Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
03.01.2019

​Про засідання методичного об’єднання педагогів молодших груп на тему «Використання інноваційних методик на заняттях з зображувальної діяльності»

19 грудня 2018 року відповідно до інформаційно-методичного вісника «Перспектива» на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №23 ВМР» проведено методичне об’єднання вихователів молодших груп на тему: «Використання інноваційних методик на заняттях з зображувальної діяльності»

Методичне об’єднання було проведено з метою мотивації педагогів ЗДО міста на цілеспрямовану роботу щодо розвитку творчих здібностей дітей молодшого дошкільного віку, підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки, активізації творчого потенціалу педагогів.
Методист з дошкільної освіти Комунальної установи «Міський методичний кабінет» Сокиринська Н.Д. в своєму виступі зазначила, що формування творчої, креативної, обдарованої особистості – вимога сучасності, надала рекомендації щодо створення умов для образотворчої діяльності в закладі дошкільної освіти.
Вихователь КЗ «ДНЗ №23 ВМР» Онищук Л.М. презентувала нетрадиційні техніки малювання, які застосовує в своїй роботі з дітьми та провела заняття з дітьми молодшої групи «Хоровод барв», яке поєднало у собі цікаві форм роботи, знайшло емоційний відгук у маленьких творців, дістало схвальні відгуки учасників методичного об’єднання.
Іщенко Г.М., керівник методичного об’єднання вихователів молодших груп ЗДО міста, провела з учасниками ділову гру «Радість творчості», під час якої педагоги поділилися власними ідеями щодо створення умов для розвитку дитячої обдарованості, «намалювали» портрет творчого педагога, вправлялися у доборі методів розвитку творчих здібностей.
Останні новини
03.01.2019

Завершився міський конкурс професійної майстерності «Вихователь року- 2018»

Завершився міський конкурс професійної майстерності «Вихователь року- 2018».
Учасниці провели майстер-класи «Я роблю це так…», за темами:
  • «Афлатунові смаколики» ( за програмою «Афлатот») (Сніжана Павловська, КЗ «ДНЗ №14 ВМР»);
  • «Виготовлення іграшок у техніці сухого валяння (фелтінг)» (Наталія Сич, КЗ «ДНЗ №15 ВМР»);
  • «Дивлюсь, досліджую, дію» (мультисенсорний підхід до розвитку дітей) (Світлана Берецька, КЗ «ДНЗ №24 ВМР»).
13 грудня на базі КЗ «ДНЗ №9 ВМР» конкурсанти пройшли комп’ютерне тестування з фахової майстерності.
19 грудня на базі КЗ «ДНЗ №24 ВМР» учасниці представили презентацію-захист власного інноваційного професійного досвіду за темами: «Сучасний підхід до формування соціальної та фінансової грамотності дітей дошкільного віку» (Сніжана Павловська (КЗ «ДНЗ №14 ВМР»), «У садочку малюки розмовляють залюбки» (розвиток комунікативної компетенції дітей за моделлю творчого розвитку» (Наталія Сич (КЗ «ДНЗ №15 ВМР»), «Дивлюсь, досліджую, дію» (мультисенсорний підхід до організації освітньої діяльності в ЗДО») (Світлана Берецька) (КЗ «ДНЗ №24 ВМР»).
За рішенням журі визначено переможців у номінаціях:
  • «Вихователь року - 2018» - Берецька Світлана Володимирівна, (КЗ «ДНЗ №24 ВМР»),
  • «Вихователь - майстер -2018» - Павловська Сніжана Дем’янівна, (КЗ «ДНЗ №14 ВМР»),
  • «Вихователь - творець -2018» - Сич Наталія Олександрівна, (КЗ «ДНЗ №15 ВМР»).
22 грудня в актовій залі КУ «Міський методичний кабінет» на нараді керівників ЗДО відбулося нагородження учасників конкурсу.
Останні новини
02.01.2019

Про міський етап обласного конкурсу «Spelling Bee» у 2018 році

17 грудня 2018 року на базі КЗ «СЗШ І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 ВМР» відбувся міський етап обласного конкурсу «Spelling Bee» .Метою конкурсу було створення умов для розкриття творчих здібностей учнів у вивченні англійської мови з різним рівнем підготовки, пошуку , підтримки , розвитку творчого потенціалу,а також інтересу учнів до вивчення іноземної мови ,сприяння та популяризації її серед учнів закладів загальної середньої освіти. Конкурс проводився на добровільних засадах.У ньому брали участь команди трьох номінацій:5-6 класи;7-9 класи;10-11 класи від закладів загальної середньої освіти незалежно від їх підпорядкування,типу та форми власності.Кількісний склад команди формувався із представників по одному з кожної номінації.
Останні новини
02.01.2019

Про проведення психолого – педагогічного семінару вихователів – методистів закладів дошкільної освіти

12 грудня 2018 року на базі центру підтримки інституцій громадянського суспільства (HUB Місто змістів) відбувся психолого – педагогічний семінар вихователів – методистів закладів дошкільної освіти на тему«Тайм – менеджмент як складова успішної взаємодії вихователя – методиста з учасниками освітньої діяльності закладу дошкільної освіти»
Мета захлду: удосконалити рівень теоретичної та практичної підготовки вихователів – методистів щодо упровадження технології тайм – менеджменту в освітній діяльності закладу дошкільної освіти.
Завдання: 
  • визначити психолого – педагогічні основи формування професійної готовності педагогів до роботи в умовах тайм – менеджменту; 
  • поглибити процес самопізнання та саморозвитку в рамках психологічного супроводу спеціалістів;
  • активізувати особистий та творчий потенціал вихователя – методиста щодо організації робочого часу.
Учасники: завідувач КУ «ММК» Москальчук Н.І., методист з дошкільної освіти КУ «Міський методичний кабінет» Бондарчук Л.В., методист з дошкільної освіти КУ «Міський методичний кабінет» Сокиринська Н.Д.., вихователі – методисти закладів дошкільної освіти міста Вінниці, практичні психологи: Моргун Ю.М., Мародецька О.І., завідувач КЗ «ДНЗ № 9 ВМР» Бондар І.В..

Робоча програма
I. Інформаційно – методичний блок: «Володарі часу»
  • Організація успішної освітньої діяльності вихователя – методиста шляхом використання технології «самоменеджменту». (експрес - інформація) Наталія Москальчук, завідувач КУ «ММК»
У своєму виступі Наталія Москальчук відмітила, що настав час, коли кожному фахівцю необхідно вчитися тайм-менеджменту тобто управління часом. Перш за все, цьому потрібно вчитися педагогам. По-перше, тому що вміння управляти своїм часом - це шлях до професійної та особистісної успішності педагогів (саме слово «успіх» пов'язане зі словом «встигати»), з огляду на їх високу зайнятість. По-друге, тому що успіх - це потужний стимул і пусковий механізм безперервного саморозвитку та самовдосконалення, без яких не може відбутися педагог інформаційного суспільства. І нарешті, тому що успіх дитини в освітній діяльності в цілому зможе забезпечити тільки успішний педагог.
Познайомила з поняттями «самоменеджмент», «самоорганізація». Розкрила основні функції самоменеджменту.
Наталія Іванівна провела тест «Ефективність застосування самоменеджменту», під час якого кожен з педагогів самостійно визначив свій рівень здатності до самоменеджменту.
  • Технології тайм – менеджменту у професійній діяльності вихователя – методиста. (інформаційний лекторій) Лариса Бондарчук, методист з дошкільної освіти КУ «ММК»
У своєму виступі Лариса Василівна познайомила вихователів – методистів з поняттям «тайм – менеджмент» та його основними складниками.
Лариса Ввасилівна звернула увагу на те, що для правильного розрахунку своїх можливостей (ресурсу), необхідно притримуватися правил тайм-менеджменту.
Під час розгляду технологій тайм-менеджменту з планування робочого часу, Лариса Василівна зазначила, що використовуючи принцип Парето необхідно зосередитися на 20% найважливіших управлінських обов’язках, а плануючи роботу за матрицею Ейзенхауера, необхідно вміти визначати пріоритетність завдань (термінові, нетермінові, важливі, неважливі).
Лариса Василівна зазначила, що мистецтво управління — це вміння делегувати повноваження, і допоможе в цьому використання в роботі вихователя – методиста теорії SМАRТ, яка дає можливість чітко визначити критерії делегування. Також педагоги познайомились з алгоритмом який допомагає делегувати свої повноваження.
Вихователі – методисти дізналися про те, що основними факторами які обумовлюють максимальні (і найдорожчі) втрати часу, є так звані "поглиначі часу" (хронофаги). Познайомились з хронофагами докладніше, а також із внутрішніми та зовнішніми перешкодами.
Лариса Василівна звернула увагу на те, що в своїй роботі вихователь – методист повинен використовувати стратегію відмови: вміння сказати людині тверде «ні», а також наголосила, що тайм-менеджмент допомагає більш ефективно використовувати не тільки робочий час, а й час відпочинку. Вихователю – методисту важливо зрозуміти значимість кожного з етапу планування і вміння застосовувати систему на практиці.
  • «Мистецтво керування Часом – мистецтво керування собою». (інтерактивна бесіда)Юлія Моргун, педагог, практичний психолог, психотерапевт, КІНО-психолог
Юлія Михайлівна під час своєї інтерактивної бесіди розширила практичне розуміння та уявлення вихователів-методистів про тайм-менеджмент, поглибила навички ефективного використання часу у професійному та особистому житті, розвивала нові часові навички щодо ефективного використання як робочого, - так і сімейного та власного часу.

II. Практичний блок. «Відчуття часу»
  • «НеСекретні «секретики» Тайм-Ефективності» (тренінг) Юлія Моргун, педагог, практичний психолог, психотерапевт, КІНО-психолог,  Ольга Мародецька педагог, практичний психолог.
Учасники семінару мали можливість поглибити процес самопізнання та саморозвитку в рамках психологічного супроводу спеціалістів під час тренінгу. Вихователі – методисти, за допомогою вправ, ближче познайомилися з матрицею Ейзенхауера, «Колесом життя», інвентаризацією часу, Алекса Яновського, «Чотири Сфери Життя», тестували себе щодо «Поглиначів» і «пасток» Часу»
  • «Мої 24 години» (майстер – клас) Олена Ігнатенко, вихователь – методист КЗ «ДНЗ № 9 ВМР»
Вихователь – методист, Олена Володимирівна, під час майстер – класу використовуючи практичні завдання вміло активізувала особистий та творчий потенціал вихователів – методистів щодо організації робочого часу.
Так, під час виконання вправи «Закони тайм - менеджменту», педагоги не тільки познайомились з визначеннями законів, але й зобразили до них малюнки - асоціації та вдало презентували їх..
Під час вправи «Черевик», учасники семінару намагалися написати завдання для свого підлеглого знайомого колеги, з проханням купити черевики.
Після виконання вправи, вихователі – методисти дійшли висновку: коли ми даємо комусь доручення або плануємо свою діяльність, формулювання повинні бути чіткими, містити конкретику, повинні бути обумовлені по часу, вимірні.
Вихователі – методисти під час проведення тесту «Хто Ви: "жайворонок" чи "сова"?», визначали свої біоритми фізичної активності та об’єднавшись у команди відповідно до свого хронотипу, розробляли рекомендації щодо продуктивнішої, якіснішої роботи із педагогами: «сова­ми», «жайворонками», «голубами».

Тайм – менеджмент це не тільки планування часу, алей відпочинку. Тому під час майстер – класу було використано музичну паузу, під час якої вихователі – методисти приймали участь у незвичному оркестрі під назвою «Хлопавки».
Та мали змогу проявити танцювальні здібності під час проведення флешмобу «Я, ти, він, вона».

ІІІ. Підсумково – аналітичний блок. «Фідбек»  Лариса Бондарчук, методист з дошкільної освітиКУ «ММК»
 
Лариса Василівна підвела підсумок роботи семінару, зазначивши, що розглянуті теоретичні аспекти тайм-менеджменту дають можливість застосувати його технології на основі системного підходу в управлінській діяльності вихователя - методиста закладу; важливо зрозуміти значимість кожного з етапу планування і застосовувати систему на практиці. Головне призначення цього всього, щоб вихователі - методисти досягали своїх цілей і наповнювали своє життя гармонією та радістю.


Висновок: Проведений психолого – педагогічний семінар викликав інтерес та захоплення у присутніх педагогів. За результатами учасники висловлювали свої враження від роботи, відзначаючи, що різноманітна та інтерактивна форма проведення засідання була спрямована на активну взаємодію усіх учасників семінару. Учасники впевнені, що знання та навички отримані під час семінару, дадуть їм можливість навчитись мистецтву постановки цілей, мотивувати і раціонально розпоряджатися власним часом та ефективно використовувати можливості власного організму.






 
Останні новини
02.01.2019

Про проведення методичного об’єднання інструкторів з фізичної культури, вихователів спеціалізованих та санаторних груп

11 грудня 2018 року на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №7 Вінницької міської ради» було проведено методичне об’єднання інструкторів з фізичної культури, вихователів спеціалізованих та санаторних груп на тему: «Використання сучасних фізкультурно-оздоровчих технологогій у процесі пізнавального розвитку дітей старшого дошкільного віку».
Мета заходу:
  • Удосконалити теоретичний та практичний рівень компетентності інструкторів з фізичного виховання та вихователів спеціалізованих та санаторних груп щодо інноваційних підходів до фізичного виховання.
  • Активізувати діяльність педагогів щодо використання фізкультурно-оздоровчих технологій в роботі з дітьми дошкільного віку.
  • Підвищити творчу активність та професійну майстерність педагогів.
В програмі заходу відбулися наступні події

І. Інформаційний блок
  • Актуальність використання фізкультурно-оздоровчих технологій з метою формування пізнавального інтересу дітей дошкільного віку.(Наталія Лазуренко, керівник методичного об’єднання, інструктор з фізичного виховання КЗ «ДНЗ №67 ВМР»).
Відмітила, що одне з головних завдань закладу дошкільної освіти є така організація освітнього процесу, за якої не лише зберігатиметься високий рівень розумової працездатності, а й зміцнюватиметься їхнє здоров’я. Актуальність використання фізкультурно-оздоровчих технологій з метою формування пізнавального інтересу дітей дошкільного віку обумовлена модернізацією освіти, де одним із пріоритетних напрямів є робота зі збереження і зміцнення здоров’я дітей, що реалізується через систему фізкультурно-оздоровчих технологій.
  • Формування пізнавального інтересу дитини-дошкільника у процесі фізичного виховання(Бондарчук Л.В., методист дошкільної освіти КУ « ММК»)
Звернула увагу на те, що сьогодні в закладах дошкільної освіти виникла необхідність інтегрування і втілення в практику принципово нових педагогічних ідей, концепцій, технологій, у центрі яких – особистість дитини з її потребами й інтересами, життєвими цінностями.
  • Інтеграція пізнавальної та рухової діяльності дітей старшого дошкільного віку засобами фізичного виховання (з досвіду роботи) (Наталія Смірнова, вихователь-методист КЗ «ДНЗ №7 ВМР»)
Презентувала присутнім досвід роботи закладу дошкільної освіти.


ІІ. Практичний блок
  • Перегляд заняття з фізичної культури для дітей старшого дошкільного віку та батьків «Весела подорож». (Людмила Бартюк, інструктор з фізичної культури КЗ «ДНЗ №7 ВМР»)
Учасники методичного об’єднання переглянули заняття з фізичної культури з використанням стретчинг вправ та «Дитячого експериментування Проведене заняття було цікавим як для дітей, так і для дорослих. Досконало продумано оформлення спортивної зали, підбір матеріалу, музичний супровід, хід заняття.
  • Перегляд роботи гуртка «Бебі-фітнес» - « Кросфіт-аеробіка».(Людмила Бартюк, інструктор з фізичної культури КЗ «ДНЗ №7 ВМР»)
Ознайомила присутніх із роботою гуртка. Учасники ознайомились із крос-фіт стрічками та їх можливим використанням у роботі з дітьми старшого дошкільного віку.
  • Інтерактивна гра «Ерудити фізичного виховання в ЗДО»(Наталія Смірнова, вихователь-методист ,
  • практичний психолог Ольга Слизькоуха, КЗ «ДНЗ №7 ВМР»,)
Педагоги активно обговорювали питання щодо використання фізкультурно-оздоровчих технологій з метою формування пізнавального інтересу. Виконання вправи «Спортивна асоціація » спонукало педагогів удосконалювали свої знання щодо різних видів спорту. А вправа «Методичні знахідки» підвищила самооцінку учасників шляхом презентації власних напрацювань.
В кінці гри практичний психолог закладу провела вправу «Щасливі за влаcним бажанням» з використанням експрес – прийомів зняття стресу.
  • Пізнавальний караоке-флешмоб(Алла Аніцька, музичний керівник КЗ «ДНЗ №7 ВМР»)
Учасники методичного об’єднання разом з вихованцями старших груп прийняли участь у пізнавальному караоке-флешмобі
  • Startup : Майстер клас від вихованців гуртка «Бебі-фітнес» та  «Крос фітбатл» (Людмила Бартюк, інструктор з фізичної культури КЗ «ДНЗ №7 ВМР»)
Під час Startup інструктори з фізичного виховання та вихователі спеціалізованих та санаторних груп прийняли участь у майстер-класі використання фіт-крос стрічок та мали можливість спробувати власні сили у «Крос фітбатлі»

ІІІ.Підсумково-аналітичний блок
  • Відкритий мікрофон «Обмін думками і враженнями»(Наталія Лазуренко, керівник МО)
Наталія Лазуренко підвела підсумок роботи методичного об’єднання. Для того щоб сформувати пізнавальний інтерес у дітей старшого дошкільного віку під час занять фізичною культурою, педагогу необхідно створити певні умови, уміло застосувати оптимально ефективні методи і прийоми роботи з дітьми, різноманітні фізкультурно-оздоровчі технології інтегрувати рухову та пізнавальну діяльність.



 
Останні новини
02.01.2019

Про семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи по школі І ступеня з теми «Розвиток наскрізних умінь молодших школярів як індикатор упровадження компетентнісного підходу до організації освітнього простору Нової української початкової школи»

19.12.2018 р. на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 Вінницької міської ради» відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи по школі І ступеня з теми «Розвиток наскрізних умінь молодших школярів як індикатор упровадження компетентнісного підходу до організації освітнього простору Нової української початкової школи».
У теоретичній частині семінару Спиридонова Л.С., заступник директора з навчально-виховної роботи, презентувала виступ з теми семінару, в якому наголосила на орієнтуванні вчителя початкових класів на використання в освітньому процесі такого змісту освіти і технологій навчання, який відкриває можливості для формування в учнів компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в соціумі.
У практичній частині семінару проведені такі заходи:
інтегровані уроки у 1-х класах з предмету «Я досліджую світ» вчителями: Зеленянською О.І., Зінченко Л.М., Кирийчук Л.Г., з навчального предмету «Англійська мова» Бажурою Г.Д.;
майстер-класи, які провели вчителі початкових класів:

«Найвідоміша у світі іграшка – LEGO», Семенчук В.М.;
«Формування читацької компетентності в НУШ шляхом упровадження педагогічної технології «Щоденні 5»», Москалик І.В.;
«Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку їхньої самостійності», Білоконь І.П.;
«Ментальна карта як інструмент розвитку наскрізних умінь», Рева Л.Ф.У спортивно-оздоровчій частині учасники семінару мали змогу відвідати:
заняття гуртка «Юні йоги» учнів школи І ступеня, керівник гуртка Раджагопал М.П.;
різноманітні види фізкультхвилинок та фізкультхвилинки з елементами йоги, учитель початкових класів Лялюк С.П.;Організовано огляд нового освітнього середовища в кабінетах та коридорах початкової школи, рекреаційного приміщення навчального закладу.
Чудовим завершенням семінару став захід «Привітання Святого Миколая» за участі учнів перших класів, проведений вчителем початкової школи Олексієнко Т.В.

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Освітянське джерело

№7 за серпень 2014 року
  • Тип: Періодичне видання

Аннотація: Електронне видання департаменту освіти Вінницької міської ради та міського методичного кабінету. У 2014 році видання розміщувалось на веб-сервісі Calameo і, наразі, доступне тільки для читання в режимі on-line.

Короткий зміст публікації
  1. Нормативне забезпечення 2014-2015 навчального року
  2. Л.І. Стецюк «Предмет і завдання екології. Закономірності дії екологічних факторів на живі організми» Урок екології в 11 класі
  3. М.М. Биць «Замки і палаци України». Урок історії в 5 класі 
  4. І.С. Денисюк «Удар та передача м 'яча внутрішньою стороною стопи в різних навчально-ігрових ситуаціях». Урок фізичної культури для 9 класу
  5. І.С. Сметанюк «Виникнення брехні в дитячому віці».
  6. Л.В. Бондарчук «Методичні рекомендації до складання Програми розвитку ДНЗ»
Посилання на супровідний веб-ресурс

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО