30.01.2019р. на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 Вінницької міської ради» відбулося засідання Школи молодого вчителя англійської мови на тему «Створення та використання лепбуків на уроках іноземних мов»
Учасники - молоді вчителі іноземних мов, які працюють у навчальних закладах міста і мають досвід роботи до 3-х років, підвищували свою професійну компетентність у підтримці дитячої ініціативи та основи використання лепбука.
Було проаналізовано форму роботи «ЛЕПБУК» з точки зору педагогічної цінності. Педагоги були ознайомлені з етапами виготовлення лепбука й послідовністю роботи з ним. У теоретичній частині «Створення та використання лепбуків на уроках іноземних мов» Цуканова В. А., вчитель вищої кваліфікаційної категорії, розкрила основні поняття та сутність використання лепбуків на сучасних кроках іноземних мов. Вікторія Анатоліївна ознайомила присутніх з основними сучасними техніками створення та використання лепбуків на будь-яких етапах уроку, та детально зупинилася на тому, що за допомогою такого виду діяльності, розвивається дрібна моторика, можливість дослідницької групової роботи, підвищується мотивація учнів, покращується засвоєння матеріалу і як наслідок, підвищується якість знань.
Також Вікторією Анатолієвною було продемонстровано створений кабінет англійської мови нестандартного зразку. Усі матеріали та унаочнення якого вчитель накопичувала протягом своєї педагогічної діяльності.
У практичній частині було запропоновано майстер-клас, де було показано створення та послідовність роботи з лепбуком.
Молодим вчителям було запропоновано власноруч створити свій власник лепбук, який вони виготовляли з інтересом використовуючи свою уяву та творчі здібності.
За результатами проведення майстер-класу було зроблено висновки, що використання лепбуків є доцільним на будь-яких етапах уроку з будь-якої теми. Лепбуки розкривають можливості «середніх» учнів, які раніше боялися навіть слово сказати на уроці, після презентацій лепбуків, такі діти стали активними та й самі уроки іноземної мови не такими лячними. Готові шаблони для виготовлення інтерактивної папки є безкоштовні в мережі інтернет, які розробили українські та зарубіжні активісти. Взаємна довіра, рівноправність, партнерство у створенні лепбуків викликає у учнів задоволення від навчального процесу, бажання створювати щось нове.