Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
01.09.2021

Про навчальний модуль освітнього табору «Vin Boot EduCamp – 2021», в рамках серпневої конференції для професійної спільноти інструкторів з фізичного виховання ЗДО

Напередодні нового 2021-2022 навчального року в актовій залі комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» професійна спільнота інструкторів з фізичного виховання ЗДО 31 серпня 2021 року зібралась на навчальний модуль освітнього табору «Vin Boot EduCamp – 2021», що діє в рамках серпневої конференції, для обговорення актуальних питань: «Формування фізичної компетентності дітей у відповідності вимог Державного стандарту дошкільної освіти (БКДО) та оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 7 років “ДИТИНА”.
В ході презентації консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Лариса Бондарчук інформувала присутніх про особливості організації освітнього процесу з фізичного виховання у відповідності інваріантного та варіативного складника стандарту дошкільної освіти (БКДО) за освітнім напрямом “Особистість дитини” та “Особистість дитини. Спортивні ігри”, виокремила завдання з розвитку двох важливих складників фізичного здоров’я дошкільників: рухової та здоров’я збережувальної компетентностей, а саме:
  • Нові підходи до фізичного розвитку дітей;
  • Співпраця закладу дошкільної освіти і родин вихованців;
  • Основні умови, способи і засоби формування рухової та здоров’я збережувальної компентностей.
Учасники зустрічі відзначили фахову насиченість навчального модулю, його актуальність та нагальність, відмітили емоційно сприятливу атмосферу професійного спілкування, цікаві ідеї та фахову підтримку.
Усі матеріали навчального модулю будуть розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» у розділі «Дошкільна освіта», «Професійна спільнота інструкторів з фізичного виховання ЗДО/
Останні новини
30.08.2021

Про серпневі зустрічі професійної спільноти вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.

18-19 серпня 2021 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» в рамках освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021» відбулись зустрічі професійної спільноти вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.
До програми заходу увійшли три експертні панелі навчального модуля, у яких взяли участь 58 педагогів.
Під час зустрічі розглядались актуальні питання щодо особливостей організації роботи закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році. Зокрема: спікер Лариса Бондарчук, консультант КУ «ЦПРПП ВМР» розкрила новітні підходи до побудови освітнього процесу у відповідності до базових принципів реалізації оновленого державного стандарту дошкільної освіти - БКДО. Донесла широкий спектр інноваційних поглядів розробників БКДО редакції 2021 року, які спрямовані на оновлення, осучаснення освітнього процесу, формування у дітей компетентностей в різній діяльності, уміння комунікувати з однолітками.
З Інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України щодо планування роботи закладу дошкільної освіти на рік та щодо окремих питань діяльності ЗДО у 2021-2022н.р. ознайомила спікер Сокиринська Н.Д., консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР», акцентувала увагу на необхідності активного опрацювання в закладах дошкільної освіти нормативно-правових документів, які регламентують діяльність закладів, на забезпеченні якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей, формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО.
Питання інклюзивної освіти в ЗДО висвітлила спікер Молошнюк Л.В., методист відділу «Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти» КЗВО «ВАБО», практичний психолог, соціальний педагог, Національний тренер з інклюзивної освіти; розкрила основні положення щодо організації роботи команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного закладу, окреслила основні її завдання, функції членів команди, дала рекомендації щодо організації роботи команди.
Третя експертна панель включала вебінар «Презентація комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку “Стежинки у всесвіт”. Спікери Катерина Крутій, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Лариса Присяжнюк, Наталя Пахальчук, Тетяна Кривошея, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної освіти, Оксана Шикирінська, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін дошкільної та початкової освіти, зазначили, що завдання програми, відповідно до мети, розподілено за освітніми напрямами, що відповідають новій редакції Базового компонента дошкільної освіти, а основною метою програми є створення оптимальних умов для соціально-особистісного розвитку дітей раннього та передшкільного віку дітей шляхом ефективної взаємодії дітей, педагогів і батьків а також для забезпечення якості освітнього процесу. Науковці акцентували увагу на нових підходах до планування освітнього процесу з дітьми та видах занять.
Усі бажаючі педагоги долучилися до загального модуля, який включав онлайн-сесії з наступних тем: «Ненасильницьке спілкування. Проблема «тихого насилля» в закладах освіти: як розпізнати й захиститися», та «Профілактика синдрому емоційного вигорання як запорука успішного професійного зростання».
Учасники зібрання дали високу оцінку проведених заходів, відповідаючи на запитання анкети зворотнього зв’язку щодо тематики навчального модуля, формату проведення, відповідності висвітлених питань очікуваним результатам.
 
Останні новини
29.08.2021

Про серпневу зустріч професійної спільноти вихователів, асистентів вихователів ЗДО.

Про серпневу зустріч професійної спільноти вихователів, асистентів вихователів ЗДО.
17 серпня 2021 року в рамках серпневої конференції на базі центру «Освітній хаб «NotBox» ВДПУ імені Михайла Коцюбинського професійна спільнота вихователів, асистентів вихователів ЗДО у кількості 73 педагогів долучилася до участі у проведенні заходів освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021».
Навчальним модулем було охоплено три експертних панелі в режимі офлайн та онлайн.
Під час зустрічі розглядались актуальні питання щодо організації освітньої роботи в ЗДО у 2021-2022 навчальному році. Зокрема:
«Сучасні тенденції у побудові взаємин із вихованцями на засадах педагогіки партнерства» - спікер Сокиринська Н.Д., консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» зазначила, що Державний стандарт дошкільної освіти (БКДО), оновлена освітня Програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» акцентують увагу на запровадженні принципу педагогіки партнерства, як ключовому компоненті Нової української школи; розкрила сутність педагогіки партнерства, основні принципи та ідеї, визначальні ознаки партнерських відносин; детально зупинилася на пріоритетних напрямах, завданнях педагогічного колективу; надала рекомендації щодо використання сучасних форм взаємодії з родинами вихованців, як учасниками освітнього процесу.
«Планування освітнього процесу за новим Державним стандартом дошкільної освіти (БКДО) та новою освітньою програмою від 2 до 7 років "Дитина" - спікер Туранська Т.А., вихователь-методист КЗ «ДНЗ №24 ВМР» зробила детальний аналіз оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), як документа, у якому акценти зміщено з обов’язкового засвоєння дітьми певного обсягу знань, умінь, навичок на формування компетентної дитини-дошкільника. Акцентувала увагу на тому, що реалізувати завдання Базової програми можна лише за умови дотримання якісно нових підходів до планування освітнього процесу. Окреслила зміст форм, варіативності і різноманітності написання плану з обов’язковою переорієнтацією на те, щоб у центрі уваги незмінно перебувала дитина.
«Створення умов для інклюзивного виховання в ЗДО як важливого напрямку оновленого БКДО. Ведення документації» - спікер Молошнюк Л.В., методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗВО «ВАБО», національний тренер з інклюзивної освіти розкрила особливості професійної діяльності вихователя інклюзивної групи; роботи команди психолого-педагогічного супроводу: завдання, функції; організація корекційно - розвиткової роботи як необхідної умови соціалізації дитини з особливими освітніми потребами; складання та реалізація індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, особливості участі фахівців інклюзивно - ресурсних центрів у команді психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.
Третя експертна панель включала двогодинну онлайн презентацію комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку “Стежинки у всесвіт”. Спікери Катерина Крутій, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Лариса Присяжнюк, Наталя Пахальчук, Тетяна Кривошея, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної освіти, Оксана Шикирінська, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін дошкільної та початкової освіти, зазначили, що завдання програми, відповідно до мети, розподілено за освітніми напрямами, що відповідають новій редакції Базового компонента дошкільної освіти, а основною метою програми є створення оптимальних умов для соціально-особистісного розвитку дітей раннього та передшкільного віку дітей шляхом ефективної взаємодії дітей, педагогів і батьків а також для забезпечення якості освітнього процесу. Науковці акцентували увагу на нових підходах до планування освітнього процесу з дітьми та видах занять.
Захід проходив у дружній, творчій атмосфері. Усі учасники заповнили анкети зворотнього зв’язку, де дали високу оцінку щодо організації зустрічі, форм проведення, вибору та розкриття тем.
 
Останні новини
28.08.2021

Про зустріч Спільноти вчителів предмета «Трудове навчання» в рамках освітнього табору «Vin BOOT Edu Camp - 2021»


20 серпня в рамках освітнього табору «Vin BOOT Edu Camp - 2021», який проводився Центром професійного розвитку педагогічних працівників ВМР у співпраці з Департаментом освіти ВМР, ВДПУ ім. М. Коцюбинського на базі КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. гімназія № 2 ВМР» відбулась зустріч професійної Спільноти вчителів трудового навчання.
Вчителі обговорювали актуальні фахові питання для вдалого початку нового навчального року. На заході були присутні 63 педагогічні працівники, які активно брали участь в навчальному модулі, який передбачав 3 експертні панелі.
Під час зустрічі розглядались такі питання:
«Новий стандарт базової освіти – матриця академічної свободи» - спікер Косолапова О.В., консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» зосередила учасників на основних нормативно-правових документах, які регулюють роботу вчителя в 2021-2022 навчальному році, про необхідність професійного розвитку вчителя трудового навчання в умовах оновленого змісту освіти, також було розглянуто питання про особливості формування позитивного емоційного клімату в інклюзивному освітньому середовищі;
«Творчість – головна риса сучасного вчителя трудового навчання» - спікери Луп’як Д.М., (вчитель трудового навчання КЗ «НВК: ЗШ І-ІІІ ст. гімназія № 23 ВМР», переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021») та Чернищук М.А. (вчитель трудового навчання КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. № 35 ВМР», переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021»). Презентували власний досвід роботи.
«Народна іграшка з рослинних матеріалів як засіб виховання дитини» - спікер Савчук І.В. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого, декоративного мистецтва, технологій і безпеки життєдіяльності.
Ми сподіваємось, що зустріч у колі професійної спільноти допомогла педагогам зорієнтуватися в основних питаннях викладання трудового навчання у 2021-2022 навчальному році, та отримати корисні поради для успішної роботи.
Всі матеріали зустрічі завантажені на сторінці Спільноти вчителів предмета «Трудове навчання» на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» (mmk.edu.vn.ua )
Останні новини
28.08.2021

Про експертні панелі для професійної спільноти асистентів вчителів

20 серпня 2021 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників у рамках освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021» було проведено навчальний модуль для професійної спільноти асистентів вчителів. До експертної панелі долучилося 50 освітян: асистентів вчителів, класних керівників інклюзивних класів, вчителів-предметників тощо.
Перед присутніми виступила методист відділу ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗВО: «ВАБО», тренер з інклюзивної освіти Молошнюк Л.В., яка розповіла про порядок формування інклюзивного середовища в закладі освіти, склад та обов’язки команди психолого-педагогічного супроводу, алгоритму складання індивідуальної програми розвитку, адаптацію та модифікацію навчальних програм.
Директор Інклюзивно-ресурсного центру №2 Вінницької міської ради Очеретна А.Л. ознайомила асистентів вчителів із спектром послуг, які надає Центр дитині із особливими освітніми потребами та членам команди психолого-педагогічного супроводу та запросила учасників до співпраці. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради Нарольська К.В. анонсувала інтернет-ресурс, створений на допомогу асистентам вчителів закладів загальної середньої освіти Вінницької об’єднаної територіальної громади, зробила огляд суб’єктів підвищення кваліфікації, що сприяють формуванню інклюзивної компетентності педагогічних працівників, закцентувала увагу на окремих фахових розробках в галузі інклюзивної освіти. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради Антонішина Ю.М. розповіла про шляхи організації ефективної взаємодії з батьками учнів з особливими освітніми потребами, наголосивши на необхідності їх залучення до активної діяльності в складі команди психолого-педагогічного супроводу.
Останні новини
28.08.2021

Про серпневу зустріч професійної спільноти вчителів-логопедів та тифлопедагогів ЗДО Вінницької міської територіальної громади

19 серпня 2021 року на базі центру «Освітній хаб «NotBox» ВДПУ імені Михайла Коцюбинського в рамках серпневої конференції продовжував свою діяльність освітній табір «Vin Boot EduCamp – 2021», в рамках якого пройшов навчальний модуль для професійної спільноти вчителів-логопедів та тифлопедагогів ЗДО Вінницької міської територіальної громади.
Учасники мали змогу долучились до трьох експертних панелей, які проходили офлайн. Під час дружнього спілкування першої експертної панелі обговорювалась тема – «Особливості організації корекційно-розвиткової роботи з дітьми, що мають порушення мовлення і зору через призму завдань оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 7 років “ДИТИНА”.
Суть важливих та актуальних питань – «Сучасні аспекти організації корекційно-розвиткової роботи з урахуванням особливостей психічного розвитку дошкільників з порушенням мовлення і зору відповідно до оновленої освітньої програми для дітей від 2 до 7 років “ДИТИНА” та – «Організація роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, що визначені у листі МОН України “Щодо окремих питань діяльності ЗДО у 2021/2022 н.р.» розкрила спікер Лариса Бондарчук, консультант комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради».
До другої експертної панелі, темою якої є – «Застосування комплексного підходу у формуванні особистості дошкільника з порушенням зору» долучились фахівці мультисенсорної команди КЗ «ДНЗ №28 ВМР».
Спікери - Валентина Громова, керівник МММ тифлопедагогів, тифлопедагог КЗ «ДНЗ №28 ВМР»; - Юлія Загика, вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №28 ВМР»; - Віталій Бондарчук, практичний психолог КЗ «ДНЗ №28 ВМР» презентували систему роботи та розкрили важливе питання - « Комплексний план взаємодії тифлопедагога, вчителя-логопеда та практичного психолога ЗДО». Професійна спільнота тифлопедагогів та вчителів-логопедів мали змогу запозичити комплекс відповідних корекційно-реабілітаційних заходів, їх форми, обсяг та тривалість, які спрямовані на створення оптимальних умов для гармонійного всебічного розвитку дошкільників із зоровою деривацією та супутніми патологіями.
Спікер третьої експертної панелі – Альона Король, асистент кафедри дошкільної освіти ВДПУ ім. М.Коцюбинського у цікавій формі розкрила шляхи впровадження в корекційно-розвитковий процес Telegram-бота в умовах дистанційно-інтерактивного супроводу батьків, які виховують дітей з особливими мовленнєвими потребами.
Учасники відзначили захоплюючу тематику навчальних модулів, практичну дієвість, насиченість, фахову підтримку; схвалили і зручний формат проведення серпневої конференції. Усі матеріали освітнього табору «Vin Boot EduCamp – 2021», будуть розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» у розділі «Дошкільна освіта», «Професійна спільнота вчителів-логопедів та тифлопедагогів ЗДО».

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Про VIII Малі олімпійські ігри «Старти надій» серед вихованців старшого віку дошкільних навчальних закладів міста.

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО