають ухваленню раціональних рішень, призводять до хибних дій, поведінки, уявлень. Провела аналіз окремих когнітивних упереджень в контексті фахової діяльності вчителя.
Досвідом роботи із присутніми поділилися заступник директора КЗ «Вінницький ліцей N33» з навчально-виховної роботи Мишакова Лариса Миколаївна та асистенти вчителів КЗ «Вінницький ліцей N33» Кльоцко Богдана Миколаївна та Зіньківський Леонід Леонідович.
Лариса Миколаївна розповіла колегам про організацію та розвиток інклюзивного навчання у КЗ «Вінницький ліцей N33», здобутки закладу та успіхи педагогів, ознайомила із заходи, які відбуваються в ліцеї. 
Богдана Миколаївна долучилася до практичної частини семінару. Слухачам було запропоновано розв‘язати педагогічні ситуації, що виникають у роботі з учнями із ООП. Також були проаналізовані педагогічні прийоми, форми та методи роботи.
Леонід Леонідович ознайомив слухачів із засобом альтернативної комунікації PECS. Для розуміння важливості використання PECS у роботі з немовленнєвими учнями учасникам семінару було запропоновано відчути себе такими учнями та спробувати пояснити своє бажання без використання мовних засобів комунікації. Потім це бажання було висвітлене за допомогою картинок PECS.
Захід сприяв розвитку професійної компетентності асистентів вчителів та поглибленню фахових знань.
Отримати додаткову інформацію можна на сторінці спільноти асистентів вчителів сайту КУ «ЦПРПП ВМР» (розділ «Інклюзивна освіта»).
Останні новини
16.02.2022

Про онлайн - методичне об’єднання вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ.

15 лютого 2022 року для професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО ВМТГ проведено онлайн - методичне об’єднання за темою: «Фольклорні скарби українського народу – шлях до розвитку художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників».
Метою заходу було підвищення рівня поінформованості педагогів про використання усної народної творчості задля формування художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників.
Захід відбувся на базі КЗ «ЗДО № 20 ВМР» на платформі Google Meet.
Модератор методичного об’єднання вихователів молодших груп, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 3 ВМР» Наталія Кравчук налаштувала учасників на плідну співпрацю, актуалізувала їхні знання про дитячий фольклор, його роль у розвитку та вихованні дитини, основні жанри та їхні особливості.
Спікер заходу Ніна Сокиринська, консультант КУ «ЦПРПП ВМР» розкрила зміст художньо-мовленнєвої компетентності дошкільників в контексті оновленого Базового компонента дошкільної освіти, її складові, участь батьків у формуванні мовленнєвої компетентності дітей.
Вихователь-методист КЗ «ЗДО № 20 ВМР» Наталія Марченко окреслила зміст та напрямки освітньої роботи з дошкільниками щодо набуття ними мовленнєвої компетентності засобами українського фольклору та надала практичні поради педагогам.
Учасники заходу мали змогу ознайомитися із досвідом роботи вихователя КЗ «ЗДО № 20 ВМР» Олени Бриль «Використання скарбів українського народу як засобу формування мовленнєвої компетентності дошкільників».
Цікавою для присутніх стала інтелектуальна онлайн-гра-вікторина «Стежками усної народної творчості», організована Людмилою Коломієць, вихователем КЗ «ЗДО № 20 ВМР». Учасники заходу переглянули (за покликанням) інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань для дітей молодшого дошкільного віку «Весняні звуки у скриньку збираємо, зимоньку проводжаємо».
В ході підсумково-аналітичного блоку педагоги обмінялися думками та враженнями. До участі у заході долучилося 72 педагоги ЗДО.
Матеріали методичного об’єднання можна переглянути на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» на сторінці «Професійні спільноти» Дошкільна освіта, у рубриці «Вихователі ЗДО».

 
Останні новини
11.02.2022

Про тренінг "Формування стресостійкості "Ти - твоя опора"" з педагогами ЗЗСО ВМТГ

Ознайомитись з основними психологічними детермінантами стресостійкості, пройти комплекс методів і прийомів, здатних підвищити стресостійкість, сформувати навички успішного подолання стресових ситуацій змогли педагоги ЗЗСО ВМТГ, прийнявши участь в онлайн-тренінгу «Формування стресостійкості «Ти – твоя опора»». Даний захід відбувся 10 лютого 2022 року. Проводила тренінг Жанна Воловодівська, психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР».

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Науково-просвітницький заклад "Вінницький планетарій"

Тип: Науково-просвітницький заклад
Предмети: Історія, Фізика, Астрономія,
Дистанція: в межах міста (до 5 км)

Аннотація: Вінницький планетарій — науково-просвітницький заклад у
Вінниці, в Центральному міському парку. Сюди приходять вивчати астрономію
групи із дитячих садочків, учні, студенти та дорослі.

Будівництво самої споруди розпочали у 1960 році, а вже через п’ять років
планетарій приймав своїх перших відвідувачів.

Спочатку у планетарії працював досить примітивний проекційний апарат,
який показував лише сузір’я Великої Ведмедиці, проте вже у 1968 році
встановили більш сучасний оптико-механічний проектор зірок і планет «Малий
планетарій Цейса», виготовлений у німецькому місті Єна. Саме він і досі
показує відвідувачам зображення небесних тіл на нічному небі. Він складається
з 39 об'єктивів, які можуть проектувати на купол 5000 зір.

Після реконструкції, яку провели кілька років тому, у проекторі замінили
джерело світла, тож небесні тіла стали вдесятеро яскравішими.
В 2014 року в Планетарії був проведений капітальний ремонт.
З 2015 року в Планетарії запрацювала система повнокупольної проекції
програм.
Існує безліч програм на астрономічну, фізичну та природознавчу тематику
для різновікових груп.
Обладнання Планетарію дає можливість проводити тут наукові семінари,
презентації, концерти, творчі зустрічі, тренінги і майстер-класи.
Загальна тривалість лекції 40-50 хв і складається з 3-х частин:
повнокупольна програма згідно теми вказаною мовою (25-30 хв) + (далі
українською мовою) подорож зоряним небом (найяскравіші зорі та виразні
сузір’я, як можна побачити в певну пору року, знаходження найвідоміших
сузір’їв, орієнтування на місцевості за допомогою Полярної зорі, особливості
зоряного неба на екваторі та на північному полюсі, лінії небесної сфери,
планети на зоряному небі, Молочний шлях (10-15 хв) + демонстрація
можливостей апаратури планетарію (явища затемнення Сонця, Місяця, полярне
сяйво, зоряний дощ, схід Сонця тощо (10-12 хв).
============================
За матеріалами сайтів  townpass.com.ua та  https://uk.wikipedia.org
 

Вміст експозиціїЗапропоновані демонстрації:
  • зоряне небо на різних широтах від Північного до Південного полюсів
  • схід Сонця,
  • панорами: Вінниця, тропіки, Арктика, Місяць, Марс
  • усі види затемнень Сонця та Місяця,
  • полярне сяйво,
  • «зоряний дощ»,
  • польоти супутників та автоматичних станцій
  • змінні зорі,
  • планети на зоряному небі,
  • точки та лінії небесної сфери,
  • Чумацький щлях,
  • туманність Андромеди,
  • зоряне скупчення Ясла та інші.
На майданчику біля Планетарію проводяться спостереження за допомогою телескопа рідкісних астрономічних явищ: затемнення Місяця, Сонця, метеорних потоків.
Завдяки «Малому Цейсу» глядачі мають змогу споглядати за дивовижними явищами природи: рухом вогняних куль-болідів, зміною блиску зірок, зорепадами, усіма видами сонячних та місячних затемнень та яскравим полярним сяйвом, а також .
Вас навчать розпізнавати різноманітні сузір’я, орієнтуватися на місцевості за Місяцем та Полярною зорею, оцінювати яскравість зірок за зоряними величинами.
У фойє планетарія на огляд відвідувачів представлені
глобуси Землі, Марса, Місяця та зоряного неба,
точні копії першого, другого і третього супутників Землі та автоматичної міжпланетної станції «Зонд–3», яка сфотографувала зворотній бік Місяця.
модель космічного шатлу.
Один з найпопулярніших стендів розповідає про одну з найстаріших астроблем Землі, яка утворилась близько 400 мільйонів років тому на території сучасної Вінниччини – Іллінецький кратер. Також тут зберігається один з уламків метеорита.
 
Розклад роботи: Працює планетарій без вихідних з 10.00 до 18.00.
Лекція проводиться при наявності більше 10 відвідувачів.
У вихідні та святкові дні пропонуємо лекції для вільних відвідувачів
(наявність групи не обов’язкова): о 14:00 – для дітей, о 16:00 для дорослих.
Щосуботи можна переглянути програми іноземною мовою: о 13:00 –
польською, о 15:00 – англійською.
Попередні замовлення для організованих груп на зручний для них час
приймаються за телефонами (Див. контакти)
Ціна квитків:
  • для дорослих – 40 грн,
  • для учнів та студентів – 30 грн,
  • для дітей до 6 років – 20 грн
  • діти до 4-х років – безкоштовно, але без надання окремого місця.
Точка на мапі:
Адреса: м. Вінниця, вулиця Хлібна, 1 (у центральному парку імені М. Горького). Дістатися сюди можна на трамваї №4 (зупинка «площа Гагаріна»), на трамваї №1 чи №6, на тролейбусі №5 чи №11 (зупинка «Валентина Отамановского»).
Контакти: +38(067)-431-06-11,
+38(0432)-56-20-67 
Домашня сторінка у соцмережах https://www.facebook.com/vinplanetarium/
Офіційний сайт: vinplanetarium.com.ua

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2025 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО