Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
18.11.2021

Про тренінг з медіаграмотності для бібліотекарів Вінницької міської об’єднаної територіальної громади «Маніпуляції та фейки в соціальних медіа: виявлення, оцінка, протидія»

17.11.2021 в актовій залі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради консультантом Нарольською К.В. був проведений тренінг з медіаграмотності «Маніпуляції та фейки в соціальних медіа: виявлення, оцінка, протидія». Під час заходу були розглянуті питання впливу пропаганди на людську свідомість, проаналізовані успішно реалізовані політичні та соціальні маніпулятивні кейси.  Практична частина заходу передбачала колективну роботу учасників – бібліотекарів ЗЗСО Вінницької міської територіальної громади – із виявлення фейків в інформаційних повідомленнях та новинах. 
Вправи, опрацьовані під час тренінгу, сприяли усвідомленню потенційної небезпеки використання месенджерів як джерела отримання новинної та соціально важливої інформації, ілюстрували необхідність дотримання норм інформаційної гігієни в медіапросторі.
 
Останні новини
17.11.2021

Про заняття міської школи молодого майстра

16 листопада 2021 року в онлайн-режимі проведено заняття МШММ для вихователів (стаж роботи – ІІ-й рік) ЗДО ВМТГ за темою «Педагогіка партнерства як основа оновленої системи особистісного та професійного розвитку учасників освітнього процесу», метою якого було розкрити особливості створення умов для вдосконалення соціальної згуртованості й запровадження педагогіки партнерства в освітньому закладі.
До заходу долучились: вихователь-методист КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Долганова О.А., керівник МШММ для вихователів, практичний психолог КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Тетяна Хоронжук, вихователь «вищої категорії» КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Наталя Цетковська, вихователь «вищої категорії» КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Надія Гаврилова, вихователь КЗ «ДНЗ №77 ВМР» Тетяна Сайнецька.

Консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Бондарчук Л.В. запропонувала слухачам розібратись з методикою ECERS-3 і дізнатись – чи це одноразове дослідження чи щоденна допомога вихователю. Ознайомила педагогів з методикою ECERS-3, яка передбачає спостереження за простором, навчальною та ігровою діяльністю, повсякденними практиками особистого догляду та іншими елементами освітнього середовища. А також з наказом від 19.10.2021 року Міністерства економіки № 755-21 «Про затвердження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти»».
Долганова О.А. під час свого виступу надала методичні рекомендації щодо формування креативно-виховного середовища для демократичного розвитку педагогіки партнерства, ознайомила з педагогікою партнерства і навіщо вона в ЗДО.
Практичний психолог КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Тетяна Хоронжук у ході проведення психологічного воркшопу поділилась практичними порадами з молодими вихователями про те, як педагогіка партнерства впливає на успішну взаємодію з батьками вихованців.
Вихователь «вищої категорії» КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Наталя Цетковська ознайомила слухачів з системою планування, організації і проведення ранкових зустрічей з дошкільнятами, як однією із форм сучасної організації освітнього процесу в ЗДО.
Педагогічними родзинками про стилі спілкування з вихованцями на засадах педагогіки партнерства поділилась вихователь «вищої категорії» КЗ «ДНЗ №38 ВМР» Надія Гаврилова.
Молоді педагоги переглянули відео заняття «Здійснення інтегрованого підходу освітньої діяльності у процесі формування мовленнєвої - мистецької діяльності дошкільників» у старшій групі, яке підготувала вихователь КЗ «ДНЗ №77 ВМР» Тетяна Сайнецька.

Проведене заняття у такому форматі надало можливість слухачам школи усвідомити значущість партнерської взаємодії між педагогами закладу дошкільної освіти і родиною вихованців, оскільки така співпраця покликана створити сприятливі умови для виховання здорової, соціально адаптованої, всебічно розвиненої дитини.
Більш детально з матеріалами МШММ можна ознайомитися на сайті КУ «ЦПРПП ВМР», які розміщені у рубриці «Професійна спільнота вихователів ЗДО».


 
Останні новини
15.11.2021

Про майстер-клас для педагогів-інтернів

12 листопада 2021 року директор ЦПРПП Качур В.О. та консультантка ЦПРПП Лановенко А.О. продовжили серію майстер-класів "Сила запитань" для педагогів-інтернів  ВМТГ. Педагоги активно виконували цікаві завдання спікера Ратушняка О.М. та поповнили свій арсенал знань щодо роботи з запитаннями, оскільки вміння ставити запитання та відповідати на них є дійсно важливим інструментом у роботі вчителя.  
Останні новини
12.11.2021

Про тренінг для вчителів перших класів

12 листопада 2021 року консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Антонішиною Ю.М. було організовано тренінг «Нейрогімнастика для першокласників» для вчителів 1-х класів закладів загальної середньої освіти Вінницької територіальної громади. Провела захід тренер з ментаніума, член Асоціації дитячих і сімейних психологів України, арткоуч, вчитель початкових класів приватного закладу «ХабСкул» Катерина Кирилюк, яка показала учасникам ряд вправ та завдань для активації мозкової діяльності першокласників. Педагоги отримали знання, які зможуть в подальшому використовувати у своїй роботі.
Останні новини
12.11.2021

Вітаємо переможців ІІІ етапу Гімназіади з настільного тенісу

Вітаємо збірну команду Вінницької міської територіальної громади з настільного тенісу з перемогою в ІІІ ( обласному ) етапі Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Вінницької області у 2021 – 2022 н.р.
Тренер команди – вчитель фізичної культури КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №16 ВМР» Соколова Наталія Василівна.
Учасники змагань: Грабовський Дмитро (КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №16 ВМР»), Далюк Валерій (КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. 16 ВМР»), Потапова Лариса (КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №31 ВМР»), Кобєрнік Софія (КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені М.І. Пирогова ВМР»).
Останні новини
08.11.2021

Для педагогів-інтернів Вінницької міської територіальної громади директором ЦПРПП ВМР Качуром В.О. та консультанткою ЦПРПП ВМР к.п.н. Лановенко А.О. організовано  серію  майстер-класів  "Сила запитань". На зустрічі спікер к.п.н. Ратушняк О.М. навчав молодих педагогів майстерності постановки запитань, оскільки запитання є одним із основних інструментів у роботі вчителя.   Молоді педагоги практикували формування запитань, навчались розрізняти види запитань та як за допомогою запитань  підтримувати в учнях вогник пізнання. Захід завершився дружньою бесідою з педагогами-інтернами, які, зазвичай мають  багато запитань, а представники ЦПРПП ВМР, зазвичай. відповідають на них...)

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Формування громадянина-патріота

Навчально – методичні матеріали інноваційного проекту «Вінницький освітній ресурс НУШ»
  • Автор: Сокиринська Н.Д. (модератор проекту)
  • Тип: Методичний посібник

Аннотація: Посібник створений з метою забезпечення організаційного та методичного супроводу роботи закладів дошкільної освіти з формування патріотизму та громадянськості як основоположних цінностей суспільства, що гарантують розквіт держави, суспільства, забезпечують його стабільність розвитку. Матеріали посібника є своєрідним калейдоскоп методичних ідей, які пройшли  апробацію через модель формування громадянина-патріота в дошкільному віці. Перспективне планування, розробки заходів, поетичний супровід віртуальних подорожей, екскурсій розраховані на таку категорію, як вихователі - методисти, вихователі ЗДО.
 

Короткий зміст публікаціїВСТУП
1.Модель формування громадянина – патріота в закладі дошкільної освіти
2.Орієнтовне планування системи роботи закладу дошкільної освіти із
організації та забезпечення змісту громадянського та патріотичного виховного
впливу .
2.1.Перспективний план тематичних тижнів та експозицій народознавчого  спрямування до них в пізнавально-інформаційних осередках груп (Сокиринська Н.Д.,  Малафеєва Л.В.)
2.2.Перспективний план заходів, направлених на виховання патріотизму у дітей старшого дошкільного віку (Сокиринська Н.Д., Артоуз О.А., Ягодіна Г.С.)
2.3.Орієнтовне календарно-тематичне планування роботи «Пам’ять, закарбована часом» (Сокиринська Н.Д., Гаріпова Л.В., Іскра О.Г.)
3. Практичне забезпечення моделі формування громадянина- патріота в ЗДО.
3.1.Методичні рекомендації щодо оформлення пізнавально-інформаційних етнографічних куточків у групах закладу дошкільної освіти (Сокиринська Н.Д., Малафеєва Л.В.)
3.2. Мала Батьківщина в граніті скульптур. Перелік об’єктів культурної спадщини м. Вінниці. (Сокиринська Н.Д., Гаріпова Л.В., Іскра О.Г.)
3.3.Тематичні заняття, план проведення екскурсій до пам’ятників (Гончарук А.М., Рижкова І.І.)
3.4. Дидактичні ігри як засіб формування громадянської компетентності. Гра «Галявина: пори року» (з використанням технології мнемотехніки) (Ягодіна Г.С.)
3.5. Дидактична гра «Вишиваночка» (Творча група педагогів КЗ «ДНЗ №71 ВМР»)
3.6. План роботи гуртка «Я – маленький Вінничанин» (Сокиринська Н.Д., Малафеєва Л.В.)
3.7. Літературна скринька ( Ягодіна Г.С., Малафеєва Л.В., Шкурак Т.О.)
3.8. Кодекс честі маленького вінничанина (Сокиринська Н.Д., Малафеєва Л.В.)
3.9. Анкети для дитини (опитувальник) та для дорослих (Малафеєва Л.В.)
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Авторський колектив:
  • Сокиринська Н.Д., методист КУ «Міський методичний кабінет», модератор проекту
  • Малафеєва Л.В., директор КЗ «ЗДО № 20 ВМР»
  • Артоуз О.А., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 30 ВМР»
  • Творча група педагогів КЗ «ДНЗ №71 ВМР»:
    • Артемчук В.Ф., вихователь-методист, Медвідь Н.І., вихователь, Лівіцька Н.Л.,
    • вихователь, Химера В.С., вихователь, Шульц О.М., вихователь, Бритавська Л.М.
  • Творча група педагогів КЗ «ДНЗ №6 ВМР»:
    • Гаріпова Л.В., завідувач закладу
    • Іскра О.Г., вихователь-методист
    • Гончарук А.М., Рижкова І.І., вихователі
    • Шкурак Т.О., мама вихованки
  • Ягодіна ГС., вихователь КЗ «ДНЗ № 30 ВМР»
Посилання для скачування електронної версії публікації

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2025 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО