10.03.2017 року на базі комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Вінницької міської ради» відбулися педагогічні читання для завідувачів шкільних бібліотек за темою «Педагог-новатор – Олександр Захаренко».
У вступному слові директор закладу, Костюк Володимир Миколайович, провів короткий екскурс в історію закладу, розповів про організацію навчально-виховного процесу та відзначив основні досягнення педагогічного та учнівського колективу.
Методист з бібліотечних фондів, Нарольська Катерина Володимирівна, наголосила, що така форма методичної роботи як педагогічні читання сприяють росту педагогічної майстерності та є ефективним засобом популяризації передового педагогічного досвіду.
Заступник директора з навчально-виховної роботи, Полубуткіна Вікторія Вікторівна, розповіла про роль педагогічних читань в підвищенні якості навчально-виховного процесу.
Постать педагога-новатора Захаренка масштабна та багатогранна. Більше дізнатися про діяльність видатного педагога, про його особистість та творчі надбання допоміг педагогічний колектив загальноосвітнього навчального закладу №19. Вчитель хімії, Філіпова Наталія Юріївна, ознайомила присутніх із життєвим шляхом Олександра Антоновича; Гончарук Інна Олександрівна, вчитель біології, розповіла про роботу Захаренка на посаді директора Сахнівської школи. З доповіді Асаулюк Марії Олександрівни, вчителя української мови та літератури, гості дізналися про громадську діяльність Олександра Антоновича, а завідувач шкільної бібліотеки, Олійник Лариса Анатоліївна, презентувала творчу спадщину видатного педагога.
Людина жива, допоки жива пам'ять про неї. Пам'ять про Захаренка живе у його справах, його учнях, вдячних та захопливих спогадах сучасників. Із відгуками громадських діячів, освітян про великого педагога ознайомила учасників педагогічних читань Бояринцева Лариса Євгеніївна, вчитель російської мови та зарубіжної літератури. На завершення теоретичного блоку вчитель трудового навчання та інформатики, Могуч Віктор Володимирович, продемонстрував присутнім відоеролик-спогад, в якому сам про директор Сахнівської школи, вчитель-новатор, громадський діяч, Олександр Антонович Захаренко, ділиться із глядачами своїми поглядами та переконаннями .
У практичному блоці завідувач науково-дослідного відділу «Вінницького обласного художнього музею гончарного мистецтва ім. О.Г. Луцишина», Романишена Ольга Іванівна, розповіла про виставкову та науково-дослідну роботу музею, а писанкарка і майстриня художньої кераміки Верхова-Єднак Оксана Олександрівна, провела для присутніх майстер-клас ліплення з глини.
Фотозвіт про захід