20.01.2022 року, в актовій залі КУ «ЦПРПП ВМР» консультантом КУ «ЦПРПП ВМР» Сокиринською Н.Д., спільно з вихователем-методистом КЗ «ДНЗ № 37 ВМР» Довгань Л.С. проведено заняття Школи молодого вихователя-методиста за темою «Оновлений Базовий компонент дошкільної освіти» (семінар за навчально-методичним посібником «Державний стандарт дошкільної освіти: особливості впровадження» / Упорядник О.Г.Косенчук, І.М.Новик, О.А.Венгловська, Л.В.Куземко. - Харків: Вид-во «Ранок», 2021), метою якого було ознайомлення слухачів із теоретичними та практичними матеріалами щодо впровадження в освітній процес оновленого Стандарту. До участі у семінарі долучилося 18 слухачів школи.
Довгань Л.С., керівник школи, надала інформацію про необхідність оновлення Базового компоненту дошкільної освіти на сучасному етапі та його впровадження.
Досвідом реалізації інваріантної складової БКДО за освітніми напрямами поділились вихователі-методисти ЗДО:
- Нові вектори освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»,
Лопатюк Н.А., КЗ «ДНЗ № 29 ВМР»;
- Зміст та завдання освітнього напряму «Дитина в природному довкіллі»,
Павловська І.А., КЗ «ДНЗ № 35 ВМР»;
- Домінанта освітнього напряму «Гра дитини», Орлик О.Л., КЗ «ДНЗ № 43 ВМР»;
- Нові стратегії змістового компонента освітнього напряму «Дитина в соціумі»,
Журавель О.В., КЗ «ДНЗ № 50 ВМР»;
- Особливості освітнього напряму «Мовлення дитини», Заприлюк О.В., КЗ «ДНЗ № 51 ВМР».
Сокиринська Н.Д. надала методичні рекомендації щодо впровадження варіативної складової БКДО, зазначила особливості організації освітнього процесу за напрямами:
- «Мовлення дитини. Основи грамоти»;- «Мовлення дитини. Іноземна мова»;
- «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота»;
- «Дитина в соціумі. Соціально-фінансова грамотність».
Слухачі школи отримали необхідні теоретичні знання, методичні рекомендації та поради щодо реалізації в закладах дошкільної освіти Державного стандарту, поповнили власний досвід щодо формування компетентностей дошкільників у просторі освітніх напрямів роботи закладу дошкільної освіти, їхнє становлення в різних видах діяльності. Це сприяло підвищенню професійного рівня та обізнаності молодих фахівців за даною темою.
Матеріали ШМВМ розміщено на сайті КУ «ЦПРПП ВМР».